Kasa ve kapatılmış yerler(görsel) | Define işaretleri ve anlamları

Kasa ve kapatılmış yerler(görsel)

TRUVA

Admin
Değerli arkadaşlar,değişik yerlerden kasa ve kapatılmış olabilecek yerler ile ilgili resimler paylaştım.Hem bilgi açısından hem yorum açısından sizlerin beğenisine sunuyorum.resimler üzerinde işaretleme yoluyla izlenimlerinizi paylaşmanızı bekliyorum.Umarım üyelerimize faydası olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Alfa Romeo

Kullanıcı
Cevap: Kasa ve kapatılmış yerler(görsel)

Truva arkadaş, aşağıda işaretlediğim iki yeri arazide incelemelisin, gerçi Kaya yapısı biraz tereddütte bıraktı ama bakılmaya değer, buradan bakınca Üçgen ve X görünümü var, doğal değildir umarım..

KARE(KUKIR)

Kullanıcı

KARE(KUKIR)

Kullanıcı

TRUVA

Admin

Değerli arkadaşlar bu kadar olmaması gerekir.çok şeyler var çünkü bu resimlerde.iyi bakmanızı isterim.

karainci78

Kullanıcı

böyle birşey olabilir mi ???

karainci78

Kullanıcı

TRUVA

Admin

Karainci kardeşim bazı noktaları yakalamışsın.küçük oymaların olduğu yer ve kapatma gibi tuzaklı gbi gödüğünüz yer hakim bir tepe üzetinde tek kayalık.alan.küçük oymaların olduğu yerde büyük bir armut ağacı hayat ağacı desekte olur.hama dibidir.umarım anlamışsınızdır.tepenin güneyi selçuklu kuzey kısmı roma ermeni yaşam alanıdır.ikisinin sınır bölgesi desek olur.
Kayaanın altında emare varmı diye bahsettiğiniz yerin hemen altındaki kayaya dikkatet.oraya geçirilmii ve yapıştırılmış.üstündeki kayanın ucu da otur sağına soluna bak diye söylemiş olduğunuz yere bakar.otur dediğiniz yerdeki kayanın üstünde yaşam alanını simgeleyen bir maket varmış kırılmış.benim bildiğim be gördüğüm başka noktalar var.yorumlardan sonra açıklayacam.

karainci78

Kullanıcı

s.a usta acemiligimize ver)) anladıgım kafarıyla 4 farkı yerleşim alanı ve tabikide zengin cografi özelligi olan bi yer dereden tepeye emarelerin birbirini takip ettigi kombine bi alan,mutlakaki göremedigim cok şey vardır fakat bunları yerinde görmek başka fotoda baska vede ögrenecegim cok sey vardır elbette oda sizler sayesinde olacak hep beraber insallah.(( hama)) yı anlamadım usta billmedigim bi kelime tuzak dersen şansımdan bana bol miktarda denk geliyor o yüzden bu konuya hassas yaklasıyorum..(zehir ve mekanik tuzaklar ayrıca bunu konu haline getirmeyi düşünüyorum) kısmet olursa..

TRUVA

Admin

s.a usta acemiligimize ver)) anladıgım kafarıyla 4 farkı yerleşim alanı ve tabikide zengin cografi özelligi olan bi yer dereden tepeye emarelerin birbirini takip ettigi kombine bi alan,mutlakaki göremedigim cok şey vardır fakat bunları yerinde görmek başka fotoda baska vede ögrenecegim cok sey vardır elbette oda sizler sayesinde olacak hep beraber insallah.(( hama)) yı anlamadım usta billmedigim bi kelime tuzak dersen şansımdan bana bol miktarda denk geliyor o yüzden bu konuya hassas yaklasıyorum..(zehir ve mekanik tuzaklar ayrıca bunu konu haline getirmeyi düşünüyorum) kısmet olursa..
hama yanlış yazılmış hemen dibidir demek istemiştim.resimde çizmiş olduğun yer. buraya otur ve yanlara bak diye tabir ettiğiniz yerin hemen üst kısmında bulunan taş tepelik bir alan.söylemiş olduğunuz resimdeki yerin gerisinde görünen kısım set şeklinde yapılmış en üst noktadır.döşeme alandan bu resmin gerisinde olan kısma doğru tünel şeklinde bir geçiş mavcuttur.bu kapama alan doğu kısmındadır.burdan ileri doğru vardığın noktada lahit şeklinde mezarların olduğu muhtemeldir.

Son düzenleme: