Kelebek

wolf_52

Kullanıcı
Kilise yolu hocam
bu yol döşeme taşlıdır, o yolubir kaç kez gez dikkat ederek döşenmiş taşlardan 1 tanesi benzeri olmayan bir taş olması gerek , tekdir altını kaldır bakalım hediyesi ordamı hala, bence ordadır , farklı taş ordaysa hediyeside ordadır, ve bu yolu gezerken dibek taşı varmı yolda???kuyu çeşme???

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
peki hocam haçın bu haliyle bir anlamı yönlendirmesi varmı sizce?

Kanaatimce kilise çevresine kutsiyet atfetmek kastıyla işlenmiş dini motifler olduğunu düşünüyorum ama yinede çevrede araştırma yapmakta fayda var arkadaşların ifade ettiği gibi kilise çevresinde olması muhtemel çeşme kuyu üçleme yapan ağaç üç taş üç tepecik üç mezar üçgen tarla harman yeri gibi bulguları araştırma ve değerlendirmelerinize katabilirsiniz...

patriot

Kullanıcı
Yasaklı
bu yol döşeme taşlıdır, o yolubir kaç kez gez dikkat ederek döşenmiş taşlardan 1 tanesi benzeri olmayan bir taş olması gerek , tekdir altını kaldır bakalım hediyesi ordamı hala, bence ordadır , farklı taş ordaysa hediyeside ordadır, ve bu yolu gezerken dibek taşı varmı yolda???kuyu çeşme???

Taş.olup olmdığını kontrol edeceğim tamam çok tesekkurler

patriot

Kullanıcı
Yasaklı
Kanaatimce kilise çevresine kutsiyet atfetmek kastıyla işlenmiş dini motifler olduğunu düşünüyorum ama yinede çevrede araştırma yapmakta fayda var arkadaşların ifade ettiği gibi kilise çevresinde olması muhtemel çeşme kuyu üçleme yapan ağaç üç taş üç tepecik üç mezar üçgen tarla harman yeri gibi bulguları araştırma ve değerlendirmelerinize katabilirsiniz...
Kuyu bir evin.içinde varmış diğer üçlemeye uyan yerleri de tespit amaçlı bakacağım çok tesekkurler

patriot

Kullanıcı
Yasaklı
bizans kilseye ayit bir yolu temsil eder bu bir kilse muhuru denir kilseye caliosan insanlar tarafindan kulanilirmis zamaninda .
Evet doğru Ersan ustam :) bu arada yakında inşallah kırcali yada sofyaya taşıncam özelden yazcaktım.ama mesaj gönderme seçeneği yok Ersan usta :)

A21MEDLi

Admin
bu kelebek dediğin bence kilisenin planıdır.daha iyi anlaşılması resim üzerinde belirtiğim gibi,
kilisenin girişlerinin biri uzun ve dar,diğer kapısı geniş ve kısadır.kilise ayakta duruyorsa bu şekildemi? .bu şekildeyse mezarlarını mağaralarını yazarım.burda belki 2 tünelde olabilir?

patriot

Kullanıcı
Yasaklı
Kilise ayakta abi ama bu şekilde değil yapısı düz,dikdörtgen şeklinde uzun, sadece diğer ucunda mihrabın yarım daire şeklinde çıkıntısı var (kapının oldugu yerin tam karşı tarafındaki diğer uç)

A21MEDLi

Admin
bunu örnek olsun diye googlede buldum.anlatmak istediğim kilisenin tavanı değil kapısı önemli..
iki yüzüde böyle çatı gibimi? biri diğerine göre genişçe.

patriot

Kullanıcı
Yasaklı
Yok ustam bu şekilde değil kapısı ben resimlerini bulup atayım size