Kapı İşareti ! | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Kapı İşareti !

Turkia

Kullanıcı
Cevap: Kapı İşareti !

A21MEDLİ Cizmis Oldugun Sekil Kilisenin icinde Var Ama Kapı Olarak Görünüyor Yani Odanın Giris Kapısı Sekline Uyusuyor ..

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı

karenin karşısındaki duvarda zarf resmine benzer bir kare daha olması lazım
yoksa eğer karenin arka tarafına gitmelisin altındaki taşlar benim için bir anlam ifade etmiyor kardeşim..amedli ustanın dediği oda karenin ne tarafında kalşıyor?

Turkia

Kullanıcı

Aslında Oda Degil De Odanın Giris Kapısına Benziyor Söyledigi Yer

TATLARLI

Kullanıcı

TATLARLI Arkadasım Ever İşaret Kilise'nin Dogusunda .. ve Bölgede Dogu Tarafında Kalıyor .. Resim'de Belirtmis Oldugum Kaya üzerinde Ki Rakamlarda Ki Kayaları Cıkartmayı Düsünüyorum .. Kapı İşaretine Ellemeyi Düsünmüyorum .. Cünkü Bilgi ve Tecrübesi Olan Bir Kisinin Bakmasını Dogru Buluyorum .. Belki O İşaret Bize Gizli Bir Kapı Oda Mahsen Girisini Belirtiyordur Yanılıyor Muyum ?

915004062011362.jpg

hatayı başta yapıyorsun arkadaşım. Kapı simgesini. Bu tür yamaç kiliselerinde ters çevrilmiş olur göremezsin genişten bakarsan kapı için oraya koyulmayacağını anlarsınız. Bahsedecek olursak bu taş yapılırken koyulmuş bir taş sonradan yerleştirme değil. Bak altına bi alt katmanı sıfır kotuna göre yapılmış yani acil durumlarda çıkar diyor.