KEÇİ işaretinin araziyle uyumluluğu | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

KEÇİ işaretinin araziyle uyumluluğu

ASİAVCI

Kullanıcı
Cevap: KEÇİ işaretinin araziyle uyumluluğu

Karaca: İşaretlerin yapılış esnasında yapan insan, mantık yolunu kullanmıştır. Karaca işareti ise, genellikle geyiklerin zıttında dere veya ırmak kenarlarında yapıldıkları görülmüştür. Karaca ayak izleri yön verici işarettir. Karaca tek başına ise, baktığı istikamette gömü çok yakındır. Farklı renkte ki kayalar,düz kaya bloklarına,dere içlerindeki farklı kayalara bakılmalı ve çevre çok iyi gözlenmelidir. Gömüsü çok basit yerde olup,işçiliği çok kısa sürmektedir.

üstad senin anlatımına göre olması gereken yerler burlar benim fikrimi forarsangöz kırpgöz kırp

ASİAVCI

Kullanıcı

Karaca: İşaretlerin yapılış esnasında yapan insan, mantık yolunu kullanmıştır. Karaca işareti ise, genellikle geyiklerin zıttında dere veya ırmak kenarlarında yapıldıkları görülmüştür. Karaca ayak izleri yön verici işarettir. Karaca tek başına ise, baktığı istikamette gömü çok yakındır. Farklı renkte ki kayalar,düz kaya bloklarına,dere içlerindeki farklı kayalara bakılmalı ve çevre çok iyi gözlenmelidir. Gömüsü çok basit yerde olup,işçiliği çok kısa sürmektedir.

KANAS_USTA

Admin

holom işaretın baktıgı yonde gordugun arazı senın arazı gozunun ne derece keskın oldugunun ısı ne derce ıyı bıldıgının en guzel somut ornegıdır saygılarımı sunuyorum.

demın cook ayrıntılı yazmıstım ama hat gıttı yazdıklarımda bertaraf oldu son gunlerde sıtede baglantı yavaslaması ve koplamar var buradan bozkurta duyurulur.

holom kısaca;
ıkı yassı blok tas ıle ortulmus asıl buyuk mezar odası olup gırısı dere catlına bakar,
dere catalına yakın catalın 3 arsın ust kısmında 3 ayrı mezar var
orta mezar yıne asıl odanın kapı gırısı ıle aynı hızada olur.
ahclu seklı gorulen o duzluk uzerındekı koyma taslar gayet nızamlı ve yer teyıt edıcıdır zaten ısaretın ŞAHIS GOMUSU işaretıdır.
dahasını yazmıstım ancak net gıttı burda kesıyorum.

bılahere goruruz.

aslan2624

Kullanıcı

yeni yapım bu keci

A21MEDLi

Admin

yeni yapım derken?,çoban çok sevdiği keçi'yimi kayaya işlemiş?

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

Selamun aleykum,forum hayırlı ugurlu olsun,haberimiz olsa daha erken gelırdık,Amedli usta sen bu yazdıklarınla bızım 1 yıllık tezımızı cope atmaya nıyetlısın,gercı işaretı yapana gore bu işler degısır,uygarlıga gorede degısır,şimdi senın anlattıgına gore bu işaret alıyor senı uzaklara tasıyor,kecının hatları bolgeyı verıyor,pekı ustam hanı işaretler sıralı olurdu?ilk işaret yon verir,dıgerlerı onu tamamlardı,gomu varsa en az 3 sıralı işaret gormen gerekırdı,bunlar senın yazdıklarınla uyusmuyor,sen kecının etrafındakı dıger ısaretler aldatma dıyorsun,haklı olabılırsın,olmayada bılırsın,bu kecının baktıgı yonde 3-5 mtde toynak ızlerını gorebılırmıyız,yer kayaları ıyı ıncelemelısın,1 yıldır sadece kabartma bundan daha yakışıklı bır kecıyle ugrasıyorum,gorduklerım senınkılerden bıraz farklı,tecrubelı arkadaslarla konusması ve bılgı paylaşımı benım ıcın onemlı,anlamayan tecrubesı olmayan,sagdan soldan duydukları okuduklarıyla konusan ınsanlarla bırseyler paylaşmak benı sarmıyor,kımse kusura bakmasın,bu işte tecrube hersey,gorduklerımı senınle paylasırım usta.senın gorduklerınıde ben bılmek ısterım,foto vs hepsı bol mıktarda var,tek sorun senınde bahsettıgın gıbı etrafta dolasan çakallar,onlar benı rahatsız edıyor,ustam toynak ızlerını ve kecıye yakın dıger sıralı işaretlerı gormek ıstıyorum,bunların 1-2 gunes vurunca bellı olabılır cok dıkkat et,cok resım cekmelısın kı yakalayalım,kendını sartlama illakı boyledır deme insan yanılıyor,parası varsa 70 adımı gecmeye bılır,Allah cumlemızın gonlune gore versin.

star21

Kullanıcı

sanki burayi biliyorum gittigim gordugum yer...evet tamam buranin neresi oldugunu bildim simdi...:D

METİN

Kullanıcı

MEDLİ arkadaşım
siz bu keçi işaretinden
düşündüğünüz şey açısından
muaffak olamassınız.gönül isterdiki
herkez bişeylerden sebeblensin
siz bu keçi işaretinin olduğu bölgeden
ancak göçebelerin ve kervan yolunun
geçtiği yolu bulabilirsiniz.daha ileriye
gidip envare bulma şansınız yok
yinede son karar sizlerin

tuarec

Kullanıcı

c harfini ögrendigim ustalardansınız iz sürücü ustam bu harfi de degerlendirmeye alabilirsiniz

A21MEDLi

Admin

ustalar görüş ve yorumlarınız için teşekkür ederim,eğer keçi tek başına yapılsaydı uzaklara bakılmayabilinirdi,fakat burada neden T yi keçiyle bütünleştirmişler? keçi T ye bakıyorda ondan.
T nerde? işte bu beni,keçiyi araziye benzetmenin sebebini oluşturdu.