Keçi Figürü | Define işaretleri ve anlamları

Keçi Figürü

ercansen

Kullanıcı
Ustalarım uzun zamandır bır yer bır konu uzerınde yogunlastım sık sık sız ustalarıma dostlarıma aynı fotoları gonderıp etidümü gelistirmeye calıstırıyorum fıgurlerden bahsetmıs ama dırek fıgurlerı fotolamadıgım ıcın sizler görememiştiniz simdi bölgemdeki gördugum ısaretın tıpkısını bulum ve kendı ısaretımı de alıntı fotodakı ısaretıde kırmızı yuvarlak ıcerısıne aldım umarım yardımcı olur gorunmesıne yorumlarınız ve katılımlarınız ıcın tskler..

1 - foto alıntıdır kırmızı yuvarlak ıcerısıne aldıgım ısaret üzerine konu actım konumuz bırebır resımler ıcın degıl sadece kırmızı yuvarlak ıcerısındekı ısaret uzerıne acılmıstır hayırlı aksamlarınız olsun..

2 - foto bolgemden bır cok kez paylasmıs defalarca hepberaber soylesıde bulunmustuk umarım ısaretı gorebılırsınız saygılar..

yorumlarınız ıcın sımdıden tskler.

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
anladığım kadarıyla 1inci foto alıntı vede sizin işaretiniz bunun benzeri.
şimdi ustam keçi figürü görünce haman defineye bağlamamak gerek bir sembol olarakta kullanılmış
olabilir bunuda bilmeliyiz ama define işareti olması için yanında veya farklılık gösterdiği yerde
başka işaretlerde olmalı diye düşünüyorum mesela boynuzları yön verebilir keçi işaretinin
bizlere anlatmak istediği nedir kayalık bölge ne yapmalıyız bu işareti tamamlayan başka bir
işareti bulmalıyız bu genelde mezar işareti olmalıdır nacizane yorumum budur birde ustalar
değerlendirsin bakalım sonuç ne olacak hayırlısı allah tan.

ercansen

Kullanıcı
anladığım kadarıyla 1inci foto alıntı vede sizin işaretiniz bunun benzeri.
şimdi ustam keçi figürü görünce haman defineye bağlamamak gerek bir sembol olarakta kullanılmış
olabilir bunuda bilmeliyiz ama define işareti olması için yanında veya farklılık gösterdiği yerde
başka işaretlerde olmalı diye düşünüyorum mesela boynuzları yön verebilir keçi işaretinin
bizlere anlatmak istediği nedir kayalık bölge ne yapmalıyız bu işareti tamamlayan başka bir
işareti bulmalıyız bu genelde mezar işareti olmalıdır nacizane yorumum budur birde ustalar
değerlendirsin bakalım sonuç ne olacak hayırlısı allah tan.

ustam acıklamaların ıcın sagol her ıkı fotoda da aynı figürü görebildiniz mi?

ercansen

Kullanıcı
:) ah ustam ah ben zaten nasıl bir hata yaptım kendim bile şaşırıyorum ben yerinde figürleri gördüğüm için fotoya baktıgımda herseyi yerli yerinde görüyorum Allah kısmet ederse basımıza bir hal gelmezse yarın yola çıkıyorum Üstadım bir aksilik olmazsa yeni bir konu açıp yakın çekimden tekrar yüklerim fotoları

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
ercan kardeş seninki doğru olsa bile ilk resim çok farklı.etrafındaki bulgulara bak.

iyi çizemedim ama sanırım o arayı söylüyorsun. resim yanılması değilse bir hayvana benziyor.
gidersen çok iyi etüt etmelisin. gandalf ustamızın söylediği gibi,yakın bir alanda kaya da dır. üzerinde yönünü veren bir şekil olmalı. but kısmında sanki bir artı var. şu kadarını söylemek isterim.doğru ise,güzel. yön olarakta ya sağ ya sol kısma gidecektir. duvar kısımlarda araştırma da seni bir hayli yorar.
üste ve alt kısımlara hiç bakma.

maraz

Kullanıcı
ercansen kardeşimme yardım ettim ve fotoğrafta gördüğümü çizdim şimdi anlaşılması biraz daha kolay ustalarım yorumlarlar artık.

karanar

Kullanıcı
tek boynuzuyla kuyruğu aynı yönü (kayalık ve sarp olmalı) gösteriyorsa işarettir. genellikle eşkıya işaretidir ama çift boynuzlu şahlanmış bir keçiyse sıkıntılı iş...

ercansen

Kullanıcı
ercan kardeş seninki doğru olsa bile ilk resim çok farklı.etrafındaki bulgulara bak.

iyi çizemedim ama sanırım o arayı söylüyorsun. resim yanılması değilse bir hayvana benziyor.
gidersen çok iyi etüt etmelisin. gandalf ustamızın söylediği gibi,yakın bir alanda kaya da dır. üzerinde yönünü veren bir şekil olmalı. but kısmında sanki bir artı var. şu kadarını söylemek isterim.doğru ise,güzel. yön olarakta ya sağ ya sol kısma gidecektir. duvar kısımlarda araştırma da seni bir hayli yorar.
üste ve alt kısımlara hiç bakma.
Ustam yanılma degil tam olarak bu işaret mevcut ve aynı Kaya üzerinde tam rakam olmamakla beraber yaklaşık 6 tane figür mevcut. Şu an ne kadar mutlu olduğumu anlatamam inanın burda bu yetersiz fotoda aylardır size göstermek istediğim işaretlerden sadece bir tanesi gün yüzüne cıktı ustam burda yanlıs hatırlamıyorsam 11 tane normal Artı şeklide 1 tane şekilli hac var aynı bu Kaya üzerinde Üstadım siz daha önde aradığını Kaya icinde yerde ara demiştiniz ama bu örme beni tahrik ediyor :)