Kayalık tepe | Define işaretleri ve anlamları

Kayalık tepe

yanık

Kullanıcı
Bu kayalık tepeyi yolda aracımla giderken tesadüf ilgimi çekti ve fotoğrafladım. İlgimi çekmeside define mekanına daha önceleri üye olmadan konuları okuyordum sonradan üye olup fotoğrafları görünce bu kayalık neden olmasın dedim. Ustalarımdan ricam fikirlerini söylerlerse çok memnun olurum.

star21

Kullanıcı
Cevap: Kayalık tepe

incelenmeye değer bir yer ama boşluk tesbiti yaparsan yorulmadan yer tesbiti yapabilirsin..birde arka taraftaki tepeyi incele..o kayanın orayı çember yani daire çizerek derenin ordan kayaya doğru daire çizerek boşluk alırsan daha sağlıklı olur..

Alfa Romeo

Kullanıcı

İşaretlediğim yeri kontrol etmelisin ters V'mi diye, kayanın o yüzeyinde sıvanmış izlenimi var, şüpheli yerlere boşluk kontrolu...

Aşağıdaki Kayayı da sakın esme geçme..

Son düzenleme:

enver

Kullanıcı

Selamun Aleykum !usta arkadaşlar tespitimi daha iyi doğeulayacak eğer doğruysa ama bana sanki güneşe bakan iki yüz şekli sanki var höyükte?

yanık

Kullanıcı

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim.

TRUVA

Admin

Kaya üzerinde ve kenarlarında kapama sıvama yerler olabilir.derenin T yaptığı yerdekinide es geçme.kayanın arkasındaki ymn veren kayaya dikkat et.tam bir hayvan maketi gibi.o yön veren maketin üstüne çık ve tam baktığı noktaya sende bak.baktığı noktaya git ve orayı incele resimle neler var.Bu kaya geri planda bulunan tepenin bir makti gibi düşün.kayada olan her şey ordada olacak.

TATLARLI

Kullanıcı

Merhabalar a21medli ustamızın söylediği bölgede daire içine aldığı yer direk nokta atışı. Sağ kısıma doğru oraya iyi bakın. biri siyah biri gri renk olarak sıra sıra dizilmiş duvar taşları olacak. eğer yüzeyde belli olmuyorsa şişleme yöntemini deneyin kesin sonuç vermeli. Bu kayalık bölgede çok sağlam gösterdiğim çizgili alanda yerde boşluk bakınız yapısı önündeki taşlarda vermiş tünelli. Küçük taşlar getirilmiş zamanında. dik çizginin bittiği kısımdan inilmeli aşağıya tünel kesin gibi duruyor. 2 mezar verebilir. Birde daire içine aldığım yeri ve arkasını fotoğraflarsanız detaylıca daha iyi olur .Yer güzel.

Son düzenleme: