Her Kapı,kapı Değildir!

Kervan07

Admin
Selamlar tüm define mekanı üyeleri...

Normalde bu kayayı kapı diye çoğumuz açmaya çalışırız ve sonucunda doğal ortama ulaşıldığında bir şey yokmuş der ve eve döneriz.
ben her zaman üstüne basa basa söylerim siz siz olun işaretleri kırmayın. bu kapı gibi kayanın üzerinde bir çok sır gizli..kapının üzerinde gördüğünüz gibi gölge ile ortaya çıkan bir ok işareti var. öğleden sonra bu işaret görünmez.. ok işaretinin istikametinde 5 mt de gerçek girişi mevcut ve çok doğal görünüme sahip.

şimdi diğer detaya gelelim. bu sahte kapının hizasında yaklaşık 10 adımda oturak taşı var.bu oturak taşının sağında kabartma üçgen var ve bu üçgen gerçek girişe bakar!
girişten 5 adımda oturak taşına ulaşılır ve bu taşın altı zemin altı odadır. 2 adet mezarı vardır. mezar işaretlerini ve gerçek kapının olduğu yerin fotosunu daha sonra burada paylaşacağım.

her zaman iyi bir gözlem şarttır! definecilik yüzeysel yapılmamalı!

saygı ve sevgilerimle kervan07

KAPININ ÖNDEN GÖRÜNÜŞÜ
[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]
KAPININ ÜST TARAFI
[/URL]
KAPININ BAKTIĞI YERDEKİ OTURAK TAŞI
[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]
KAPININ YANDAN GÖRÜNTÜSÜ
[/URL]

[/URL]
çarpı işaretli kayalar yamaçtan yuvarlanmış önemsiz kayalar!

Nkv8
ŞİMDİ BURDA KAPI DERKEN ÇOĞUNUZ NETTE VEYA BİZZAT GÖRDÜĞÜNÜZ ODALARA AÇILAN KAPI ZANNETMİŞTİR..BURDA BAHSEDİLEN KAPI ASLINDA DİREK TÜNELLERE AÇILAN KAPIDIR.TÜNELLERİN KAPILARI DAİMA ÇOK YOĞUN KAYALARIN ALTINDAN VEYA ARKASINDAN ÇIKAR. BURADADİ GÖRMÜŞ OLDUĞUNUZ KAYA TÜNEL KAPISI GÖRÜNTÜSÜ VERİLMİŞ ANCAK SAHTEDİR..
NOT:BÜYÜK HARF KULLANMAMDAKİ AMAÇ,YAZILARIMI GÖZDEN KAÇIRANLAR OLMASIN DİYE. UMARIM YUKARIDAKİ AÇIKLAMA YETERLİ OLMUŞTUR. YORUMLAR İÇİN ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜRLER

Son düzenleme:

ağustos güneşi

Kullanıcı
resimler çok bişey anlayamadım eminim güzel bir konuya değinmişssin ama ne demek istediğini her resmin altında belirtip birde resimde çizersen daha iyi olacağını düşünüyorum

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Bu işlere ömrünün belli bir bölümünü veren biri olarak bir çok şey öğrendim.
Bunların en onemlilerinden biride yeraltı yapıları için yer üstünden ulaşılabilecek noktaların çok ustalıkla gizlendiği gerçeğidir. Bu sistemden bihaber insanlar için bu noktaları tespit edebilmek imkansıza yakın dır.
Bu paylaşımda ustamız bunun somut örneğini vermiş
Paylaşım için teşekkürler
Eline sağlık

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

maceracı37

Kullanıcı
Bu işlere ömrünün belli bir bölümünü veren biri olarak bir çok şey öğrendim.
Bunların en onemlilerinden biride yeraltı yapıları için yer üstünden ulaşılabilecek noktaların çok ustalıkla gizlendiği gerçeğidir. Bu sistemden bihaber insanlar için bu noktaları tespit edebilmek imkansıza yakın dır.
Bu paylaşımda ustamız bunun somut örneğini vermiş
Paylaşım için teşekkürler
Eline sağlık

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
ali ustam sendende bekliyoruz gizli noktaları bulmanın sırrını

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
kervan ustam, saolsun arazi tecrubelerini paylaşacak vakti buldu. yine guzel bir konuya değinmiş. şahsımda dahil olmak üzere bu hobiye yeni başlayan bir çok kişi bu ve buna benzer yerlerin üzerinden sağından solundan geçip gecip gidiyoruzdur. ufkumuzu açan paylaşımlar bunlar. emeğine sağlık abi.
@komana ustam, ayrıntılı konu bekliyoruz, bize bu isteği sen verdin :)

MAVRAN

Super Moderatör
Kervan kardeşim harika yer ve güzel tespitler aslında bunların yanından defalarca gelip geçtik bilmemek böyle birşey işte. Yeni başlayanlar ve benim gibi hafızayı yenilemek isteyenler için güzel konu. Böyle konuların devamını sizden ve diğer ustalarından da bekleriz.