İşaretler

ceylan34

Kullanıcı
İşaretler hepsi aynı yerde merada dere kenarı ne anlama geliyor yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• IMG_2114.png
    IMG_2114.png
    3.3 MB · Görüntüleme: 32
  • IMG_2113.png
    IMG_2113.png
    2.6 MB · Görüntüleme: 29
  • IMG_2115.png
    IMG_2115.png
    2.1 MB · Görüntüleme: 30

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Selamün aleyküm
Öncelikle mekana hoş geldiniz
Arkadaşım @KOMAGENE ustamın dediği gibi yeriniz guzel bir yer yakinlarda nezarlar olmali ordaki ucgen ve kare var bu karenin ölçüleri ve derinligi ne kadar çevrede başka işaretlerde olmalı isaretinizi fotoğrafın icine alacak şekilde dört bir yanından geniş açılı fotolama yapsaniz fotoğraf uzerinden yönleri belirtin ustalarımız çoğunlukla tek fotoğrafa yorum yapmiyor bilginize konuzu takip edin teşekkür ediyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

MAVRAN

Super Moderatör
Öncelikle aramıza hoşgeldin.

Ustalarımın da dediği gibi güzel bir yerdesiniz inşellah sizin için hayırlısı olur.

Üç işaretin de olması doğrusu mükemmel diyebilirim.
Üçgenden başlayalım.
Kenar uzunluk ölçülerini iyice kontrol et eşit ölçülerde mı yoksa bir tanesi diğerlerine göre biraz daha büyük veya küçük mü. Köşe acıları ve derinlik. Mezar var diyor ancak bir tane mı yoksa üç tane mı. İkisi boş biri dolu mu diyor acaba. İyi okumak lazım orada olan işaretleri.

Kare yer yapılmış ise mahzeni bulun veya mağarayı arayın yine de köşe ölçülerine ve içinde olası bir işaret varmı kontrol edin lütfen.

Daire ise içini güzelce temizleyin içinde size yön veren bir işaret mutlaka olacak. Sonra suyla doldurun dolunca ilk su akış yönünü tespiti yapın ve o yönde araştırma yapın.

Çevrede araştırma yapın bu işaretlerin olduğu yerde başka işaretler de vardır mutlaka.
Burası kolay bir yer değildir sizi yoracak lütfen adım adım ilerleyin , sizi yormasina müsade etmeyin.
Her gittiğinizde güzel resimler çekin ve bizimle paylaşın lütfen.
Allah yardımcınız olsun.
Lütfen dikkatli olun ,

Yaşamak bize verilen en güzel niğmettir,

KOMAGENE

Vip Üye
Öncelikle aramıza hoşgeldin.

Ustalarımın da dediği gibi güzel bir yerdesiniz inşellah sizin için hayırlısı olur.

Üç işaretin de olması doğrusu mükemmel diyebilirim.
Üçgenden başlayalım.
Kenar uzunluk ölçülerini iyice kontrol et eşit ölçülerde mı yoksa bir tanesi diğerlerine göre biraz daha büyük veya küçük mü. Köşe acıları ve derinlik. Mezar var diyor ancak bir tane mı yoksa üç tane mı. İkisi boş biri dolu mu diyor acaba. İyi okumak lazım orada olan işaretleri.

Kare yer yapılmış ise mahzeni bulun veya mağarayı arayın yine de köşe ölçülerine ve içinde olası bir işaret varmı kontrol edin lütfen.

Daire ise içini güzelce temizleyin içinde size yön veren bir işaret mutlaka olacak. Sonra suyla doldurun dolunca ilk su akış yönünü tespiti yapın ve o yönde araştırma yapın.

Çevrede araştırma yapın bu işaretlerin olduğu yerde başka işaretler de vardır mutlaka.
Burası kolay bir yer değildir sizi yoracak lütfen adım adım ilerleyin , sizi yormasina müsade etmeyin.
Her gittiğinizde güzel resimler çekin ve bizimle paylaşın lütfen.
Allah yardımcınız olsun.
Lütfen dikkatli olun ,

Yaşamak bize verilen en güzel niğmettir,
işte göz var birde göz var üçgeni farketmemişim en fazla 6 veya 7 metre yakınında kayada mahzen girişi var sunağın içinde işaret varsa işin daha kolay olur

ceylan34

Kullanıcı
Üçgen ve yuvarlak üzerinde durduğumuz kayada kare oyma ise arkamızda duran dik kayanın üzerinde duvara yapılmış derenin karşısındq ise bir yuvarlak oyma daha bulunuyor

Ekli dosyalar

• IMG_2124.png
    IMG_2124.png
    2.1 MB · Görüntüleme: 22