Kaya Mezar Hakkında Yardım Lütfen | Sayfa 7 | Define işaretleri ve anlamları

Kaya Mezar Hakkında Yardım Lütfen

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
2,5 bazen yeterli olsa bile 3 m. nin üzerinede çıkabilir.
ikinci olarak burada birden fazla yapıt var görünümü mevcut.
ilk oymanın akarı var,önde kanal. ikinci oymanın üste doğru bir yön verdiği görülüyor. o kısım traşlanmış arkaya doğru düşürülmüş ve üst kademede geniş oyma var. sol üstte başın alt kısımı yine kanallı ve alta doğru iniyor.
ilk resimde olan kanallar ,ana yere getirilmiş ve içerde derinleşerek aşağıya doğru indirilmiş.
çekimden istediğimiz gibi göremiyor olsakta ,anlattığım detaylar girişin yönünü ve yerini belirten işlemler.sanki birden fazla işelm mevcut gibi. senin gözünle görebilme şansımız maalesef yok.
kayanın üstünde hiç işiniz olmasın. sadece üstten boşluk tespiti yaparak odaları belirlemek gerekir. bunu başarabilirseniz,
odalardan bitiminden, kayanın toprakla birleştiği zemine doğru, bir m. genişliğinde tüneli bulabilirsiniz. kayanın üstünden toprak tarafından ,daire şeklinde dikkatli geçerseniz, hem tüneli hemde varsa başka girişi de anlayabilirsiniz. sadece düşmeden kayanın kenarı sıra bir adım içerden komple geçiniz. yakaladığınız zaman,kayanın o kısmının toprak bölümünde olduğunu kolaylıkla göreceksiniz.

Hulk

Kullanıcı
Hocam değerli bilgiler için çok teşekkür ederim. Bu kayayı tesadüfi arazi gezisi esnasında gördüm ve ilgimi çekti. Sonrası merak ve araştırma ile Başladı.Burada en büyük eksikliğimiz amatör ruh ve tecrübesiz ekipten kaynaklanıyor. Her okuduğum yazı ve yorumdan birşeyler kapmaya çalışıyorum. Bu noktanın üzerine daha ciddi bir ekip ve bakış açısı ile yaklaşmak daha uygun olacaktır. İlgi ve alakanız ile ilgili olarak Allah razı olsun. Hocam bu arada videonun ilk başlangıç noktası olan arka kısım yani kuzey yönü bizim giriş için arama yaptığımız kısım. Sizce bu yön giriş için mantıklı yönmüdür? Arkadaşın çubuk tespitinde o nokta boşluk veriyor fakat seviyeyi bir türlü yakalayamadık yaklaşık 2.5m de. Bu tarz yapılar için bir giriş derinlik ön görünüz var mıdır metraj olarak
ilk oymanın akarı var,önde kanal. ikinci oymanın üste doğru bir yön verdiği görülüyor. o kısım traşlanmış arkaya doğru düşürülmüş ve üst kademede geniş oyma var. sol üstte başın alt kısımı yine kanallı ve alta doğru iniyor.
ilk resimde olan kanallar ,ana yere getirilmiş ve içerde derinleşerek aşağıya doğru indirilmiş.
çekimden istediğimiz gibi göremiyor olsakta ,anlattığım detaylar girişin yönünü ve yerini belirten işlemler.sanki birden fazla işelm mevcut gibi. senin gözünle görebilme şansımız maalesef yok.
kayanın üstünde hiç işiniz olmasın. sadece üstten boşluk tespiti yaparak odaları belirlemek gerekir. bunu başarabilirseniz,
odalardan bitiminden, kayanın toprakla birleştiği zemine doğru, bir m. genişliğinde tüneli bulabilirsiniz. kayanın üstünden toprak tarafından ,daire şeklinde dikkatli geçerseniz, hem tüneli hemde varsa başka girişi de anlayabilirsiniz. sadece düşmeden kayanın kenarı sıra bir adım içerden komple geçiniz. yakaladığınız zaman,kayanın o kısmının toprak bölümünde olduğunu kolaylıkla göreceksiniz.
Hocam olaya hakimiyetin ve anlatımın 10 numara. Gönül isterki seni misafir edeyim, konuya mahal yeri sana göstereyim. Bunu samimiyetim ile söylüyorum. Saygılar...

ikizceli

Vip Üye
bana yakınsan ,resmi kazı izni alırsan sana yardımcı oluruz inşaallah. külfetli iştir herkes kaldıramaz. selametle inşaallah.

Hulk

Kullanıcı
bana yakınsan ,resmi kazı izni alırsan sana yardımcı oluruz inşaallah. külfetli iştir herkes kaldıramaz. selametle inşaallah.
Hocam yer memleketim batı Karadeniz de. Ben istanbulda yaşıyorum. Misafirim olmak gelip gezip görmek isterseniz başım üstüne. Uygun görürseniz özelden yazabilirsiniz saygılar

ikizceli

Vip Üye
HULK kardeş bana en ters bölge.
nazik davetine teşekkür ederim. ama çok zor. istanbulda ,tespit yapabilecek siteden arkadaşlarımız var. ben isim vermeyeyimde,
boşluk ve maden konularında yazan arkadaşlarımız içinden bulabilir,iletişime geçebilirsin. saygı ve sevgi bizden kardeşim.

ZİRVE

Kullanıcı
HULK kardeş bana en ters bölge.
nazik davetine teşekkür ederim. ama çok zor. istanbulda ,tespit yapabilecek siteden arkadaşlarımız var. ben isim vermeyeyimde,
boşluk ve maden konularında yazan arkadaşlarımız içinden bulabilir,iletişime geçebilirsin. saygı ve sevgi bizden kardeşim.
karadeniz dedi yardımcı olabilirim.eğer yakınsa.uzaksa yardımcı olamam.

ZİRVE

Kullanıcı
eğer var ise dere kıru dere o tarafta düzlüğe doğru bi giriş aranmalıdır.bu bi ağaç olabilir,rengi farklı taş ta olabilir.göçmede olabilir.girişi veren emareler.zor bi iş.üsttten girmek imkansız gibi.boşluk tesbiti yapılmalıdır.kırmızı yemişli bi ağaç varmı etrafında.kırmızı olacak.