Hilal Ve Ayak Işareti Ne Anlama Gelir ? | Define işaretleri ve anlamları

Hilal Ve Ayak Işareti Ne Anlama Gelir ?

berkhakann

Kullanıcı
Hilal ve ayak işareti ne anlama gelir ? yardımcı olursanız sevinirim.
aBBoP7.jpg

pYYRjq.jpg

Deathless01

Kullanıcı
Yakınlarda kuyu varmı? Hilalın acık olan agzı yukarı yamaca dogrumu bakıyor? Kuyular kapatılmışta olabilir iyice araştırmak gerekir

M.Yavuz

Kullanıcı
resimlerin,hilal'in olduğu yerde "kaya mezarı" ; ayak dediğin oymaların olduğu kayanın 1 mt. kadar önünde de oda mezar (en azından sanduka tipi) olduğunu düşündürüyor.
eğer bir kaç metre daha uzaktan resimlemiş olsaydın,daha net yorumlarda bulunabilirdik.;)

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
hilal başka bir kayayamı ağacamı yoksabina yerinemi bakıyor ama bana atnalı gibi geldi ayak işiareti barsa suyuda bilmen lazım

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı
Resim bütün olarak var mı? Ayak istikametinin arka tarafı önemli!hilal açık tarafı nereye bakıyor?

casa

Kullanıcı
bu işaretlerin aynı yerde olmasının mümkünatı yok. hilal işareti burda kapalı bir keşişlerin kaldığı yer olduğunu söylüyor.

ayak işaretininde etrafında tümülüs ve höyük türü bir yığma arayacaksın takriben 500 metre cevresinde.

karanar

Kullanıcı

bu işaretin birebir aynısı ile uzun yıllar önce uğraştım.tam işaretin karşısından başladım 1 mtre önünden. başarılı olamadım. taş ve kayalarla kitlenmiş bir alana denk geldik ama devam ettiremedik. sanırım ikizceli ustanın dediği gibi arka tarafından başlamak daha uygun.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

bu işaretin birebir aynısı ile uzun yıllar önce uğraştım.tam işaretin karşısından başladım 1 mtre önünden. başarılı olamadım. taş ve kayalarla kitlenmiş bir alana denk geldik ama devam ettiremedik. sanırım ikizceli ustanın dediği gibi arka tarafından başlamak daha uygun.
çevre resimleri olsa gözüne vururuz inşaallah ta .topuk kısmının sol içine iyi bakınız,sanki gizlim sol çapraz da der gibi.ortalama 10 m. gibi mesafeye dikkat edilmeli. bazen arazi yapısına göre tüneli uzun oluır veya çift girişli olur .biri kısa biri bir kaç m. uzundur. bunlar mesafeyi değiştiren etkenlerdir.standartı yoktur. çok işaretlerde odalar kayanın altına geldiği gibi bu türler de odalar farklı bir yönede gidebilir.
önle topuk arası kademeli ve bir miktar kabartma bırakılması da ,ön kısmının da ihmal edilmemesini söyler. ama mahzen arka kısmında.arkadaşlarımızın yorumlarını bu nedenle kayda değer olarak buluyorum. buda sitemizdeki ustalarımızın tecrübelerini gösteriyor. sağlıcakla.