Işin Piri Olanlar Ve Yardımsever Kardeşlerim ... | Define işaretleri ve anlamları

Işin Piri Olanlar Ve Yardımsever Kardeşlerim ...

Asstt

Kullanıcı
Yasaklı
Ustalarım 300mtre kare bir arazi içinde kalp, adam sureti,mihrap,hac,ve ikinci bir adam sureti,göz işareti oyma kaşlı falan değil Kaya'nın dikine oyuk şeklinde, benzetme doğal vs değil bunlar tasdiklenmiş bir şekilde ve farklı oymalar ayak işareti de var arazide mevcut ufak tefek cakıl toplamaları artık ne dersek...
Şimdi ustalarım asıl soruya bura nedir niye bu kadar işaret olur ve resimlerin bir kaçını site de buldukça paylaştım ve resiml olmayanları telefonumda çizip atıyorum size zahmet ustalarım biraz aydınlatın detaylı fotaraf yok şuan.

Son düzenleme:

Asstt

Kullanıcı
Yasaklı
Baştaki 1. Sıradaki kayada bu şekilde murç izleri 2.sıradaki oymalar ve kanal 3. Sıradaki ayak işaretleri oyma Sag ayak bunların hepsi ve yukarda belirttiğim diger işaretler hep aynı 300 metre kare içinde

Son düzenleme:

Asstt

Kullanıcı
Yasaklı
P11vLd.jpg

arkeolive

Kullanıcı
300 metrekare yer fazla büyük değil güzel bir cihazla bakın derim herkezin bulduğu isaretin anlamı birbirine uymuyor oturup saglam kafayla düşün adam suretlerinin ne tarafa baktigina bak adımları say neden sağ adım kalp genelde kiliselere yakın tuzaklı yer demektir kafayı karıştiran olay bunlarin 300 metrekare icinde olması bence bu isaretler kiliseye giden yolu tarif ediyor sağ adımla gidilen yolda gizlenen solda olur bunuda dikkate al yinede kendi mantığınla haraket etmeni tavsiye ederim

Asstt

Kullanıcı
Yasaklı
300 metrekare yer fazla büyük değil güzel bir cihazla bakın derim herkezin bulduğu isaretin anlamı birbirine uymuyor oturup saglam kafayla düşün adam suretlerinin ne tarafa baktigina bak adımları say neden sağ adım kalp genelde kiliselere yakın tuzaklı yer demektir kafayı karıştiran olay bunlarin 300 metrekare icinde olması bence bu isaretler kiliseye giden yolu tarif ediyor sağ adımla gidilen yolda gizlenen solda olur bunuda dikkate al yinede kendi mantığınla haraket etmeni tavsiye ederim
Ustam kilise 3.4 km uzağında bu işaretlerle alakası olurmu

arkeolive

Kullanıcı
Bu dediğin yerden kilisenin orası görünmüyorsa önünde yamaç tepe varsa isaretlerin orada olması normal simdiki ilce köy tabelaları gibi 4 yil once arkeologlar bir kilise kalıntısı ve birkaç isaretten yola cikarak 3 kilometre civarinda koskoca manastır tespit ettiler tabiki burada dönem cok önemli kilisenin durumu buda önemli

arkeolive

Kullanıcı
Aslında baştan ben yazmadan once kiliseyi söyleseydin daha iyi olurdu bence resim veya video cek cozume daha cabuk ulasirsin birde kiliseyle isaretler arasinda çeşme olmalı yakınında dere olmalı dereyi gosteren bir isarette mutlaka vardır olmamasina imkan yok

Asstt

Kullanıcı
Yasaklı
Aslında baştan ben yazmadan once kiliseyi söyleseydin daha iyi olurdu bence resim veya video cek cozume daha cabuk ulasirsin birde kiliseyle isaretler arasinda çeşme olmalı yakınında dere olmalı dereyi gosteren bir isarette mutlaka vardır olmamasina imkan yok
Evet ustam yakınında çesme var dere ise biraz uzak işaretlere ama işaretlerle hep aynı dogrultuardalar çok anlamam dönemini bilsem ona göre bir arastrma yaparım

Asstt

Kullanıcı
Yasaklı
K
Bu dediğin yerden kilisenin orası görünmüyorsa önünde yamaç tepe varsa isaretlerin orada olması normal simdiki ilce köy tabelaları gibi 4 yil once arkeologlar bir kilise kalıntısı ve birkaç isaretten yola cikarak 3 kilometre civarinda koskoca manastır tespit ettiler tabiki burada dönem cok önemli kilisenin durumu buda önemli
Kilise gözüküyor işaretlerin oradan kilise yakın dönem mimarisi günümüze cok yakın işaretler kilise göre yukarda tepelik bir yerde

gıral

Vip Üye
Bu işaretleri çözmen epey bizaman alır. Kolaygelsin