Isli Mağra.... | Define işaretleri ve anlamları

Isli Mağra....

wolf_52

Kullanıcı
selamun aleyküm saygı değer ustalar,bir akrabamın sayesinde bir yaşlı dedeyle tanışdım, dede çok aceyip şeyler anlatdı, benzetmedir dedim,tek dikatimi çeken nokdası, isli mağrasıdır, bu dededin belgelerle alakası yok, sarı kızın mezarı yanında su gözü vs saydı da saydı vezir tepe hora tepe vs böyle devam etdi, hepsine benzetmişdir diye aklımdan geçiriyorum, taki bana papazın mezarı isli mağra var diyene kadar, şaşaırdım kaldım, ne var orda dedim önü bbalkon gibi düzdür dedi sonra dedim başka ne var bu balkon gibi yerde 3 dikili taş vardır dedi ortadaki taş ın başında ise oyma gibidir görsen dersin ki dibek taşı, kafamı çok karışdırdı, sonra sarı göl ve sarı meşelik den bahsedi, olabilrmi?? harami dere çukur canbaz köyü belgede geçen bir çok yerin adını kendisi söyledi ve bu adamcağız köylü zar zor okuyup yazıyor, bende bu İSİLİ MAĞRAYA GİDECEM, ALLAH İZİN VERİRSE, BU MAĞRADA hangi nokdalara dikkat etmem gerek?? sizlerin öngörüşlerinizi almak ve işdişare yapmak isterim, saygılarımla....

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
isli mağara tarih öncesi insanların yaşam sürdüğü içinda kaldıkları içerisigerçektende isli olan mağaralardır adınıda buradan alır arkasındaki tepede mezarlık olacak yanındaki dik kayalıkta büyük haç olacak ön tarafında yolun üzerindeki düzlükte mezarlarolacak

wolf_52

Kullanıcı
isli mağara tarih öncesi insanların yaşam sürdüğü içinda kaldıkları içerisigerçektende isli olan mağaralardır adınıda buradan alır arkasındaki tepede mezarlık olacak yanındaki dik kayalıkta büyük haç olacak ön tarafında yolun üzerindeki düzlükte mezarlarolacak
şimdi yerin sahibiyle konuşdum, bu yazdıklarınızı aynısını ona okudum ekrandan, bana dediği arka tepesindeki mezarlık var, hatda adı bile var s... baba, ve bu mağranın önünden eski yol geçer düzlüğüde vardır yanında dik kayalar vardır , haçı görmediğini söylüyor......