Işaretler Konusunda Yardım Lütfen.

viyuto

Kullanıcı
arkadaşlar bu taşın üzerindeki y ne anlama geliyor? Çatlak olanı demiyorum hemen sağında dikkatli bakarsanız oymayı göreceksiniz.Ve kuyruk kısmı sola doğru dönüyor ve bir yonca ile son buluyor.Buna bir yorum yapın lütfen.

Kader25

Admin
arkadaşlar bu taşın üzerindeki y ne anlama geliyor? Çatlak olanı demiyorum hemen sağında dikkatli bakarsanız oymayı göreceksiniz.Ve kuyruk kısmı sola doğru dönüyor ve bir yonca ile son buluyor.Buna bir yorum yapın lütfen.

Evet dediğiniz gibi, çatlağın sağında alt ucu kıvrılmış bir Y gözüküyor. Kanaatimce işçilik yok bunda, doğal oluşum. Ayrıca bir işaret ve figürün resmi çekilirken yanına onun boyutunu anlamamız için sigara vb.bir şey koymak lazım. Veya bu Y yi ölçüp sağ kolu 7cm. sol kolu 6 cm. Alt kolu 12 cm. şeklinde söylemek lazım.
Kolay Gelsin.

viyuto

Kullanıcı
Evet dediğiniz gibi, çatlağın sağında alt ucu kıvrılmış bir Y gözüküyor. Kanaatimce işçilik yok bunda, doğal oluşum. Ayrıca bir işaret ve figürün resmi çekilirken yanına onun boyutunu anlamamız için sigara vb.bir şey koymak lazım. Veya bu Y yi ölçüp sağ kolu 7cm. sol kolu 6 cm. Alt kolu 12 cm. şeklinde söylemek lazım.
Kolay Gelsin.
Kader ustam bu resmin vidyosuda mevcut biraz üstte.Harfin kanalı içine bir sigara paketi girebilecek derinlik ve genişlikte.Bu taş ilk işaretlerin olduğu taşın 15 mt sağ tarafında.

gıral

Vip Üye
Doğal değil diyorsan eğer buişaret var siz görmüyorsunuz diyorsan şayet eminsen git yukarıda derenin patika yol ile birleşimini bul kardeşim tahminen 1 1,5 km git

viyuto

Kullanıcı
Doğal değil diyorsan eğer buişaret var siz görmüyorsunuz diyorsan şayet eminsen git yukarıda derenin patika yol ile birleşimini bul kardeşim tahminen 1 1,5 km git
Giral ustam siz görmüyorsunuz gibi bir cümle asla sarfetmedim.Yanlış anlamayın beni.Dere 50mt kadar yakın mesafede.O bölgeyi inceliyorum.Bir kadın mezarı arıyorum orada.Bu işareti yeni farkettik.Belki aradığımız yeri tam olarak verebilir bize.Ben acemiyim işaretler konusunda.Bu sebepten soruyorum.Bu iki taş üzerindeki işaretler sayesinde çok yaklaştığımı düşünüyorum hedefe.Tabi dönem soygunu yemediyse.Çünkü dere çevresi çok kurcalanmış gibi.Ancak yüzeysel çalışmalar olmuş hep.İlk taş üzerinde de 4 yaprak yonca vardı ve bu taş üzerindekide 4 yaprak yoncaya benzediği için biraz şüphe uyandırdı bende.Bu taşlar üzerindeki işaretler dediğiniz gibi doğalsa bu yüce rabbimin bir mucizesi olmalı.Çünkü bölgeyi gezince bu taşlar üzerindeki şekiller bölgenin coğrafik yapısıyla aynı.Bu sebepten bu taşlar üzeeinde çok yoğunlaştım.Bir tehlike bir tuzak vs.asla kaçırmak istemiyorum.İlk tecrübemde bir kaza bir aksilik olmamalı Allahın izniyle.

gıral

Vip Üye
Sana öylebişe söylediğini demedim işaret dediğiniz banagöre doğal olduğunu düşündüğüm için benöyle anlattım tabiki çevreyi gezip inceleyen bilir neyin ne olduğunu buradan bakan sadece senin gösterdiğini görür onagöre yorumyapar herneyse dereile patikanın birleşimini iyi incele resimleme imkanında varsa dahaiyi olur ilerlemene yardımcı oluruz inşallah

viyuto

Kullanıcı
alanda yüzeyde 5 mezar daha var gibi duryor, haricen kalp var 3 gen var kıymetli mezar diyor, kalbin ortadan çatlak oluşu tuzak lı olduğunu söylüyor, bahsetdiğin dere aşada olması gerek zaten, hafif den kıvrımı vardır sonra düzleniyor şelale gibi bri yerden döklüyor dokülmeden önce şelale başında mezar var , birde şelaleye gelmeden daha yukarda dereyle kuru dere yada eski bir patika da olabillir kesişdiği nokdayı iyi etüt etmelisin... kıymetli yerleri yazdım nerye bakacağını...
Ustam bu akşam üzeri bölgeye tekrar gitme fırsatım oldu.İki dere birleşimini ve çevreyi resimlemek ormanın sık oluşundan ötürü imkansız gibi.Çünkü ilerlemek dahi çok zor.Derenin aşağı inen sağ kolunda birleşim öncesi bir şelale gibi tabir edebileceğimiz bir dökülme noktası var yaklaşık 2 mt gibi bir yükseklikten.iki dere arasındaki orman içinde şelaleye yakın mesafede büyük bir çam ağacı altında dikkatimizi çeken bir taş gördük.Üzerini temizlediğimizde resimdeki şekiller çıktı.Biraz aşağıya doğru başka bir taş daha bulduk.Bir murç izi ve altında yere paralel bir oyma çizgi.Çevre çok hareketli olduğu için makine ile giremedik.Resimleri inceleyip yorumlayabilirsen çok sevinirim.Bunlar işaret olabilirmi,başka bir defineyimi gösteriyor sizce yoksa hedefe yaklaştığımızımı gösteriyor?Ayrıca bu resimdeki taşın etrafını bir sopa ile eşeledik.iki tane siyah küçük akrep çıktı.Ve her zaman olduğu gibi yine siyah büyük bir arı peşimizi araziden çıkınca bıraktı.Bu konularda yorumunu tecrübelerin doğrultusunda öğrenebilirmiyim lütfen
20170823193038.jpg

20170823194708.jpg

Kader25

Admin
Tasta iscilik var lakin isaret bozulmus ne oldugunu algilayamadim.
Sizi takip eden siyah buyuk ari can sıkıcı. İs ileri giderse zorlama. Su saatte cinconlarla ugrasilmaz. Baska yerlere bak. Burasi sonraya kalsin.

viyuto

Kullanıcı
@Kader25 ustam resim yüklenirken sola yatık yüklendi.Yani resmin sağ kenarı alt kısmı olacak.Karanlık çöktüğünde araştırmalarımı bitirdim.Hafta sonu makine ve çubukla gitmeyi düşünüyorum.Ters bir T işareti ve üstünde 3 tane düz çizgi oymaları bu resimdeki.Ve çaprazında yine bir x var.Taşın işaretli olan kısmı toprak altındaydı.

A21MEDLi

Admin
Mekana hoş geldiniz,orada o civarda arayacağin dere,Aşagı doğru meyilli ve belli mesafeden sonra şelale gibi aşaği dökülüyor.