işaret mi doğal mı | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

işaret mi doğal mı

oymak beyi

Kullanıcı
o iki dere birlestikten sonra küçük bir dolek dedim ya ustam. sonrasında ise tek dere olarak iki yamacin arasında isaretimize doğru akmakta, ve oradan bayıra aşağı akıp gider. dere kuru ustam. su yok daha doğrusu dere mıdır onu da bilmiyorum sadece yağmur yağdığı zaman yağmur sularının aktığı kanal. dere denir mi buna bilmiyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210620-223125.jpg
    Screenshot_20210620-223125.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 10

oymak beyi

Kullanıcı
ustalarım, ben birlikte gittiğimiz abimize yün açılan yerin tarihini bilip bilmediğini sormak için aramıştım. o da orda ki emaneti aldılar araştırma orayı boş yere, alan adam da burda çadır kuran biri, öküz başı kadar Bi( günce-kuluce gibi bir kelime kullandı bizim külçe dediğimiz şey) çıkarttım aldım demiş. abimizin tarif ettiği yer de benim tümülus olabilir diye çektiğim tepecik ten çıkartmış. @özgürXdaglı yani sizin çizdiğiniz sınırlar içerisinden alınmış. şimdi sizce ben ne yapayım. bu alınan şey hediyesi müjdesi denen şey ve devamı var mı yoksa hepsi o kadar mıydı. ben kapatayım mi bu defteri çöz güzel tespit yapmışiz, üstünde gezmişiz adeta. helal. olsun bütün ustalarıma. şu durumda ne önerirsiniz bana kapatayım mı bu defteri? kaçırdık mı? (haber doğru, alinma olayı gerçek ama hepsi o kadar mıydı acaba)

özgürXdaglı

Vip Üye
alana helalı hoş olsun nasibi o kadarmış

mazeme orda duruyor odalara girmekte sana nasip olur inşAllah cubuk kullanmayı biliyorsan boşluk ve metal tespiti yap durdugunu kendi gözünle ğör

oymak beyi

Kullanıcı
alana helalı hoş olsun nasibi o kadarmış

mazeme orda duruyor odalara girmekte sana nasip olur inşAllah cubuk kullanmayı biliyorsan boşluk ve metal tespiti yap durdugunu kendi gözünle ğör
hay saolasin ustam ya. tamma ben kaldığım yerden devam inşallah. Hepinizden Allah razı olsun. görüşmek üzere inşallah

burgaz

Kullanıcı
selam. arazide gezinirken böyle bir şey ile karşılaştım. işaret mi doğal mı emin olamadım. işaret ise ne anlama gelir... hemen ardı uçurum gibi boşluk. yani bu işaret diyelim bu işaret tam tepede. tepenin dibi ise dere. biraz aşağıda pınar da var ama pınari kurcalayan çok olmuş. Bu işaret göz önünde olan bir yer de değil bende tesadüfü karşılaştım. resme bakarken tam karşımız doğu sağ tarafımız güney oluyor.
BULGARISTAN forumlarina sordum hic bir cevap alamadim usta .bizim burada boyle kayalar yoktur.