Kaplumbağa Yığması | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kaplumbağa Yığması

A21MEDLi

Admin
bence doğaldır.
İnşaallah emeginizin karşılıgını görürsünüz.

david07

Kullanıcı
bence doğaldır.
İnşaallah emeginizin karşılıgını görürsünüz.
Yorumun için teşekkürler ustam. Bir kaya doğal olur 2 kaya doğal olur. Doğa da bu kadsr tesadüf olmaz kayaların üzerinde ki horasan kabak gibi ben buradayım diyor

KOMAGENE

Vip Üye
hocam kusura bakmayın ama çok sıvrı konuşacaktım siz ustaların değerli kişiler olduğunuzu göz önüne alarak yumuşatıyorum yazacaklarımı neye göre kime göre kaplumbağa arkadaşlar kaplumbağa kaplumbağa gibi olur bir define işareti olan kaplumağa defineyi gömen kişinin yada daha sonra gelecek olan şahsın yada şahısların bulması için işaret bırakılı kaplumbağa işareti manda tezeğıne benzemez kaplumbağaya benzer dediğiniz yer bana göre boş bir yer herhangi bir işaret emare yok hani olurda ben yanılmışım görememişim ve orası işlenmış bir yer olsa olsa bir mezar olur ki mezarda değil

gıral

Vip Üye
hocam kusura bakmayın ama çok sıvrı konuşacaktım siz ustaların değerli kişiler olduğunuzu göz önüne alarak yumuşatıyorum yazacaklarımı neye göre kime göre kaplumbağa arkadaşlar kaplumbağa kaplumbağa gibi olur bir define işareti olan kaplumağa defineyi gömen kişinin yada daha sonra gelecek olan şahsın yada şahısların bulması için işaret bırakılı kaplumbağa işareti manda tezeğıne benzemez kaplumbağaya benzer dediğiniz yer bana göre boş bir yer herhangi bir işaret emare yok hani olurda ben yanılmışım görememişim ve orası işlenmış bir yer olsa olsa bir mezar olur ki mezarda değil
Sen nasıl göremezsin koskoca kaplumbağayı hatta yavruları bile var:D şakabiyana mükemmelsin adıyaman

alchemy01

Kullanıcı
değerli bir mezar olması için balık işareti olmalıdır balıktan başka değerlilerde su veya yakınına üçgen yapılır mezarı simgeler... veya üzeri üç kabartma olan kaya yapılır buda papaz mezarı olur oda ya 3 daire bir kare yada 8 kare ile belirtilir derelerde başka insan silüetleri olur kendi mezarına bakar geyik karaca bunlarda rakımı yüksek yere yapılır geyiklerde ayaklar parayı boynuz zengin takıları olan bayan mezarını verir yılanlar papaz mezarını çatal dil 2 yerde yüke nişanı yılan üçgen mahzeni verir kaplumbağa mahseni verir eğer maket büyük kayaysa mahserni verir eğer küçük kaplumbağaysa yüke nişanı verir seninki kaplumbağa değil kaplumbağada orda olmaz eğer su sadece 2 kere düşüş yapıyorsa yani 2 defa şelale yada şarlak varsa 2. yere dikkat et orda eğer bişeyler bırakılmışsa kendine özel bir işaretle bu belirtilir senin su yolun 2 kol birleşip tek çataldamı buluşuyor sonra yoluna devam edip 2 defamı rakım düşüşü yapıyor eğer öyleyse dediğim gibi 2. yere bak bu dediklerim yoksa ayrı bir ne zengin bir işaret nede bir alan haritası göremedim bunun haricinde sıradan ve değersiz mezarlarsunu çukurları olur zaten kemikten başka bişeyde çıkmaz ama her sunu çukuruda değersiz değildir çok özel çaplarda kod ve şifre olanlar zenginlik belirtileridir

BaTTaLGaZi44

Kullanıcı
Şelale diye irengi noktası yani sabit nokta olarak görüyorum ve kaplumbağa dediğin kayada mağara olabilme ihtimali var çünkü resimlere göre başka jeolojik olarak olsun kayalar olarak olsun mağara tarzı yer göremedim. İlk yorumumu begrnmedıysen yani olumsuz ise şelaleyi durdur ve havuzu boşalt birde öyle bak derim. Selamlar

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Ustam 1 ci resme bakildinda tam kafasinin ustunde bir derin oyma ..T..isateti var bu da cok yuksek deyerde bir ayle kaya mezarindan basediyor.
Tam kaplumbanin arkasindaki horasanlan sivali yapustirilmis taslar beli.
Ustam kaplumbanin baktigi yunde dayma mujdesi olur ta coku suyu simgeler bu da demeki dere..kuyu..kaynak..cesme ..burda japlumbanin baktu yunde dikatli bak bir yumurta sekli tas olmalu o tas bu kaplumbanin mujdesi olabilir.
Ustama ilaveten yumurta hususunda arkasında toprak altında bulunabilir,Eğer bu gerçekten (kablunbağa) ise,Cantar ustaya da katılıyorum gösterdiği yeri incelemeni tavsiye ederim,sağlıcakla

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Z3a89Z.jpg
Kablunbağa buna benziyorsa devammmm...