Ilk Defa Karşılaştım...

onur600

Kullanıcı
10523897_10152818011149860_1406494867_n.jpg

Merhaba;
Sinyal aldığım bir noktadan çıkartılan bir taş.Ne olabilir,ne anlatıyor ?
Saygılr

M.Yavuz

Kullanıcı
eskiden,buğday ve mısır gibi tahılları öğütmek için kullanılan el değirmenine benziyor.

walkman

Kullanıcı
onur ustam evlerde kullanılan eski tip el değirmenine çok benziyor. Üzerindeki zikzaklı çizgiler ezilen tahılın aradan çıkıp dışarı atılması içindir. Resim alt kısımı diğer kısım da yakınlarda olabilir. Bu da araştırma yaptığınız yerde bir ev/yaşam belirtilerini vermektedir.

karanar

Kullanıcı
Sıradan bir ev eşyasına ait parça olabilir. Bulunduğu alanda değerli metal testine devam.
Arka plandaki turşular döndümü acaba:)
yok kanka biz adam olmayız. seninde benim de aklımız yemekte :p:p:p

bu arada o taş; kuyunun üstüne kapatılır. kiliseden çıkanlar o taşın ortasındaki delikten para atarlar. zangoç yada başka bir görevli, zamanı gelince, üst tarafındaki delikten bir mille toprağa yada kuyunun kenarına bağlı olan bu taşı döndürerek kuyuya inip paraları alır. yani bir nevi '' tip box ''

onur600

Kullanıcı
Ustalarım,toplu olarak cevap vermek gerekirse.Taşın çıktığı yer yerleşim yeri değil...
Kısmen yakın çevresinde kiremit kapaklı mezar lar çıkmış.
Merdiveni andıran bir zeminde kaya dizisinin bitim yerinde sinyal aldığım nokta. Vatandaş meraklı hemen eşmiş bu çıkmış.

Karanar ustam,biraz daha kafamı bitlendirdi şimdi.Cihazla bir tarama daha yapmak gerekli.
Turşuları bende bilmiyorum.Bu soruyu mevkiye gidince özellikle sizin adınıza soracağım.Komana ustam:)
Saygılar.

Gitti

Kullanıcı
Ustalarım,toplu olarak cevap vermek gerekirse.Taşın çıktığı yer yerleşim yeri değil...
Kısmen yakın çevresinde kiremit kapaklı mezar lar çıkmış.
Merdiveni andıran bir zeminde kaya dizisinin bitim yerinde sinyal aldığım nokta. Vatandaş meraklı hemen eşmiş bu çıkmış.

Karanar ustam,biraz daha kafamı bitlendirdi şimdi.Cihazla bir tarama daha yapmak gerekli.
Turşuları bende bilmiyorum.Bu soruyu mevkiye gidince özellikle sizin adınıza soracağım.Komana ustam:)
Saygılar.
Benim soruyu atlamşsın mübarek ; sen delta onur digil misin?