İslami Düğün Hejaye

sondurak

Kullanıcı
Cevap: İslami Düğün Hejaye

,,Sayın Kanas Ustaya Eşsiz Paylaşımın'dan Dolayı Çoook Teşekkürler. ,, Sizde Menzil Çorbasından İçmişsiniz'dir İnşaALLAH'cc...:p.:p.:p. Seyyit'lerimiz Bir Başka Güzeldir.:p.:p.:p. Evladı Resulleri Canımız'dan Çok Severiz.:p.:p.:p. Eşsiz Paylaşımlarınızın Devam Etmesi Dilegiyle....:p...:eek:.:eek:.:eek:

KANAS_USTA

Admin

bilalin sesınden.

KOMAGENE

Vip Üye

çok güzel paylaşım

HÜDAİ

Kullanıcı

Kültürel değerlerimiz ;) sağol ustam güzel paylaşım :rolleyes:

gözcü

Kullanıcı

Çok güzelmiş her şey var sitede:)

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

s.a

islami düğün derken nasıl anlamadım ben ustam.şarkılı çalgılı ise bu islami düğün olmuyorda,resımlerde görülen tef çalınan kısmı tamamdır.

ASİAVCI

Kullanıcı

s.a

islami düğün derken nasıl anlamadım ben ustam.şarkılı çalgılı ise bu islami düğün olmuyorda,resımlerde görülen tef çalınan kısmı tamamdır.
paylaşım vede görüntüler güzel fakat konu başlığı yanlış kürt kökenli şii düğünü desek daha doğru olacak kanısındayım:confused::confused:

sondurak

Kullanıcı

s.a

,,Sayın Bozkurt Merhabalar,, Yerinde Söylenmiş Bir Söz ,,İslami Dügünün Ta Kendisi,, Burada Görünen Manzara Dügün Merasimleriyle Alakalı , Sünneti Resulullahın A.S Nasıl Yapılması Gerektigini Bize Görsel Olarak En Güzel Şekliyle İfade Eder. Kaynak..H.Z Peygamber a.s Efendimizin Hayatı...:p...

,,Sayın A.avcı Merhabalar,, Şii Deyil Hak Mezhep Olan Şafii'Dirler. ,,Güneş Herzaman Dogudan Dogar'daki Mana Olarak ,, ALLAH'cc Dostları Genelde Dogudan Çıkar.,, Benim Gibi Günahkarları Islah İçin Ömürlerini Tüketirler.:(.. Kurban Olayım Yollarına İnşaALLAH'cc...:eek:.:eek:.:eek:. Selam Ve Dua İle Vesselam...

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

,,Sayın Bozkurt Merhabalar,, Yerinde Söylenmiş Bir Söz ,,İslami Dügünün Ta Kendisi,, Burada Görünen Manzara Dügün Merasimleriyle Alakalı , Sünneti Resulullahın A.S Nasıl Yapılması Gerektigini Bize Görsel Olarak En Güzel Şekliyle İfade Eder. Kaynak..H.Z Peygamber a.s Efendimizin Hayatı...:p...

,,Sayın A.avcı Merhabalar,, Şii Deyil Hak Mezhep Olan Şafii'Dirler. ,,Güneş Herzaman Dogudan Dogar'daki Mana Olarak ,, ALLAH'cc Dostları Genelde Dogudan Çıkar.,, Benim Gibi Günahkarları Islah İçin Ömürlerini Tüketirler.:(.. Kurban Olayım Yollarına İnşaALLAH'cc...:eek:.:eek:.:eek:. Selam Ve Dua İle Vesselam...

sondurak ustam,

sanırım ben yanlış yazdım yada siz yanlış anladınız,yine dıyorum,video yu ızlerken çalınan çalgılı muzık yanlıştır.islamda çalgı cengı yoktur.

sadece tef ile yapılan dugun vardır.
çalgı ve çengi haramdır.

kişilerin şii oldugunu düşünmüyorum,lakin şafilerinde böyle bir eğlence tertıp edeceklerını dusunmuyorum.
kendim bölgesel ve aile yapısı olarak hanefi meshep katılımcılarıyız,lakin sünneti eksiksiz ve sor hali ile yaşıyan şafilerin bu şekilde çalgılı dugun yapacaklarını sanmam.

vıdeoya o şarkı montaj edılmıstır,goruntulerde sunnete uygun olan tef var cunku.

ayrıca bu konuya yorum yapmamın asıl sebebıde budur,şafiler çalgılı çengili düğün etmez.

son olarak şunu soylemek ıstıyorum,
bu tür paylaşımlara yorum yapmayalım,konu farklı mecralara cekılıp farklı boyutlara tasınabılır.

aramızda kötu nıyetlı ınsan oldugunu dusunmuyorum,ama olmıycagınıda soylıyemıyorum.
paylaşım yapılsın altına yorum yazmak ısteyen guzel yorum yazsın,kötu nıyetlı yorumunu kendıne saklasın.

bu tür konularda ortalıgı karıstırmak ısteyen cok olur,bunu hepınız benden ıyı bılıyorsunuz.

burada din ırk meshep ayrımı yapmıyoruz,kımsenınde yapmaya hakkı yok,ama bunu şahlandırıp bıryerlere getırtmneye çalışmak dogru olmaz,boyle yapmaya çalışan olursada musade edılmez.