kale ve çevresi. | Define işaretleri ve anlamları

kale ve çevresi.

KARE(KUKIR)

Kullanıcı

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Cevap: kale ve çevresi.

Bence bir şey kaybetmezsin ustam
Kardeşinin düşünceleri
Haddim olmadan

Kilise neredeymiş ustam

cassabalee

Kullanıcı

kukır ustam, önce kalenin kralın hangi dönemde yaşadığını öğrenmek gerekir..kralın yaşadığı kalelerde kral hazinesinin dışında hiç bir şey yoktur... tek tek yani döküntüleri vardır.. kralın veya bireylerinin mezarları kalenin yaklaşık 1km ile 5km gibi mesafelerde olur,bunlarda yığma şeklindedir,kralın yanında görev yapan komutanlarında kaya mezarları oyma oda mezar şeklindedir. kaya anıtı olarakta görülür. bunlarda kale dışındadır beyliklerinin yaşadığı kalelerde de mezarlar kalenin kurulduğu dağın eteklerinde,bazı beyliklerde ise kaleden görünecek karşı bir tepeye yapılır,uç kaleleri ise araziye hakim bir tepenin üzerine yığma büyük kayalarla yükseltilerek yapılır bu tip kalelerin tek yerden girişi ve çıkışı vardır,bu tip uç kalelerin üzerinde yerleşim yeri bulamazsın çünkü yaşanılan yer bu kale yerinin içindedir,ana kayanın üzerine yaşanılacak yer yapılır etrafı ve üstü taşıma kayalarla kapatılır,etrafında birer odalı taş evler oluşturulur,bu gibi yerlerde bir adet girişinde komutan mezarı vardır,başka bir şey yoktur,ama işaret çoktur,bu tip kalelerin mal veren mezarları kaleye yakın fakat kaleden bağımsız dağa alçak tepelere yapılır.saygılar...

star21

Kullanıcı

gerekeni dostlar soylemis daha yorum yazmak haddime degil

ama tek bisey soyleyecegim buranin patika yolunu bul buraya yakin kaya mezarlarini da bul...nekadar yakin okadar statü yuksek...

ben buraya sulalemin malini gomerim bee..,yerin guzel dostum,.ve ani saldiri durumunda acil kacis planinin uygulandigi yeride bil...in yani tunrlde olur..dere tarafina cikan...

star21

Kullanıcı

ustalarimin affina siginarak yaptim bu yorumu cok ozur diliyorum sadece geri kalan soylenmemis yerleri ek olarak ekledim kusurum affola dostlarim...saygilar