Hindiyi Mındar Etmeyin

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
d0eb2dafaf0aa153559fa435233d2297.jpg

aliveli44 mekanı TapaTalk dan takip ediyor

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Hırsızlanmış emtiadan çocuklara dağıtmakla vebalden kurtulacaklarını sanıyorlar…

Beşeriz, şaşarız, hep yanlış yaparız

İlkbaharı, yazı kırpar kış yaparız
Bazen bir santimi yüz metre uzatır
Bazen bin metreyi bir karış yaparız.

Abdurrahim Karakoç

sempatik_06

Kullanıcı
Din kitaplarında buyuruluyor ki:
Noel günü ve gecesinde, kâfirlerin paskalya ve yortularında, onlar gibi bayram yapan küfre girer.

Yılbaşı münasebetiyle Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerinde milyonlarca çam fidanı Noel hurafesi uğruna kesilip yok edilmektedir. Hristiyan ülkelerde olduğu gibi, Müslüman ülkelerde de bu cinayetler işlenmemeli. Hristiyanlara benzememek için yılbaşı gecesi hindi yememeli! Yenirse mekruh olur. Birkaç gün sonra yenebilir. Kumar oynamak, tombala çekmek gibi oyunlar ise zaten her zaman caiz değildir. Bu gece, gayrı müslimlere benzemek gayesiyle çeşitli yiyecek, içecek almak da caiz olmaz.

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
konuya ben başka bir yerden bakayım hindi diyince gurme oldugum için etleri iyi kötü bilirim bizim işyerin de geçen sene yılbaşı yemegi veriyorlarmış aslında çok sevmedigim şeydir bu tip toplantılar gayri ihtiyari katılmak zorundayım hindi dolması ortada duruyor bizim çok bilmiş arkadaşlar ellerinde beleş içki kadehleri bir birlerine zoraki gülümseme yapmacık davranışlar sonrasında sıra hindi dolmasına gelince tabaklar doluyor ay çok harika olmuş çok lezzetli güzel pişmiş tabiki beleş olunca yuh dedim ya hindi bu nekadar lezzetli olurki lezzetli olan iç pilav sanki fitille beslenmiş kaz sanırsın iste kurutulmuş ne diyeyim beleş hindi baldan tatlı halkımız beleşe alıştırıldı yılbaşı bahane.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
yılbaşı müslümanların kapanmayan,kanayan yaralarından biri.ne diyelim.
YÜCE ALLAH, hepimizi, GAYRİ MÜSLÜMLERİN YOLUNDA DEĞİL, her fatiha da okuduğumuz gibi,doğru yolda ,şuurlu müslüman,
başkalarını değil ,yüce peygamberini örnek alan ümmetlerden eylesin.
biz aciz kullara,verdiği sayısız nimetlere şükretmek yerine o nimetlerle isyan etmek bir müslümana ne yakışır nede yapacağı bir iştir.
en büyük kaygısı ümmeti olan,bizler için YÜCE YARADAN a el açıp göz yaşı döken YÜCE PEYGAMBERİMİZ in doğumunu hangimiz ne kadar kutluyoruz da af buyurun gavurun sözde yıl başlarına itibar ediyoruz.

konuyu okuyan arkadaşlarımdan ricamdır. aralığın son akşamı,( kutlayanlarla işimiz yok.)diğer günlerden daha çok YÜCE RABBİMİZ e KULLUĞUMUZU ve PEYGAMBERİMİZE ümmet olduğumuzu ,en güzel şekilde gösterme gayretinde olalım.

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
arkadaşlar bu hindi meselesi aslında çokta önemli degil önemli olan üreticinin malını pazarlamadır ancak hindiyi kesen insanların amacıdır yılbaşını kutlamak amacıyla yapılıyorsa benim inancıma çok ters gelir hiristiyan adetimidir tartışılır kurban kesmek benim inancımdır ancak günümüzde kesilen kurbanların marketlerde bedavaya kıyma haline getirilip aylarca tüketilmesi de kurban inancına terstir eskiden kurban fakir fukarayla paylaşılır dı kurbanın aslıda budur kurban eti sucuk yapılırmı tartışılmalıdır kasapların önü bayramda kuyruktan geçilmiyor kurban kesen kişinin bir yorumunu hatırlıyorum da fakirmi var et verecegimiz demişti yani inancı istedigimiz gibi yorumluyoruz nasıl işimize gelirse okumaya gelince bizim adımıza nasılsa birileri okur diyip kendimize göre yaşıyoruz ancak alimden çok da biliyoruz yanlış anlamayın bu da benim yaşamımdan çevremden çıkardıklarım islamda bile samimiyeti çıkarımıza göre belirliyoruz.