kaynak suları

firat

Kullanıcı
butun kaynak sulları defınecılıkle ılıskılendırmek dogrumudur dogal ısaretlermidir bu konu hakkında bılgınızı paylasırmısınız

Son düzenleme:

KANAS_USTA

Admin
Cevap: kaynak suları

kımı kaynak suları dogal
kımısı ıse yapay kaynak sularıdır
yapay kaynak suları genelde degırmen cevresınde su ıle ılıntılı yapılarda kunk denen borularla getırılmedır
butun kaynak suların defıne katagorısınde degıldır
baz alınması gereken kaynaklar daha cok işaret ve cevresınde yapı yerlerıne yakın olanlarıdır.
en nihayetinde kaynağın dikkate alınıp alınmayacagını işaretn kendisi söyler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

butun kaynak sulları defınecılıkle ılıskılendırmek dogrumudur dogal ısaretlermidir bu konu hakkında bılgınızı paylasırmısınız

hayır tüm kaynak suları defineyle alakalı değildir. kaynak suyu olan yerde bir sistem aranmalıdır. yakınında başka bir kaynak gibi. bir dede mezarı gibi. bir üçleme gibi. eski ağaçlar gibi. acı - ekşi suyu olan kaynak gibi. kaynak çevresindeki taşların dizilmesi gibi. kaynak civarında işaretli bir taş yada bir işaretleme gibi. mesela 5 sayısı yada 28 sayısı gibi vs.

firat

Kullanıcı

cok tsklerr kanas ve harbıcı ustalarım

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

ekşi acı kırmızı kalın şifalı suları es geçme eğerki abu saydığım sular bir evliya dede şehit türbe ziyaret gibi yerlere yakınsa sakın es geçme oradaki dikili taşı vede işareti bul olay tamam

firat

Kullanıcı

tsklerr calkaya ustam

star21

Kullanıcı

mersin tarafinda ve ceresinde bulunan hic bir ziyaretlerin aci eksi ve kirmizi sulari yoktur birak bunlari ne cesmesi nede pinari vardir...isin enteresen yani hic birinin yonu yani bas kismi ayni istikamette degil...su an bana cok yskin olan 3 turbeninde kaa istikameti ayni degil...kuzeyi tam karsiniza alin o sekilde hesap yapali...biri dogu biri bati biride guneyi gosteriyor kafa kisimlari ve hic birininde ne cesmesi nede aci sulari var ve bu daha ucu sadece boyle ben daha birtanesinin kibleye donukoldugunu gormedim

firat

Kullanıcı

benim gordugum yer dere kenarında dagın dık yamaclarının batıya bakaan yonunde narencıye bahcesı ıcerısınde basındaa cesme mısaalı bısey yapılmamıs dere kuzey guney gecen hafta denk geldım aklıma takıldı sorayım dedım

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

ağam sizin mezarlar dolu ama gerçekten sahte galiba