ilşaretler kanas usta ve ustalar ermeni yeri

xenon

Kullanıcı
Cevap: ilşaretler kanas usta ve ustalar ermeni yeri

kanas usta 10 adet yer anlatmış birini halletsen sana yeterde artarbile benide unutma zekat falan kabul edilir ben almam ama ihtiyaç sahibi öğrenciler var onlara veririm

zekat ALLAHIN emri ÇALKAYA USTAM

yakacık

Kullanıcı

yeni bulguları bizimle paylaşırsanız belki bizimde yardımımız dokunur ayrıca isme konu açılması hiç hoş değil

xenon

Kullanıcı

yeni bulguları bizimle paylaşırsanız belki bizimde yardımımız dokunur ayrıca isme konu açılması hiç hoş değil
arkadaşım iyi forumlar forum kuralları içerisinde görsel yayında bulunmak zorundayız güzel görselleri bilgi ve fikir alışverişi için foruma yüklüyorum
saygılar

bu gün fotograf cekimi için araziye gidecegim zira ilk bahardayız bu günlerde ve gün dönümlerinde araştırma yaparken görsel arazide ciceklari, dogayı fotograflamak bizlere bilgi verebilir

xenon

Kullanıcı

ustalar malum yere gitdim zira bahar ayı otların bol verim gür olan yerlerde şüphenilen bir yer varsa bakıp degerlendirmek gerektigini duymuşdum degerli üstatlardan yorumlarınızı bekliyorum

bu resimin ardından takriben 20-22 mt arasında olan yerin resimlerini ekliyorum

bu yer taşın bulundugu yerden takriben 20-22mt civarında

mameki

Kullanıcı

Kolay gelsin üstadım.Murç izlerine ev sınırları içinde fazla takılma derim onlar taş ustaların bıraktığı izlerdirama duvarlarda gizli bi kasanın haberciside olabilir .Zeminde boşluk tespiti yapmanı öneririm.Özellikle Çenge (direk) altlarında Kolay gelsin üstadım

xenon

Kullanıcı

Kolay gelsin üstadım.Murç izlerine ev sınırları içinde fazla takılma derim onlar taş ustaların bıraktığı izlerdirama duvarlarda gizli bi kasanın haberciside olabilir .Zeminde boşluk tespiti yapmanı öneririm.Özellikle Çenge (direk) altlarında Kolay gelsin üstadım

ustadım burdaki murç izleri ustaların bıraktıkları izler degil dogru yanlış bir çok iz var bunların içinde murç izi ok işareti L taş istavroz sutun taş vs. boşlugu bir önceki mesajımda ekledigim resimlerin oldugu yerde alınıyor direk altlarında bir emare yok saygılar

xenon

Kullanıcı

ustadım burdaki murç izleri ustaların bıraktıkları izler degil dogru yanlış bir çok iz var bunların içinde murç izi ok işareti L taş istavroz sutun taş vs. boşlugu bir önceki mesajımda ekledigim resimlerin oldugu yerde alınıyor direk altlarında bir emare yok saygılar

Hayırlı akşamlar ve iyi hafta sonları

Üstatlarım uzun zamandır Ankara dışında olduğum için konuyla il bir gelişme yazmadım zira nedeni bölgeden uzak olduğum için yapmış olduğunuz yorum ve değerlendirmeler bölgeye gidip bakabilme şansım olmadığı için havada kalacağını düşünerek yazmadım. Nihayet Ankara ya dönüşümü yaptım ve 4-5 ay burada Ankara da olacağım nasip olursa sizlerin de değerli yorumlarınızla bir adım daha ileriye gideceğime inanıyorum. Bu yer hayatımda düşünmekten beynimi ve vücudumu bu güne kadar yoran tek uğraş. Yerle ilgili kroki ekliyorum burası eskiden yerleşim yeriydi ve halada öyle ama yerli halk tarafından yerleşilmiş bir bölge değerli yorumlarınızı bekliyorum “krokideki numaralandırmış yerler konunun başında eklemiş olduğum resimlerle birebir aynı yerleridir numaralandırmış olduğum resimlere göre krokiyi biçimlendirdim”

Saygılarımla

Son düzenleme:

ersan

Admin

(alkış)merhaba xenon usta sana burada senelerce is vardir bu yerleri bulunca .ama bilesinki urasdine deyer .(alkış)