Işaretler Konusunda Yardım Lütfen.

viyuto

Kullanıcı
dere kanarı na yakın olmalısın, bayan mezarı var sağlım gibi duryor, ilk resimdeki kayayı tel fırçalayıp 5 nokdadan resimlermisin, cihaz yardımı almya bak derim
5 noktadan fotoğraflarım da bol bol ağaçlar görünür.Burada paylaştığım resimlerin hepsi tek kayaya ait.Çok yakından çekmem gerekiyor.Aktif akan bir dere yok ama az çok belirgin 30 mt kadar taşın tam karşı kısmında bir yolu var.Belki birkaç yüzyıl kadar önce kurumuş olmalı.Taşın etrafına dedektörle baktım ama sinyal yok.Taşın altı kum gibi yumuşak toprak. Prinç çubuk yaptım hazneli.Onunla bakmaya çalışacağım.Şimdilik prinç çubuk ile alan trama konusunu kavramaya çalışıyorum.Bakır çubuk ile mineral buldum ancak prinç çubuk şimdilik hareketsiz durmayı seviyor.O alanında resimlerini çekip atarım.

viyuto

Kullanıcı
@wolf_52 Unutmadan belirteyim köy içinden şu an az miktarda akmakta olan bir dere var.O dere olabilirmi acaba?Taşın konumuna göre bakarsak epey aşağıda kalıyor.

viyuto

Kullanıcı
Birde merak ettiğim bir kaç şey var.Bu derelerden biri kuru ve yatağı az çok belirgin ve yakın.Birde aynı bölgede 600 mt kadar uzaklıkta bir dere daha var.Bu derelerin hangisi olabilir?ilk resimde paylaştığım resimde görünen kıvrımlı yılana benzeyen şekil dereyimi anlatıyor?Eğer öyleyse derenin hangisini hangi yönünü araştırmam gerekiyor?

wolf_52

Kullanıcı
alanda yüzeyde 5 mezar daha var gibi duryor, haricen kalp var 3 gen var kıymetli mezar diyor, kalbin ortadan çatlak oluşu tuzak lı olduğunu söylüyor, bahsetdiğin dere aşada olması gerek zaten, hafif den kıvrımı vardır sonra düzleniyor şelale gibi bri yerden döklüyor dokülmeden önce şelale başında mezar var , birde şelaleye gelmeden daha yukarda dereyle kuru dere yada eski bir patika da olabillir kesişdiği nokdayı iyi etüt etmelisin... kıymetli yerleri yazdım nerye bakacağını...

viyuto

Kullanıcı
alanda yüzeyde 5 mezar daha var gibi duryor, haricen kalp var 3 gen var kıymetli mezar diyor, kalbin ortadan çatlak oluşu tuzak lı olduğunu söylüyor, bahsetdiğin dere aşada olması gerek zaten, hafif den kıvrımı vardır sonra düzleniyor şelale gibi bri yerden döklüyor dokülmeden önce şelale başında mezar var , birde şelaleye gelmeden daha yukarda dereyle kuru dere yada eski bir patika da olabillir kesişdiği nokdayı iyi etüt etmelisin... kıymetli yerleri yazdım nerye bakacağını...

Ustam çok teşekkür ederim sana.Bende gördüm o işaretleri ama bu siteye üye olmadan önce başka bir sitedeki kişiler doğal dediler.Ben doğal taş ile doğal olmayan taşı ayırabiliyorum. İşaretleri internetten okuduğum kadarı ile biliyorum ve siz çok güzel ve açıklayıcı yorumlamışsınız.Çok teşekkür ederim.Not:Taşın arka yüzeyinde büyüklü küçüklü bir çok oyuntular var.Civarda 2 aydır araştırma yapıyorum.Bu taşın olduğu orman içinde yumruk büyüklüğünde taş yığınları var.Bunların mezar olduğunu düşünüyorum.Bu akşam nasip olursa 15 mtr ilerde başka bir taş daha var.Onun resminide paylaşacağım.Bu taş üzerindeki işaretlerle bağlantısı olabilir diye düşünüyorum.

wolf_52

Kullanıcı
Ustam çok teşekkür ederim sana.Bende gördüm o işaretleri ama bu siteye üye olmadan önce başka bir sitedeki kişiler doğal dediler.Ben doğal taş ile doğal olmayan taşı ayırabiliyorum. İşaretleri internetten okuduğum kadarı ile biliyorum ve siz çok güzel ve açıklayıcı yorumlamışsınız.Çok teşekkür ederim.Not:Taşın arka yüzeyinde büyüklü küçüklü bir çok oyuntular var.Civarda 2 aydır araştırma yapıyorum.Bu taşın olduğu orman içinde yumruk büyüklüğünde taş yığınları var.Bunların mezar olduğunu düşünüyorum.Bu akşam nasip olursa 15 mtr ilerde başka bir taş daha var.Onun resminide paylaşacağım.Bu taş üzerindeki işaretlerle bağlantısı olabilir diye düşünüyorum.
yığmaları cihaz yardımı al hediyesi olanı vardır. dönem soygunu yemediyse şayet,

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı
Bu taşın sağ tarafında bir mezar var
Delik ile kare arasını bir ölç bakalım ne çıkacak

viyuto

Kullanıcı
20170812_145133_1.jpg

viyuto

Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar,bugün kısıtlı vaktim vardı.Resimdeki taşın 15 mt yakınında sağdaki taşında resmini ve videosunu çektim.Taşın etrafını temizledim.Makine ile baktım.Bir sinyal var ama vaktim olmadığı için kazmadım.yarın sabahtan tekrar gideceğim.FENERLİ ustam mesajını dönünce gördüm.Yarın ölçüp bilgi veririm.

viyuto

Kullanıcı

Bu resimler taşların olduğu ormanın hemen altı.Bu resimde kulube altındaki dikdörtgen şeklindeki taş az önce paylaştığım çatlak olan üzerinde Y harfi oyulmuş olan taşın yaklaşık 25 mt olarak tam alt hizasında.