Horasanın Kalınlığı | Define işaretleri ve anlamları

Horasanın Kalınlığı

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
Ustalarım bu Horasan dediğimiz şey o zamanin çimentosu ama kat kat sağlam galiba.benim merak ettiğim.mesela kasa yapan biri kapağın kayaya birleşim yerlerini tamamen belirsiz yapabilir mi.ve balyozla vurunca boşluk alınır mi.renk farklılığı tamamen ortadan kaldırılabilir mi. Tahminime göre tencere kapak gibi olursa tamam ama kasa biraz daha küçük. Ve kapak sivri yerleştirilirse boşluk almak ta zor olur açmakta.bide kasanin bir yerde kasa olasılığını düşünmemız için ne gibi emmareler olması gerekir yanin da ?yardımlariniz için sağolun

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
Horasanın kalınlığı 40 cm daha büyük olur mu..
kasada 4-5 cm den 15 cm ye kadar,
kapakta 15-45 cm den yukarı çıktığı pek ender rastlanır.
sorduğun soru sebebi ile işçiliği ağır bir noktadasın ve yanlış anlamadım sa, ya sen aşırı önemli bir yerdesin, yada farklı bir kütleyi horasana benzetmiş olabilir misin?

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
kasada 4-5 cm den 15 cm ye kadar,
kapakta 15-45 cm den yukarı çıktığı pek ender rastlanır.
sorduğun soru sebebi ile işçiliği ağır bir noktadasın ve yanlış anlamadım sa, ya sen aşırı önemli bir yerdesin, yada farklı bir kütleyi horasana benzetmiş olabilir misin?
Ustam Horasan dedigimiz şeyi tam olarak bilmiyorum.pc olmadığı için resim boyutlandırıp atamadım.benim kaplumbağa... konuma yeni resimler ekleyeceğim.muhtemelen Horasan değil bi de şunu merak ediyorum.kapak gibi yerleri tamamen Horasan la mi yaparlar.yoksa ana kayayla kapağı Horasan sadece yapıştırırlar mi.