Kazı Alanının Çevrilmesi | Define işaretleri ve anlamları

Kazı Alanının Çevrilmesi

karanar

Kullanıcı
definecilik tamamen bilimsel bir uğraş olduğu kadar, tarih öncesinden günümüze kadar bir çok bilinmezi de bünyesinde barındırdığı muhakkaktır.bunu içindir ki; en çok merak edilen konulardan biri olan, kazı alanının çevrilmesini siz sevgili kardeşlerimle paylaşmak istedim.

yukarıdaki şemada; yıldızla belirtilen kazı alanın etrafında bir çember oluşturacağız. fakat bu çemberin bir tarafı ( A - B arası) açık kalacak. tüm giriş ve çıkışlarımızı bu kısımdan yapacağız. çemberin üzerinden kesinlikle atlamayacağız.
1 - A noktasına bıçağımızı (yada çelik olan herhangi bir alet, ben kazma kullanıyorum) batırıyoruz. Artık bütün işlem bitene kadar bıçak kesinlikle yerden kalkmayacak.Ayetel kürsi okumaya başlıyoruz.tüm işlem bitene kadar okumaya devam edeceğiz.
2- Sağdan başlayarak kazı alanını içine alacak şekilde, B noktasına gelene kadar genişçe bir çember çiziyoruz.( çemberi ne kadar geniş çizerseniz o kadar iyi olur)
3- B noktasına gelince, bıçağı kaldırmadan geri dönüyoruz. yine kazı alanı içeride kalacak şekilde bu sefer A noktasına gelene kadar bıçağımızı kaldırmadan çemberi tamamlıyoruz.
4- Bu işlemi 7 kez devam ettiriyoruz. her noktaya geldiğimizde geri dönüp bir çember oluşturmuş oluyoruz. 7 çember olunca işlemi bitiriyoruz.

yukarıda belittiğim gibi işlem bitene kadar Ayetel Kürsi okumalıdır. bıçağın taşa gelmesi bir zarar vermez. sadece bıçağı kaldırmadan işlemi tamamlayın.

ECE07

Kullanıcı
Üstadım emeğinize sağlık. Peki Onların da A-B arasını kullanma şansları yok mu?
:cool:

osi

Kullanıcı
karanar ustam paylasım ıcın sagol emege saygı

ECE07

Kullanıcı
var tabiki. zaten birisinin orada oturup, sürekli ayetel kürsi, felak nas ve rukye ayetlerini okuması gerekiyor.
Üstadım saol iyi ki sormuşum. Benim yanımda olmasını düşündüğüm kişiler sadece Sübhaneke duasını biliyorlar. 40 yük odunu sırtından geçirsem saydığınız ayetleri yine öğrenemezler. Plan değişti şimdi.

karanar

Kullanıcı
Üstadım saol iyi ki sormuşum. Benim yanımda olmasını düşündüğüm kişiler sadece Sübhaneke duasını biliyorlar. 40 yük odunu sırtından geçirsem saydığınız ayetleri yine öğrenemezler. Plan değişti şimdi.
ezbere bilen yoksa kitaptan bakarak okuyun. o da olmazsa felak ve nas sureleri ile çevirin

cesycex

Kullanıcı
çizimi yaparken dairenin içinde mi olacağız yoksa dısarıdan mı cizeceğiz karanar usta.