Kadın & hilal & yazı | Define işaretleri ve anlamları

Kadın & hilal & yazı

KyDnOs

Kullanıcı
s.a arkadaşlar bu resimleri çekebilmek için inanın bana çok risk aldım.. suyun dönemeç yerinde battı çıktının 500mt. kadar yukarısında vadide geçilmesi gerçekten çok zor bir yerde (in) yada (kat) diye tabir ettiğimiz kalyonda avuç içi gibi yüksek bir yer burası.. yorumlarınızı bekliyorum.

msftdftr

Kullanıcı
Cevap: Kadın & hilal & yazı

yazılar çok ilginç selvi var selviden itibaren arap albasine benzer yazılar var...

KyDnOs

Kullanıcı

bu yazıları okuması için bir arkadaşım ünüversitede hocaya göstermiş.. onun dediği aramiceymiş bu yazı isa döneminde hıristiyanlığın ilk zamanlarındaki yazı alfabesi demiş hoca.

birde dikkat ederseniz yazının sağ üst köşesinde kadeh resmi var.

msftdftr

Kullanıcı

kadeh değil selvi ağacı daha net bir hali varmı bu yazıların Selvi yada kadeh hemen altındaki arap rakamlarıyla tarih gibi ama net okunamıyor...Aramicede olur yazıyı çözümlerseniz herşey çıkar ortaya...

-kadın ellerinde bebeğini veya herhangi bir hediyeyi objeyi tutar gibi....+
kök boyası ile olan yazıları ıslat (KIRMIZILAR) ıslatınca daha net hale gelir kök boyasıda kullanılmış...

Son düzenleme:

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

üç olanı bulmuşşun kitabeyi çözüpte ne yapacan sunu çukuru var kitabe var ozaman mezarıda orada olmalı kitabeden çıkan yeşilimsi olanda nedir birde kayada ot bitmez oymanın yanındaki daire gibi yeşil ot olan yerede bak neymiş şimdiden hayırlı olsun

cantar

Vip Üye

kardeşim sadece bu alanın çevresinin fotograflarını çekip bizlerle paylaşırmısın

4 tane sunu çukuru ile haç yapılmış ve uzun kol dediğimiz taraf fotografa göre sol tarafa doğru burayı bir güzel fotografla burada güzel bir resimleme çalışma yapılmış kök boyalarla ama zaman onları silmiş ....

KyDnOs

Kullanıcı

kardeşim sadece bu alanın çevresinin fotograflarını çekip bizlerle paylaşırmısın

4 tane sunu çukuru ile haç yapılmış ve uzun kol dediğimiz taraf fotografa göre sol tarafa doğru burayı bir güzel fotografla burada güzel bir resimleme çalışma yapılmış kök boyalarla ama zaman onları silmiş ....

evet cantar dediğin gibi bu 4 tane çukurun arasını çizecek olursak haç oluyor bu benimde dikkatimi çekti.. bayan yukardan aşağı doğru bu 4 çukura bakıyor zaten; arasıda 6 - 7 mt. kadar var yok.

şimdi buraya tekrar gidip detaylı resimlermisin dersen o benim açımdan biraz zor malum eski gençlik kalmadı şu an o kadar cesaretim yok..

çok zor 2 yerden geçiş var: 1. sinde düz duvarda yarıklardan tutunup geçiliyor bir yerden, diğeri 2.si daha bi zor o zamanda beni çok zor indirmişlerdi; uzun bir ağacı kesmişler budak yerlerini merdiven basamağı olarak kullanmak suretiyle öbür yamaca geçiyorsun birde belinden ip bağlama kısmı var düşersen askıda kalmak için.. film gibi bir şey nasıl geçtiğimi hala aklım almıyor.. bir cahillik yaptık o zaman :)

aşağı bakmican hep yukarı bak deniliyor aşağı bakarsan dizlerinin bağı çözülüyor zaten.. ne diyebilirimki

msftdftr

Kullanıcı

resimlerini gösterdim incelettim iki farklı bulgu var birincisi Türk boyu mührü kün ongunu denildi , ikinci olarak Süryani ibadethanesi ...yani bu bölge eski Türklerin yasadığı yerleşke ve mührü .... daha sonraki donem ise Süryaniler buralara yerleşmiş ve böylece devam etmiş bir dongu....

KyDnOs

Kullanıcı

resimlerini gösterdim incelettim iki farklı bulgu var birincisi Türk boyu mührü kün ongunu denildi , ikinci olarak Süryani ibadethanesi ...yani bu bölge eski Türklerin yasadığı yerleşke ve mührü .... daha sonraki donem ise Süryaniler buralara yerleşmiş ve böylece devam etmiş bir dongu....

araştırmaların için sağol.. ancak ben senin gibi düşünmüyorum bu işaretlerin ve yazının türk boyu ile alakalı olduğunu hiç sanmam

msftdftr

Kullanıcı

kardes turk boy tamgalarina heryerde rastlanir inan yada inanma benim seni inandirmakla kazanacagim bir sey yok ....