Kayada Mühürler- Ustalar Içeri | Define işaretleri ve anlamları

Kayada Mühürler- Ustalar Içeri

Beardly85

Kullanıcı
Merhabalar fotoğraflarda gördüğünüz alt alta sıralı 3 yuvarlak mühür çook eski döneme ait.Tehlikeli olduğu için yanına çıkamıyorum.Kayalığın önünden yol geçiyor karşısı dere çaprazında değirmen var.Bu kayalığa sırtınızı verdiğinizde sağ çapraz yaklasik 30 mt. ileri mesafede büyük bir demir kapı ve mahzen odaları olduğu zamanında büyüklerimizce görüldüğü söyleniyor(Dedem de dahil ve kendisi sağdır.) Ve bu büyüklerin hepsi derki burası tılsımlı... Bölge çok zengin bölge o kadar emin olabileceğiniz noktalar varki bizler acemiliğimizden doğru adım atamıyoruz.Saygılar..

Mirkut

Vip Üye
Tilsimini falan kafana takma ustam. Demirkapidan sonraki odalar nasilnis biraz anlatirmisiniz bilenler nasil anlatti. Yapabilirseniz bir cubuk ustasi bulun butun idalari size cikarsin degerli tesbitide yapsin sonra zqmani gelince izinli "Yasak Kelime" baslatin. Bendede var boyle demir kapili biryer yalniz ilk tunelden iceri girildigine 3 rane demir kapi ve kilitleri uzerinde giris kapali ve uzerine coluk atilmis vaziyette bilen 4 kisiyiz

Beardly85

Kullanıcı
Mirkut hocam su hattını kazarken görmüşler demir kapıyı derine doğru iniyordu diğer ekipler olduğu için kapatmak zorunda kalmışlar..O gün bu gündür henüz el süren yok ama bölgede çok buluntular olmuş...
-Wolf ustam biz de görsek ne iyi olacak

Beardly85

Kullanıcı
Ne yapabileceğime dair bir fikrim yok hocam..Ustalar yardim ederde bir olgu tutabilirsem üzerine düşerim yasal yollardan..Zaten bahsedilen mahzen şuan asfaltın altında muhtemelen ..

MAVRAN

Super Moderatör
Beardly85 Kardeşim öncelikle aramıza hoş geldin, Bayramın kutlu olsun . dilerim aradığına vakıf olursun. Resim yükleyerek üzerinde işaretlemek istedim ancak başaramadım sanırım yüklediğin resimler Dosya boyutu 2 mp nin üzerinde. 1. Resimde kartal başını görmüş olmalısın onun hizasında kayalığa doğru gittiğinizde orada olan çıplak kayada işaretler var orayı inceleyin onun yukarısında ikinci kademede sanki başka bir işaret var gibi yakından resimleme şart. Kartal nereye bakıyor bir ova veya düzlük veya başka bir kayalık da olabilir siz kartalın olduğu yerden baktığı yönü resimleyin. Birde ağaçların arkasında kartalın devamı olabilir orayı da kontrol edin son olarak şu kartalın gözünün içinde ne yar bir bakın. Kartal bir savaşçının mezarına bakabilir veya savaşçının eşyalarını kollayabilir. Bazen kartalın kendisinde de küçük şeylerin olduğu görülmüştür. Yakınlarda hac işareti olsa bir mezar diyebilirdik ancak böyle bir işaret yok olduğuna göre kayada mezar yok bir mağara veya mahsen olabilir. Ancak kartallar zor işçilik ihtiva eder. İşin zor görülüyor ancak çözülmeyecek hiç bir işaret yoktur, önce inanmak gerek. ALLAH yardımcımız olsun.

Beardly85

Kullanıcı
Beardly85 Kardeşim öncelikle aramıza hoş geldin, Bayramın kutlu olsun . dilerim aradığına vakıf olursun. Resim yükleyerek üzerinde işaretlemek istedim ancak başaramadım sanırım yüklediğin resimler Dosya boyutu 2 mp nin üzerinde. 1. Resimde kartal başını görmüş olmalısın onun hizasında kayalığa doğru gittiğinizde orada olan çıplak kayada işaretler var orayı inceleyin onun yukarısında ikinci kademede sanki başka bir işaret var gibi yakından resimleme şart. Kartal nereye bakıyor bir ova veya düzlük veya başka bir kayalık da olabilir siz kartalın olduğu yerden baktığı yönü resimleyin. Birde ağaçların arkasında kartalın devamı olabilir orayı da kontrol edin son olarak şu kartalın gözünün içinde ne yar bir bakın. Kartal bir savaşçının mezarına bakabilir veya savaşçının eşyalarını kollayabilir. Bazen kartalın kendisinde de küçük şeylerin olduğu görülmüştür. Yakınlarda hac işareti olsa bir mezar diyebilirdik ancak böyle bir işaret yok olduğuna göre kayada mezar yok bir mağara veya mahsen olabilir. Ancak kartallar zor işçilik ihtiva eder. İşin zor görülüyor ancak çözülmeyecek hiç bir işaret yoktur, önce inanmak gerek. ALLAH yardımcımız olsun.
Mavran Ustam çok teşekkür ederim değerli yorumların için.Hoşbulduk der sizlerinde bayramını kutlarım.. Kartal başı dediğiniz kayadan emin olamadim ama anladığım yer ise baktığı yerde değirmen ve yanında kendi arazimiz olan yoldan dereye kadar uzanan bir çayır var..