ihtiyar45 ustanın boşluk cubuklarından yaptım ve test ettim...

defineciyasin

Kullanıcı
uzun uğraşlar ve iki saat parcalamamın sonucunda boşluk bulma antenlerini gösterilen ve anlatılan şekilde yapmış bulunmaktayım.. şimdi geldi kullanımına usta kullanımınıda anlatırsa işlem tamam demektir saygılarımla...
9685DSC_1199.JPG
8568DSC_1198.JPG
417DSC_1197.JPG

ASİAVCI

Kullanıcı
Cevap: ihtiyar45 ustanın boşluk cubuklarından yaptım ve test ettim...

helal kardeşime güzel olmuş hadi hayırlısı

Gitti

Kullanıcı

Her zaman derim ; en iyi fikirler,en ciddi icatlar ya tuvaletteyken yada pc masasında ortaya cıkar :)))

Güzel çalışma olmus eger işe yaradıgıda teyit edilirse.

Bugün bir ihtiyar adam getirdiler ve elinde 2li cıbıktan vardı.
Adam 5km alanı tarayıp altını ceker dedi ses etmedim.Sonra durdu dagın basından antenleri az daha cıkartıp tuttu ve dediki '' karşı köydeki kadının birinde kolunda bilezik var muhtemelene ve cıbık gösterdi''
:)))))))

2.00 mt lik naif vucudumun hangi kısmıyla güleyim şaştım :)

Cıbık var cıbık var vesselam.

FANYA

Kullanıcı

Yasin üstadım, biraz eksik var gibi geldi bana. İhtiyar ustamın çıbıklarda bir saat bobini vardı onu göremedim senin çıbuklarda. Sen elektriği direk antene vermişsin, ustanınkinde bu bobine veriliyordu elektrik. Bir daha bak istersen. Bugün bende yapmak istedim ama anten bulamadım.

saygılar...

kalhiyu

Siteden Atıldı(Küfürlü yorumlar)
Kullanıcı

goruntu olarak guzel elinize saglik ustam ama mantik olarak bana ters bir durum var oda pilden cikan arti ve eksi uclarin ayni noktada ciplak antene baglanmasi bu dusuk enerjilarde bloke olur farkina bile varmazsiniz ve o enerjiyi kullanamazsinz yuksek enerjilerde zaten malum arti ve eksi birlesmesi patlar baglantiyi hic yapamazsiniz yaniliyormuyum

defineciyasin

Kullanıcı

Yasin üstadım, biraz eksik var gibi geldi bana. İhtiyar ustamın çıbıklarda bir saat bobini vardı onu göremedim senin çıbuklarda. Sen elektriği direk antene vermişsin, ustanınkinde bu bobine veriliyordu elektrik. Bir daha bak istersen. Bugün bende yapmak istedim ama anten bulamadım.

saygılar...

Usta bobin cok ufak oldugu icin gozukmuyor.iki adet saat parcaladim. Yani direk antende degil enerji. Bobinde.ihtiyar45 ne gosterdiyse aynisi milim fark yok. Sadece siz bobini bantin altinda oldugu icin goremiyosunuz. Saygilar.

defineciyasin

Kullanıcı

goruntu olarak guzel elinize saglik ustam ama mantik olarak bana ters bir durum var oda pilden cikan arti ve eksi uclarin ayni noktada ciplak antene baglanmasi bu dusuk enerjilarde bloke olur farkina bile varmazsiniz ve o enerjiyi kullanamazsinz yuksek enerjilerde zaten malum arti ve eksi birlesmesi patlar baglantiyi hic yapamazsiniz yaniliyormuyum
evet yanılıyosunuz ustam.. antende kesınlikle bir enerji söz konusu değil.. bantın altında görünmeyen ufak bir bobin var.piller ona enerji veriyor oda manyatik bir alan oluşturmakta.. yani o portatif oradan cıkmakta direk antene bağlı olan bişe yok.. inşallah ihtiyar usta da bakar ve kullanışını bizlere anlatır biz söylediklerini yaptık. sonucu görmek için kendisini bekliyoruz saygılarımla ustam..

defineciyasin

Kullanıcı

ben şimdi biraz daha geliştirdim ve saplarınada anten taktımki daha rahat hareket edebilsin.. ama ihtiyar usta bu olmaz cıplak olacak derse sökeceğiz..
şimdilerde bide dud özlü olan cubukları yapacağım..

ihtiyar45

Vip Üye

Değerli kardeşim antenlerin resimde gördüğüm kadarı ile olmuş,sanki bakır teller biraz uzun gibi geldi,uzun olmasının kulanırken takılma yaptığı için sakınçalı,yoksa antenin çalışmasına bir zararı yok.BOBİN bakır telin önünde olaçak,(bu hata benden kaynaklanıyor,benim resimdede bakır telin arkasına takmışım,bobin önde olaçak,nasıl kullanıldığınıda açtığım konuda bu gün anlataçağım.Saygılarımla.

star21

Kullanıcı

maşallahhhh :)