Ilginç Bir Taş

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Ustam bi tas bu gune kadar neden sökülmedi de durdu bana garip geldi. Yerinde olsam bu tasi unutup son yukledigin resme odaklanirim. Son resimde sanki girise bakiyorsunuz gibime geldi. Kurumus selale uzmanlik alanin insaallah nasibinde birseyler vardir.
Evet ustam bu şelale ile ilgili planım var tabiki ama yerle ilgili ufak bi pürüz var, alttaki ağıl sahibini razı etmem gerekiyor biraz damarı kalın[emoji1]
Dediğin gibi girişi tespit ettim o yukarda baktığımız büyük kare oymanin olduğu bloğun toprakla birleştiği yerden yaklaşık beş metre kadar ön açığından tünelli giriş var. İşçilik çok ağır tabi tek problem ordaki şahıs. Nasip, artık bi şekilde halledecez.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Yığma varmı taşın öteki yüzünde tek kanal olması gerek ve bu taşın çıktığı tarlada sütun direkleri olması gerek yoksa bile toprak altında ayninin bi benzeri bendede var ustam orta delikten tek madalyon cikmismi buda önemli ustam tarla cok kıymetli diyebilirim ve yakınlarda çok değerli lahitler yada toprak altında savaşçı yüksek değerde mezarlar çıkar büyük tandirlar ve küp mezarlar çıkar olduğu yer antik şehirdir ustAm ve sınırlı

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Eyvallah ustam
Antik sehirmi bilmem ama çok eski yerleşim yeri olduğunu biliyorum yakın tarihte ermeni yerleşkesiymiş. Hemen üstünden geçen yol antik yol denilebilir. Şimdi lahit filan dedin içim bi hoş oldu yaw.[emoji12]

esrarengiz2828

Kullanıcı
Duvarın altında olmasa aynini atardim ama ustam taş yerinde ağırdır derler ya ama bölgede aynı yine çıkmıştır

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

walker wolf

Kullanıcı
Allah kolaylık versin istikamet az cok belli olmus durumda tasın durusunda oyma alta saklanmıssa ergenekon ustanın dedigi mezarlar agırlık kazanıyor cubuk dedigniz gibi boslugu yakalar nasibiniz olur insallah ...

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
20161123_150541.jpeg
Taşın son hali maalesef
Bugün yeri görmeye gittim, çocuklar içinde bişeyler vardır diye önce lastik yakıp ısıtmışlar sonrada kırmışlar.Cehalet başa bela...
Taş bildiğimiz kayaçtan oluşmuyor, tamamen horasandan yapılmış içinde yoğun mineral barındırıyor.
Çıktığı yere çubuklar her yönden kuvvetli çekim verdi, taşı çıkaran arkadasa yeri söyleme dedim, yaklaşık üç dönüm tarlada direk çıktığı noktaya getirdi, burası mı dedim, evet dedi.
Yaklaşık 4 m2 boşluk ve tam taşın çıktığı yerin orta noktasinda değerli (altın) sinyali aldım. Küp parçaları da olduğu yerden cıkmış. Bazı mineral eleme testlerinden sonrada aynı sonucu aldım.
Başka bir yerde bir tespitim olmadı. Derinlik ise ortalama 2.5 metre.
Yakın dönem bazı ermeni gömülerinin bu tarz veya sal taşı denilen iscilikli taşların altından çıkarıldığı hepinizin mâlumu.
Hadi hayırlısı..

Mirkut

Vip Üye
Ekli dosyayı görüntüle 1106
Taşın son hali maalesef
Bugün yeri görmeye gittim, çocuklar içinde bişeyler vardır diye önce lastik yakıp ısıtmışlar sonrada kırmışlar.Cehalet başa bela...
Taş bildiğimiz kayaçtan oluşmuyor, tamamen horasandan yapılmış içinde yoğun mineral barındırıyor.
Çıktığı yere çubuklar her yönden kuvvetli çekim verdi, taşı çıkaran arkadasa yeri söyleme dedim, yaklaşık üç dönüm tarlada direk çıktığı noktaya getirdi, burası mı dedim, evet dedi.
Yaklaşık 4 m2 boşluk ve tam taşın çıktığı yerin orta noktasinda değerli (altın) sinyali aldım. Küp parçaları da olduğu yerden cıkmış. Bazı mineral eleme testlerinden sonrada aynı sonucu aldım.
Yakın dönem bazı ermeni gömülerinin bu tarz veya sal taşı denilen iscilikli taşların altından çıkarıldığı hepinizin mâlumu.
Hadi hayırlısı..

Ustam 4m2 olan bosluk tunellimi tunelliyse tasi hangi tarafina tunel baslangici geliyordu birde oda yuksekligini aldinizmi. Bilgilendirmek icin yazarsaniz memnun olurum.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Tünel yok, olsa muhakkak tespit edilirdi.
Toprak et kalınlığı yani kazılması gerejen mesafe ortalama 2.5 mt. Artı eksi 30 cm. Anca oynar.
Yer sahibine gerekli bilgileri verdim, ruhsatlı kazı yapmak istiyor.

Warning

Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 1106
Taşın son hali maalesef
Hadi hayırlısı..

abi bu resimi görünce söyleyecegimide unuttum desem yeridir bunu nasıl bu hale getirdiklerini merak ettim mübarek hilti gibi adammış yahu :)

ulaş

Kullanıcı
Şimdi gitsinler kıçlarına kına yaksınlar a anguslar