Kayan Yıldızları Takip Edin | Define işaretleri ve anlamları

Kayan Yıldızları Takip Edin

maceracı37

Kullanıcı
326 gramlık servet
meteor.jpg
Dünya' ya düşen meteorlar çok büyük paralara alıcı buluyor.
20.12.2014 / 16:14

Geçen yıl ağustos ayında Fas' a düşen ve Mars' tan koptuğu anlaşılan bir meteor parçası '' Heritage Auctions'' müzayede evinde düzenlenecek açık artırma ile satılacak.

14 Ekim' de yapılacak açık artırmada 9 cm boyunda ve 326 gram ağırlığındaki meteorun 260 bin dolara satılması bekleniyor. Düştüğü köy olan Tissint' in adı ile anılan meteor bir şirket tarafından bulan kişiden satın alınmıştı. Parçalanan meteorun 1.1 kiloluk kısmı Londra ' da bulunan doğa Tarihi Müzesine satılırken kalan kısmı açık artırma usulü ile satışa sunulacak.

Etiketler:

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
ah be maceracı kardeşim bizde şansmı var tam
bize denggelecek derken o taş bizim kafamıza
düşer yinede olmaz:)
ama gerçekten dediğiniz gibi
bu taşlar çok değerli bulabilirsen elinize sağlık ustam.

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
güzel bilgilendirme olmuş arkadaşım işte bu düşen parçaları bulmak oldukca zor düştügünde metrelerce toprak altına saplanıyorlar bulunması zor oluyor aslında anadoluya da zaman zaman düştügü söyleniyor .

wolf_52

Kullanıcı
ah be maceracı kardeşim bizde şansmı var tam
bize denggelecek derken o taş bizim kafamıza
düşer yinede olmaz:)
ama gerçekten dediğiniz gibi
bu taşlar çok değerli bulabilirsen elinize sağlık ustam.
ustam haklı tıkkandı baba şansı var bizde..... varmı arnızda hikayei bilen varmı bilmyorum 2 ci mahmut dönemii...

maceracı37

Kullanıcı
birde şu hurafe vardır anadoluda arkadaşlar kim uydurdu niye uydurduysa halk tabiriyle yıldız kayarken gözlerini kapat dilek tut derler dilegin yerine gelirmiş gözlerini kapatıp dilek tutarsan taşın nereye düştügünü göremiyecez sonuçta taşın düştüğü yeri görmek dilek tutup gerçekleşmesini beklemekten daha önemli

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
birde şu hurafe vardır anadoluda arkadaşlar kim uydurdu niye uydurduysa halk tabiriyle yıldız kayarken gözlerini kapat dilek tut derler dilegin yerine gelirmiş gözlerini kapatıp dilek tutarsan taşın nereye düştügünü göremiyecez sonuçta taşın düştüğü yeri görmek dilek tutup gerçekleşmesini beklemekten daha önemli
bende duydum ancak gözün açık olsa da o kayan yıldız o mesafeden ancak yakındaki bir ile düşer yakına düştügünde patlama sesi oluyor diyorlar

wolf_52

Kullanıcı
kesinlike. hatırlıyorum '' vermeyince Mabud neylesin mahmud'' diye bitiyor.:D
ayne ustam öyle bityor.. ben gende bilmyen arkdaşlarımz varsa konuyu sebes kürsüde açdım... bunca sene arıyoruz bir şey bulamıyoruz diye hayiflenmesinler.. doslar... rabbim nasip edecek ilk önce...inşalah rabbim herkezin gönlüne göre versin...

karanar

Kullanıcı
ayne ustam öyle bityor.. ben gende bilmyen arkdaşlarımz varsa konuyu sebes kürsüde açdım... bunca sene arıyoruz bir şey bulamıyoruz diye hayiflenmesinler.. doslar... rabbim nasip edecek ilk önce...inşalah rabbim herkezin gönlüne göre versin...
amin inşaallah. ''istediğin olmuyor diye üzülme, ya henüz vakti gelmemiştir ya da olmaması daha hayırlıdır.'' diyor Hz. Mevlana k.s. hazretleri Allah c.c. cümlemize hayırlar ihsan etsin inşaallah.

Warning

Kullanıcı
Ustam elin yüreğine sağlık güzel ve faydalı bilgiler için teşekkür eserim ve bu Tür Düşen Parçalar Sarıkız sinyali veriyor akıllı arkadaşım bulmuş ci-haz la sarı sinyali almış toplamış götürmüş nedir diye akıllı dayısı niye bunları topladın deyip çöpe atmış :) :) :) kısaca nasip değişmiş sonradan jeton düşmüş ama nafile ;) :) :)