Kaya Üstündeki Figürler | Define işaretleri ve anlamları

Kaya Üstündeki Figürler

sarıkecili

Kullanıcı

MAVRAN

Super Moderatör
Kardeşim Hakkını helal et öncelikle şunu söylemek isterim, böyle bir yere gidiyorsunuz ve üç resim, resim parayla mı çekiliyor orada, hep yazıyoruz ne kadar resim olursa yorum o kadar sağlam olur diye amma demek oluyor ki nafile konuşuluyor.

Yerine gelecek olursak harika ve bir o kadar gizem dolu bir yerdesiniz, birinci resimde bayan figürü, balık ve keçi resimleri çizilmiş. Çizilmiş dedim acaba elini resim üzerine gezdirdiğinde gözlerini kaba çizgileri hissedebiliyor musun bu önemli.

İkinci resimde o deliğin alt kısmı yığma gibi duruyor, başka delik havalandırma (üstte) varmı.

Üçüncü resim derki iki sütün arasından geçerken ayağının altıda tuzak üstü de, İçeri girince bek seçemedim ancak ya yukarı veya aşağı iniş var.

Yinede senden isteğim yerde uzaktan ve farklı acılardan yeni resimler çekmen. Eğer bu resimler yakın zamanda cizilmiş değilseler güzel, ancak biraz tereddüdüm var yinede sen çıplak gözle gördün dilerim düşündüğün gibiler. Allah yardımcımız olsun.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Alk.slm. @sarıkecili ustam.
Başlığı konuya uygun olarak değiştirdim. Lütfen forum kurallarını okuyalım.
Yer için ikilemde kaldım diyebilirim. Ya eski bir yaşam alanı ve bu alan içerisinde yaşayan insanların, duygu ve düşüncelerini yansıtan betimlemeler ki son resimdeki kök boyası bu tezi kuvvetlendiriyor. Yada diğer seçenek, yani gömü ile alakalı. Böyleyse @Mavran ustamız güzel bir yorum yapmış. Bekleyelim görelim ustaların yorumu ne yönde olacak.

sarıkecili

Kullanıcı
yorumlar icin tskrler arkadaslar sitenizde yeniyim hatalarim olyusa affola bu resimlere gelirsek ciplak kadin figürü olan resimdeki kadinin hemen dibindeki esekk esegin ipinden ceken bir adam varr esegin hemen üstünde erkek cinsel organi katinin altinda büyükce bir hacc bu kayanin hemen saginda baska bir kayada üc metre var aralarinda o kayada ise kama figür edilmis kamanin oldugu kayada isee kücük kücük kare oymalar var belli belirsizz ve daire icine alinmis iki adet kaz ayagimi diyosunuz bilemicem Y HARFİ gibi isaretler var bu kamanin hemen dibide ucurum 4 metre asagisinda o magra agzi gibi delik var dikkatimi ceken magra agzi doldurulmus gibi horasan la bildiklerim bukara yorumlariniz icin tskkrler hee bide magranin sonunda bi isikk varr yukardan havalandirma aradik bulamadik acaba ordanmi geliyo diye simdiden tskrler

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
@sarıkecili ustam
Bunlar bir biriyle alakalı yerler değil
Hatta iddia ediyorum farklı bölgeler
Ustalarım fazla dahi yazmışlar
Kusura bakma böyle güzel işaretler olacak tek fotoğrafa yorum istiyeceksin
Helede ilk fotoğraf kadının özleri dahi belli
Diğer uzuvlarından bahsetmiyeyim
Bu işten anlamayan kişi dahi her açıdan fotoğraflar
Sırf anı olsun diye bu kayanın her tarafını fotoğraflar
Uzattım hakkını helal et
Çevre fotoğrafları ile birlikte
Çeşitli açılardan kayayı temizliyerek fotoğraflayın
Çok güzel yorumlar gelecektir

sarıkecili

Kullanıcı
anlamdim simdi bu isi ben resimleri ceken ben yeri gören benn nasil oluyorda farkli yerler diyebiliyosunuz anlasilir gibi degil varsa MAVRAN usta gibi yorum yapabilcek yapsin yok farkli yer yok ayri resimlerr gereksizz hasbihal bi önceki yazimda bahsettim ayni yer diye burdaki tek eksik cevre fotolari olmayisidir onun disinda isaretler ne anlatiyor eskiya isimidir roma bizanss isimidir defineyle alakasi varmidir bundan basedelim birakalim ayri yerr farkli resim muhabbetini ..saygilarrrr.

aydin-28

Kullanıcı
kardeş diyecegim şu,tebeşir al bütün çizgilerin işaretlerin üzerinden geç.kabartma resimlerde var onlarında üzerini tebeşirle boya.yılan tüfek hayvan figürleri görüyorum,ama fotodan pek anlaşılmıyor.işaretleri tebeşirlemeden yakın uzak fotosunuda çek arazi yapısı tam anlaşılsın,ki fikir yürütme açısından çok faydalı olur.sonrada tebeşirleyip fotola aradaki farkı görebilelim.inşallah dönem soygunu yememiştir.saygılar.

Son düzenleme: