Kaya üzerindeki oymalar | Define işaretleri ve anlamları

Kaya üzerindeki oymalar

centro

Kullanıcı
USTALAR
AV ESNASINDA ESNASINDA RASTLADIĞIM BU KAYANIN RESMİNİ ÇEKTİM
YORUMLARSANIZ SEVİNİRİM.

ersan

Admin
Cevap: Kaya üzerindeki oymalar

centro kardes en bastan hos geldin bir deyeyim burada bir kapali mezarin var saten istikameti veremis isaret birde bir,,V,,var kapali mahzeninde olabilir bul bir cubukcu bak bakalim bosluk veriyor mu

centro

Kullanıcı

Teşekkür ederim ersan ustam
Ben pek anlamam bu işlerden derinlik ne kadardır?
Resimdeki taşın hemen dibinemi bakmalı?
Kolay gelsin

adamali

Kullanıcı

centro kardeşim foruma hoş geldin. öncelikle sigara sağlığa zararlıdır:) o paketin diğer yüzünü görseydik daha iyiydi:)

güzel dostum fotoğraf makineleri veya telefonlar artık digital ve poz falan harcamıyorlar.demek istediğim cevre resimlerinide çekseydin ve foruma ekleseydin çok daha güzel yorumlar alırdın..

o kayanın görünen yüzünde çok net bir işaretin yok ama fotoda görünen,yanılmıyorsam kabartma üçgen ve kabartma yarım daire işareti var gibi..

eğer bu işaretler doğru ise kapalı mahsen,mağara yada oda mezarın olabilir..

çubuklar boşluk verir denemelisin..

allaha emanet ol kolay gelsin

selamlar saygılar

Son düzenleme:

centro

Kullanıcı

Hoşbulduk ustacım, sigaranın sağlığa zararlı olduğu konusunda sana katılıyorum. zaten o pakette benim değil resimi çekerken yanımda duran arkadaşımındı.
Ustacım dediğim gibi öyle bunlar çok anladığımız yada koşturduğumuz işler değil. Arkadaş ile ava çıktığımızda arkadaşla beraber gördüğümüz bir yer. Kurbanda tekrar o tarafa gideceğim ve bol bol resim çekerim. hatta burası ile ilgili tavsiyeniz olursa onuda yaparım.
Şimdilik hoşçakalın
Selamlar saygılar

ersan

Admin

cento kardes acan cubuklardan anamiyorsun bul celik bir demir 8mm 1,20 uzunlunda bir ,,sis,, yap kayayin etraflarina bir yokla cok derinde deyildir mahzenin kapa en fazla 80-90 sm fazla deyildir derinli .saten yer bitkinci noktan

adamali

Kullanıcı

Hoşbulduk ustacım, sigaranın sağlığa zararlı olduğu konusunda sana katılıyorum. zaten o pakette benim değil resimi çekerken yanımda duran arkadaşımındı.
Ustacım dediğim gibi öyle bunlar çok anladığımız yada koşturduğumuz işler değil. Arkadaş ile ava çıktığımızda arkadaşla beraber gördüğümüz bir yer. Kurbanda tekrar o tarafa gideceğim ve bol bol resim çekerim. hatta burası ile ilgili tavsiyeniz olursa onuda yaparım.
Şimdilik hoşçakalın
Selamlar saygılar

öncelikle o kayayı iyi incele..toprakda ne kadar yer kablıyor,sabit bir kayamı ve yüzeyde görünen 3 oymanın derinlikleri ne kadar?

çok daha net ve güzel işcilikli işaretler aramalısın..

geniş açılı resimler çek bakalım neler göreceğiz..

allah yardımcınız olsun

centro

Kullanıcı

Ustalarım,
O gün yanımda olan arkadaşım köyde birilerine sormuş orada eskiden bir dibek taşı varmış, köylü o dibek taşını oradan alıp kullanmak için köye getirmiş. Ama kimse orada herhangi birşey yapmamış. Biraz önce telefon ile arkadaşımla görüştüm o söyledi

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

arkadaşına sorarmısın dibek taşının durduğu yer neresiymiş. yani buarası köye ne kadar mesafede?

dibek taşının resmi ve durduğu yerin resmi olsa iyi idi.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

muhterem kardeşim
kayaya sırtını ver ve aşağıya doğru yürüdüğünde,sol kısımda ,araziye göre nisbeten çukur bölgede,yine araziye göre nisbeten düz sayılacak hilalimsi bir yer göreceksin.
önünde nisbeten setli birazda düz değilde eğri giden bir yer. ondan sonra arazi yapısı biraz daha dikleşir yani eğimi artar. karşılıkları o alanda. hilalimsi bir sırada ama ayrı ayrı.önemsiz görmüyorum,bilhassa ilk baştaki küçük bir odacık ihtimali bile var.ölçülerini bilmediğim için net yazmadım.
sağlıcakla kalınız ALLAH a emanet olunuz.