Kaya Üzerinde + işareti

demreli

Kullanıcı
Bir alan mevcut.. Hâkim tepe. Kayalık. Kayalar üzerinde o kadar çok şekil oyuk var ki. Mesala şu alan. Bu işaret hac işareti diye biliyorum pek anlamam işaretten anlamında falan. Mesela bu işaret doğal mıdır değilse anlamı nedir? Merakımdan soruyorum.

Ben işaretin çözümünü değil anlamını soruyorum.

Ekli dosyalar

• FB_IMG_1671819795126.jpg
    FB_IMG_1671819795126.jpg
    146.2 KB · Görüntüleme: 48

Sedegor

Kullanıcı
Kaya mezarı var orda, o oyuk gibi çok faazla şeyler var dediklerin oymaların atası gibidir yani evrilip sonra kusursuz yuvarlak oyma yada kare oyma olmuştur son haliyle.Kanal gibi şekilsiz oyuklar o dönemin mezar işaretleridir orda. Haç işareti dogru işattir ama defineye delalet degildir orda. Tılısım Koruma için yapılmış. Haç işaretinin biraz üzerindeki oyuksa ruh deligidir kaya mezarı var orda. İlk dönem hırıstıyan kaya mezarıdır içinden bir şey çıkarmı dersen şansına baglı ama statülü gördüm yer. Bu alanda bu resimde gözüken mezar tek olsada genelde çeversinde benzer mezarlar vardır yani mezarlık alandasın. Normalde kimsenin konusuna yorum yapmam yani nokta koymam arada böyle eserse. Kır kaz diye de yorum yapmadım ben mezar kazanlarada karşıyım definecilik mezar kazmak degil.

Ayrıca bu tür mezarlara Gavur mezarı diye bakmayınız. Hz. Muhammet öncesi hak dindi o dinlerde içerde yatan mefta belkide Allah dostu bunu bilemeyiz. Hırıstıyanlık sonradan bozulmuş bir dindir. Burdaki mezarın tarihide Dinin bozulmadan önceki hali kesinlikle. Bu tür mezarlardan tahrip edilmemiş kitapların cıktıgıda olur. Allaha inanan Dört hak din mezarlarından define mezar hediyesi cıkmaz. Ancak geçiş dönemlerinde töre kültür adet örf İnancı bastırır En sonunda İnanç oturup diger faktörleri ortadan kaldırır. Örnek bizde hala Paganizmin izleri bilinçli yada bilinçsiz yerini koruyor batıl inanç der geçeriz ya işte o bizim geçmişten getirdiklerimizdir.

Son düzenleme:

demreli

Kullanıcı
Kaya mezarı var orda, o oyuk gibi çok faazla şeyler var dediklerin oymaların atası gibidir yani evrilip sonra kusursuz yuvarlak oyma yada kare oyma olmuştur son haliyle.Kanal gibi şekilsiz oyuklar o dönemin mezar işaretleridir orda. Haç işareti dogru işattir ama defineye delalet degildir orda. Tılısım Koruma için yapılmış. Haç işaretinin biraz üzerindeki oyuksa ruh deligidir kaya mezarı var orda. İlk dönem hırıstıyan kaya mezarıdır içinden bir şey çıkarmı dersen şansına baglı ama statülü gördüm yer. Bu alanda bu resimde gözüken mezar tek olsada genelde çeversinde benzer mezarlar vardır yani mezarlık alandasın. Normalde kimsenin konusuna yorum yapmam yani nokta koymam arada böyle eserse. Kır kaz diye de yorum yapmadım ben mezar kazanlarada karşıyım definecilik mezar kazmak degil.

Ayrıca bu tür mezarlara Gavur mezarı diye bakmayınız. Hz. Muhammet öncesi hak dindi o dinlerde içerde yatan mefta belkide Allah dostu bunu bilemeyiz. Hırıstıyanlık sonradan bozulmuş bir dindir. Burdaki mezarın tarihide Dinin bozulmadan önceki hali kesinlikle. Bu tür mezarlardan tahrip edilmemiş kitapların cıktıgıda olur. Allaha inanan Dört hak din mezarlarından define mezar hediyesi cıkmaz. Ancak geçiş dönemlerinde töre kültür adet örf İnancı bastırır En sonunda İnanç oturup diger faktörleri ortadan kaldırır. Örnek bizde hala Paganizmin izleri bilinçli yada bilinçsiz yerini koruyor batıl inanç der geçeriz ya işte o bizim geçmişten getirdiklerimizdir.
Teşekkürler bu yerde çalışma yapmam zaten ama bu tarz kayalık her taraf kaya ve kaya üzerinde bir sürü bu tarz işaretler. Köyde yaşayan akrabam doğal diyor bu işaretlere. Meraktan sordum bende. Teşekkürler cevap için.

Kader25

Admin
Teşekkürler bu yerde çalışma yapmam zaten ama bu tarz kayalık her taraf kaya ve kaya üzerinde bir sürü bu tarz işaretler. Köyde yaşayan akrabam doğal diyor bu işaretlere. Meraktan sordum bende. Teşekkürler cevap için.
Akraban yanılıyor, soldakilerini tam göremiyorum lakin tam karşımızdaki ustamızın ruh deliği dediği yerde bariz işçilik var.
Ayrıca aşağısındaki haça benzeyen şeye sırtını dönüp bir fotograf alırsa toprak altında amma ucu gözüken bir kayayı da görmek lazım.

priapostt

Kullanıcı
dedektör ile kontrol etmen lazım. doğal değil. lakin geniş açılardan fotoğraf lazım. burada müjde alabilirsin ama esas pay çevrede kayalık bir alanda olabilir. şehir neresi?

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Bu tür kaya modelinin bulunduğu yerler eşkiyalar için bulunmaz hint kumaşı gibidir. Kafa kurcalama ve yanıltmada kişiyi hedefinden saptıran yerdir. Burada herşeye doğal demek veya evet birşey var demek yanlış olur. Bir diğer önemli konu ise kuraklık ve yanardağdır. Bu konuda şöyle bir nokt düşelim ki dşğer kullanıcılarda istifade etsin. Yusuf suresinde belirtilen kuraklık döneminde menfiz kahire ve beni israil topraklarında ki kuraklığın daha ağırı roma ve buhtumnasır topraklarında olmuştur. Bu kuraklıkta taşlar kayalar dahi suya aç kalmış çatlamış yırtılmıştır. Öncelikle alanı bilmek tanımak lazım.
İşaret olsun veya olmasın anlamı nedir derseniz son nokta ve son noktanın eşiği demektir. Bana çarpıda V oyuğuda pek normal gibi gelmedi inceleme ister. Selametle 🤚