kayadaki işaretler

TEVFiK

Vip Üye
;);)

8018PIC_0066.JPG

4923PIC_0067.JPG

5604PIC_0068.JPG

4846PIC_0069.JPG

2492PIC_0070.JPG

9270PIC_0071.JPG

6995PIC_0072.JPG

9617PIC_0073.JPG

6316PIC_0074.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı
Cevap: kayadaki işaretler

Öncelikle tevfik ustam konu için teşekkürler

Bu gün yeşile kucak açmışsın ustam.

Ustam ilk taş

4 resimdeki yer dere mi?

Tek ağaç incelediniz mi?

Yakınlarda kaynak su var mı?

Yığıntı taşlar neymiş?

Tevfik ustam güzel bir gün geçirmişsin !!!

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

tevfik amca. fikrim, alttaki resimde yeşil olanlar mavi olanı veriyor.

kırmızı ile çizdiklerim ise arazide bakılmalı. benzer bir yol dere akarı yada şelale gibi. vs.

yine alttaki resimde kahve olan kayalar taşlar dikkatle incelenmeli. ağaca çok iyi bakılmalı çakılı çivi veya ilginç bir kesik dal bakılmalı. ve çizdiğim üçgene de boşluk testi yapılıp o alan iyice incelenmeli.

Son düzenleme:

TEVFiK

Vip Üye

Öncelikle tevfik ustam konu için teşekkürler

Bu gün yeşile kucak açmışsın ustam. Evet Sayın Ustam Hayırlısı ile Açmış bulunuyorum Allah C.C. Rast Getirtsin.:(

Ustam ilk taş :confused: :confused: :confused:

4 resimdeki yer dere mi? Evet 20-25 m kadar ilerisinde dere var.

Tek ağaç incelediniz mi?:confused: :confused:Hayır İncelemek aklıma gelmedi:confused:

Yakınlarda kaynak su var mı? Evet dere var.

Yığıntı taşlar neymiş? Vallahi bende pek bilmiyorum ama Tarlayı düzeltmek için toplanmış olabilir diye düşünüyorum :confused:

Tevfik ustam güzel bir gün geçirmişsin !!!
Hah,Hah,haaa.Ben Balık yakalamaya çıktığımda yolumun üstünde bu güzel ve şekilli taşları görünce Balık yakalamayıda unuttum Evede eli boş gittim koptum
Yorumunuz İçin çok Teşekkür eder. Allah C.C. Razı Olsun derim
Saygılarımla.;)

Son düzenleme:

TEVFiK

Vip Üye

Selamunaleyküm; Sayın Ustam Öncelikle Yorumunuz İçin çok Teşekkür eder. Allah C.C. Razı Olsun derim.
Evet sayın ustam burada çizmiş olduğunuz gibi arazi yapısına aynen uyuyor fakat dereye giripte bakılması gereken yerleri çekmek hiçmi hiç aklıma gelmedi:(:(:(
4093tvfk2.JPG

Bu tepe diye sandığım bir yer oradaki ağacın yanına gitmekte aklıma gelmedi Eeee Benim gibi cahil biri olursa olacağı budur
Artık Kusuruma bakmayınız.
yanlız Sizde,ve Sizler gibi Değerli Ustalarımdan edinecek olduğum Bilgiler Doğrultusunda Tekrar gider. adam akıllı İncelerim.:(
Kafasız Tevfiğe Yol İhtiyarlatırmışkoptum koptum koptum
8426tvfk.JPG

Sevgi ve Saygılarımla.;)

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

3 çakıl yığını var

A21MEDLi

Admin

tevfik usta,Rexi Aliveliden 2 günlüğüne ödünç al..:D:D o çok iyi kerterizcidir.
HARBİCİ usta mevzuyu iyi yakalamış,dediklerini uygula.ben burada bir şeye daha dikkatini çektireceğim.kayanın çevresini çizdiğim gibi,dere çatalının bulunduğu yerden kafanı kaldır,arazinin iz düşümüne gündüz fark edemezsen bile akşam ay ışığında arazinin izdüşümüne bak,kayanın kenarına ne kadar uyumlu olduğunu göreceksin,yani arazi dairesel yapıyor.araziyi çok iyi analiz ettikten sonra
geriye kalan oymaları O araziye oturtmandır..

8018pic006.jpg

mameki

Kullanıcı

üstadım güzel paylaşım. teşekkür ederim .Öncelikle Oyma, mezarları temsil ediyor üstadım cevresindeki 3 adet murç izi ise büyük bi ihtimalle aynı gün defin edilen mezarları temsil ediyor(3 tane mezarı temsil ediyor).Mezarlar boş değil üstadım kolay gelsin. Saygılar

TEVFiK

Vip Üye

tevfik usta,Rexi Aliveliden 2 günlüğüne ödünç al..:D:D o çok iyi kerterizcidir.
HARBİCİ usta mevzuyu iyi yakalamış,dediklerini uygula.ben burada bir şeye daha dikkatini çektireceğim.kayanın çevresini çizdiğim gibi,dere çatalının bulunduğu yerden kafanı kaldır,arazinin iz düşümüne gündüz fark edemezsen bile akşam ay ışığında arazinin izdüşümüne bak,kayanın kenarına ne kadar uyumlu olduğunu göreceksin,yani arazi dairesel yapıyor.araziyi çok iyi analiz ettikten sonra
geriye kalan oymaları O araziye oturtmandır..

8018pic006.jpg
Selamunaleyküm; Sayın Ustam Allah (C.C.) Sizden ,Sizlerden Razı Olsun Yorumunuz İçin Çok Teşekkür ederim.
Vallahi Sayın Ustam Gündüz hadi Neyseki Akşam Bakacak Olursamda İnanın çok Korkarım Şayet Sayın Aliveli Ustam bana Rex'i Emanet verecek Olursa O'zaman düşürüm.koptum koptum
Yanlız Sizinde Dediğiniz gibi dere aynen böyle yuvarlakımsı geliyor.
buradada Y yapan yer varmı yokmu bunuda bilemiyorum çünki derenin içine girmek aklıma gelmedi :( Tabii böyle güzel işaretli kayayı görünce Aklım başımdan gittii heyecanlandım:(
bu kayanın (önünden) tam 3 tarafından resimledim
Tam Doğu,Güney,ile Güney Batı tarafları.
Yorumunuz için Tekrar Teşekkür eder. Saygılarımı Sunarım.;);)