Hilal Ve Çember

defineci11

Kullanıcı
Merhaba ustalarım. Eskiden zemindeki kayadan sökülmüş ve bir duvara konmuş bir taş var. Hilal ve çember. Ama çemberin içinde çizgiler var. Bu şeklin çıktığı yerin karşısında bir tepe var. Heryeri gören bir yer. Höyük gibi. Acaba bu şekil ne anlatıyor.
IMG-20191006-WA0000.jpg

yoksul

Kullanıcı
bence hilalin açık ağzını ölç bir santim bir adım ,bir santim on adım gibi o yöne yürü ve oralarda bir işaret ara .benim fikrimi sorarsan o yönde bir yuvarlak alan veya taş olmalı ve ya düzlüğün tam ortasında veya taşın kendisinde x işareti olmalı gibi geliyor ,araştırmak lazım .lakin taşın yeri yukarılardaymış gibi duruyor

defineci11

Kullanıcı
bence hilalin açık ağzını ölç bir santim bir adım ,bir santim on adım gibi o yöne yürü ve oralarda bir işaret ara .benim fikrimi sorarsan o yönde bir yuvarlak alan veya taş olmalı ve ya düzlüğün tam ortasında veya taşın kendisinde x işareti olmalı gibi geliyor ,araştırmak lazım .lakin taşın yeri yukarılardaymış gibi duruyor
Ustam güzel bilgiler verdin. Bu yerle ilgili biraz daha bilgi verim Eski yerleşim yerinin olduğu yere yakın Bu işaretin çıktığı yerin karşısında yaklşk 100 metre civarı bir tepe var ve üstü yuvarlak Höyük gibi. Bir de bu tepenin yine yaklşk 200 metre ilerisinde başka bir tepe var ve oraya ziyaret deniyor Bu tepenin altı kayalık. Acaba bu işaretler iki ayrı yerimi işaret ediyor. Yani birinci tepenin karşısında hilal yada işaret mi aramalıyız

yoksul

Kullanıcı
hilalin ağızını ölçtün mü ,o kel tepe höyük dediğin yerin fotosu varmı ,hilali genellikle mağara için yaparlar ama burada yön ve mesafe de olabilir.unutmayalım işaretlerin tam anlamını ancak yapan kişiler bilir bizler sadece mantık ve tecrübeyle fikir yürütmeye çalışıyoruz ,sizler de buradan usta arkadaşlara yardımcı olursanız sonuca daha kolay gidilir sanırorum

defineci11

Kullanıcı
hilalin ağızını ölçtün mü ,o kel tepe höyük dediğin yerin fotosu varmı ,hilali genellikle mağara için yaparlar ama burada yön ve mesafe de olabilir.unutmayalım işaretlerin tam anlamını ancak yapan kişiler bilir bizler sadece mantık ve tecrübeyle fikir yürütmeye çalışıyoruz ,sizler de buradan usta arkadaşlara yardımcı olursanız sonuca daha kolay gidilir sanırorum
Ustam teşekkürler. Tepenin ve çevrenin resmini yükleyecem.

star21

Kullanıcı
acaba tepedeki bir kiliseyi mi anlatıyor... ????