Işaretler Ne Anlama Geliyor Bilgi Sahibi Olabilirmiyim. . | Define işaretleri ve anlamları

Işaretler Ne Anlama Geliyor Bilgi Sahibi Olabilirmiyim. .

zeybek

Kullanıcı
gectigimiz günlerde memleketime gittim arkadaşlarla doga yürüyüşüne çıktık ve bir noktada dinlenmeye başladık kayalıkların üzerinde oyukla açılmış bir resim fark ettim üstü hafif toprakla kapatılmiş temizledim ortaya bir şekil çikti o an tarihi birseyler olabilir düşüncesine kapıldım tarıhı şeylere karsı ilgim oldugundan karar verdim bunu araştırmaya :)

zeybek

Kullanıcı
hatta bırkaç foto bile cektim , yorumlarsanız sevinirim :)

zeybek

Kullanıcı

zeybek

Kullanıcı
fotograf tam net cıkmamış olabılır ama ben at resmine benzettim elle oyuklar seklın de . . .

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
zeybek kardeşim konuyu fotoğraflı bölümde açsan daha kolay görünmesi sağlanırdı. ben yeni gördüm.
öncelikle aramıza hoş geldin demek isterim.
fotoğraflaman ve anlatımın bu işlerde tecrübesizliğini yansıtmış. yoksa çok daha detaylandıracağını düşünüyorum. ama konuları incelemeye devam edebilirsen,kısa zamanda belli kazanımşlar sağlayacağından emin olabi,lirsin.
yeterli inceleme ve fotolama yapılmadan,bu görüntüyle istenilen açıklığa kavuşturulamayacak bir yer.

orta cizime dikkat edersen çarık türü bir ayağa benziyor değilmi. topuk kısım bile belirlenmiş.
önce mahzeni olduğunu ,etrafındaki oymalar da etrafına yakın çevresinde olan mezarlar ve mezar odalarını veriyor.
kaya ve çevresi yeterince görülemediğinden ,anlattıklarımın arazi üzerinde olduğuınu bilmelisin.
görüntü detayları verebilse tam olarak yönleri ve mahzenin konumu yazılabilir. bu durumda ,kendi alanı,resme göre üst kısım tamamen,ayrıca ön ve ok yönündeki oymanın direk istikameti önem arz eder.
yakınsa veya yoluın düştüğünde ,işaret ettiğim istikametlerde ,doğala ters gelen arazideki bir setli,çukurluk ,farklı şekillerde üzerlerinde bulgular olabilen kayalar vb gözüne takılan dikkatini çeken noktaları ,inceler ve resimlersen ,bizlerde elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.
bir kavşakta ,bir kaç yöne gidilen yerlerin isimleri gibi düşün. burada ayni sayı ve yönler var aslında görüntü yeterli olsaydı görmek mümükün olurdu. tek fark buradakiler kapalı ve anlaşılmaz bir sistemde olmasıdır. sağlıcakla.
konunu fotoğraflı bölüme taşıyorum.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
üstadım yüklediğiniz tek resiminizden bir şey anlayabilmek çok zor, size zahmet vermezsek şurayı biraz daha net ve daha detaylı çekilmiş birkaç resimle konuyu işlesek daha güzel daha hayırlı sonuçlar olmaz mı?