içten geçişli mağara,haç,balık, oyma,gözlü kaya | Define işaretleri ve anlamları

içten geçişli mağara,haç,balık, oyma,gözlü kaya

EŞREFOĞLU

Kullanıcı
Değrli ustalar bu kayalarda iki yerden giren mağara içerde birleşiyor.hemen önünde dere var derenin kenarında bir oyma burada ayrıca değirmende varmış yakınında kuyularda olabilir. yorumlarsanız memnun olurum.içerdeki sarı kayada balık gibi bir işaret gördüm sanki.

Son düzenleme:

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı
Cevap: içten geçişli mağara,haç,balık, oyma,gözlü kaya

kardeş oymaya ve haça bakılınca mağara kullanılmış mezar olabilr bütün mezarlar kayaya oyularak yapılmaya bilir bazen büyük bir kaya çatlağının veya yarığının diyelim içine koyup önünü sıvayarak yapabiliyorlar böyle 1 tNE GÖRMÜŞTÜM sıvanın kalınlığı 1o cm bile yoktu adamlar kırmış girmişlerdi...

EŞREFOĞLU

Kullanıcı

kardeş oymaya ve haça bakılınca mağara kullanılmış mezar olabilr bütün mezarlar kayaya oyularak yapılmaya bilir bazen büyük bir kaya çatlağının veya yarığının diyelim içine koyup önünü sıvayarak yapabiliyorlar böyle 1 tNE GÖRMÜŞTÜM sıvanın kalınlığı 1o cm bile yoktu adamlar kırmış girmişlerdi...
Mağara içinde kemikler çıkıyor.küçük kemikler ve insan ayağı kalınlığında kemikler var.insan kemiği sanıyorum.değerli ustaların yorularını bekliyorum

EŞREFOĞLU

Kullanıcı

ustalar nerde diye merak ediyorum. değerli ustalar resimlere bakıp bir şeyler söylermi acaba???

makedonyalı

Kullanıcı

6la 7 resmı inceleme yap resımde sızma var kayayın rengı degısmıs ve o magranın ıcıne gırılmıyormu.bende merak ettim simdi iceriyi.

METİN

Kullanıcı

şelaledeki oyma ile mağaranın mesafesi nekadar
şelaledeki oyma mezarla alakalı değil

trajan

Kullanıcı

şelalenin sağ ön kısmında birbirine dayanmış üç yatay kayanın arkasında geçit olamalı
mağaranın sağ kolu incelemeye değer
değirmenin çarkının altından mahsene geçiş olcak
saygılar