Kaya üzerinde kalın çivi ve oyma hilal | Define işaretleri ve anlamları

Kaya üzerinde kalın çivi ve oyma hilal

KaranLik

Kullanıcı
Taş yığının altında 50x50 genişlikte ve yükseklik te bir horasana benzeyen taşın tam ortasından Çelik yada döküm demirden bir çivi. Çivinin yan tarafında 3 tane çizik var doğuya bakıyor, birde taşın üstünde bir hilal var oyma. Bilgisi olan ustalar aydınlatırsa sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

KaranLik

Kullanıcı
Taş parçalandı içindeki çiviyi çıkardılar ama para yada benzeri şey çıkmadı taş da. Doğusunda 3 metrede 3 ateş tuğlası çıktı toprağın altında 60 cm de en alttaki de x ve bir ucunda küçük oyma parmak ucu girer

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
İlginç 🤔 yığma temizlendikten sonra kaç metreye indiniz

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Taş parçalandı içindeki çiviyi çıkardılar ama para yada benzeri şey çıkmadı taş da. Doğusunda 3 metrede 3 ateş tuğlası çıktı toprağın altında 60 cm de en alttaki de x ve bir ucunda küçük oyma parmak ucu girer
Keşke bu durumlarda hiç bir şeye dokunmadan adım adım fotoğraflasanız. Hem size arşiv olur hem de bir şey atlamamış olursunuz. Hafızanıza güvenmeyin, 10 gün sonra hatırlamazsınız, herşeyi kayıt altına alın.

KaranLik

Kullanıcı
Keşke bu durumlarda hiç bir şeye dokunmadan adım adım fotoğraflasanız. Hem size arşiv olur hem de bir şey atlamamış olursunuz. Hafızanıza güvenmeyin, 10 gün sonra hatırlamazsınız, herşeyi kayıt altına alın.
Benden önce gelişen olaylar hocam. Çivi ve x ile yanındaki oyuk hakkında düşüncelerinizi öğrenmek için konu açtım. İlerleme sağlanmayacak ise konuyu silebilirsiniz

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Benden önce gelişen olaylar hocam. Çivi ve x ile yanındaki oyuk hakkında düşüncelerinizi öğrenmek için konu açtım. İlerleme sağlanmayacak ise konuyu silebilirsiniz
Tepki göstermek için yazmadım. Genel olarak aklınızda olsun diye vurguladım. Neresi olursa olsun fotoğraflanması hem çözümü kolaylaştırır hem de size daha sonrası için arşiv olur.

KaranLik

Kullanıcı
Tepki göstermek için yazmadım. Genel olarak aklınızda olsun diye vurguladım. Neresi olursa olsun fotoğraflanması hem çözümü kolaylaştırır hem de size daha sonrası için arşiv olur.
Tepki olsun diye cevap yazmadım, benden önce gelişen olaylar resim çekilecek bir şey kalmamış demir döküm gibi olan çivi duruyor sadece. Hilal kuyu yada öbek ama ikiside yok çivi havaya bakıyor dibinde oda yada malzeme olması lazım ama inmek mümkün değil. X ve oyuk asıl yeri veriyor ama yönü meçhul. Ben sadece fikir alışverişinde bulunmak istedim. Eksik bildiklerimi tamamlamak adına konuyu açtım. Yanlış anlaşıldıysam hakkınızı helal edin.

KaranLik

Kullanıcı
Çıkmaz konu olduğundan konunun silinmesini istedim. Tekrar düşününce konunun silinmesi en doğrusu kusuruma bakmayın.