Kim Bu Insanlar? (boşluk Bulucular) | Sayfa 5 | Define işaretleri ve anlamları

Kim Bu Insanlar? (boşluk Bulucular)

Hatif

Kullanıcı
S.A.
Herkese Merhaba.
İşlerimin yoğunluğundan ötürü uzunca bir süre siteden ayrı kaldım. Eğer sizleri sıkmaz isem, kaldığımız yerden devam etmek isterim.
Boşluk ve boşluk algısının neler olabileceği ve yer altı katmanları hakkında önceki yazılarımda bir şeyler karalamaya çalıştım. Son yazımda ise Boşluk konusunda ilk sorulması gereken şey; çubukların bunu nasıl algılayabildiğidir? Maden veya mineraller belli bir enerji veya ışınım yayıyor ve elimizdeki çubuklar ile biyoenerjimiz birleşip çubuklar hareketleniyor deyip işin içinden sıyrılıyoruz da,,,,,,,, Boşluk hangi enerjiyi yayıyor da çubuklar bunu algılıyor??????? Olmayan bir şeyi biz nasıl algılıyoruz?????” diye sormuştum. Ancak görüyorum ki, boşluk ve katman konusunu biraz daha açmamız gerekiyor.
Boşluğun çok farklı kavramları vardır. Uzay boşluğu, hava boşluğu, hukuktaki boşluk, eğitimdeki boşluk vb… hukuk ve eğitimdeki boşluklar insan kaynaklı olduğu için aşılabilir. Ancak uzay boşluğu, hava boşluğu kavramları yeni çıkmış ve şimdi şimdi anlaşılmaktadır. İnsanoğlunun görebildiği ve gözlemleyebildiği hiçbir yerde MUTLAK BOŞLUK yoktur. Bilinmeyen bir güç!!!!! her şeyi kapsamıştır. Bu güç her şeyi birbirine tutturduğu gibi, birbirinden de uzaklaştırmaktadır. Kısacası bu güç her şeye hakim dir ve sahibi dilediği zaman bu gücü geri alacaktır. Günümüz ilimi bu enerjiye maalesef “Karanlık enerji adını verseler de, bizler ancak önünde secde ederiz.
Konumuza dönecek olursak bizi ilgilendiren şey; çeşitli sebeplerden dolayı yeraltında oluşan boşluğu nasıl tespit edebildiğimizdir. (Burada önemli olan, boşluğun üzerine geldiğimizde; çubukların sağa – sola veya içeri kapanması değil, çubukların bu hareketleri verebilmesidir.)
Peki hangi güç bu çubukları harekete geçirmektedir?
O
kuyucuyu fizik ve kimya tabirleriyle bunaltmak istemiyorum ama bazı şeyleri en baştan ve en basit şekliye ele almayız ki, sözlerimiz bir anlam kazansın.
Bilindiği üzere maddenin en ufak parçası atom dur. Çeşitli atomlar bir araya gelerek maddeyi oluştururlar. Mesela su ; (H2O) 2 hidrojen ve 1 oksijen atomunun birleşmesinden meydana geldiği gibi, tüm maddeler de çeşitli atomların birleşmesi ile meydana gelmektedir. Toprakta bir maddedir.
Normal bir toprak şu bileşenlerden oluşur:
%50 katı kısmı : (%5) Organik maddeler, (%45) İnorganik maddeler
%50 Boşluklar : (%25) Hava ve (%25) su (alıntıdır)
Bilinmeyen bir enerji bunları bir arada tutar ve süreklilik arz ettirir.
Aşağıdaki şekil daha iyi anlatmama vesile olur inşallah.

Buraya kadar mutabık isek devam edelim.
Diyelim ki bir deprem oldu ve yer altında bir çöküntü yaparak bir boşluk oluşturdu.

Veya bazı kişiler yer altına odalar yaptı ve üstünü kapattı.

Şimdi, “Elimizdeki çubukları harekete geçiren şey nedir?” Maden ve mineral aramada; “Maden veya mineraller belli bir enerji veya ışınım yayıyor ve elimizdeki çubuklar ile biyoenerjimiz birleşip çubuklar hareketleniyor….” Demiştik yaaa……
Boşlukta ise bunun tam tersi geçerli olabilir mi acaba???
Türkçesi; Enerjinin kesintiye uğradığı alanı biz "boşluk" diye mi algılıyoruz acaba???

Bu teori doğru olabilir dersek devam edelim.
Doğal oluşumun bir şekilde kesintiye uğradıktan sonra (deprem, göçme, kuyu veya mahzen kazılması gibi), tekrar doldurulsa bile boşluk algısı verir. Gerçek boşluk ile dolgu boşluğu nasıl ayırt edeceğiz derseniz, bende ki yansıması şöyle;
Gerçek boşluk ise : üstüne geldiğim de çubuklar sağa ve sola açılır. 1 – 2 saat hatta bir gün bile beklesem çubuklar şeklini bozmaz.
Eğer kazıldıktan sonra tekrar dolduruldu ise : çubuklar önce sağa ve sola açılır. Ancak bir müddet bekledikten sonra çubuklar tekrar arama moduna geçer.
Yine hatırlatayım. “ Bu meziyet kişiye has bir özelliktir” çubuklar bende sağa-sola açılır ama bir başkasında içeri kapanır. Bu önemli değildir. Önemli olan çubukların tepki vermesidir.
Şimdi gelelim önem arz eden başka bir soruya. Diğer yazılarımda da sormuştum ama bir daha sorayım. Boşluk içerisindeki boşluğu tespit edebilir miyiz? Boşluk içerisindeki boşluğun içindeki bir madeni tespit edebilir miyiz?
Daha basit bir ifade ile söylersek; yer altındaki boş bir odanın içerisinde bulunan ve ağzı kapalı bir küpün içindeki değerli madenleri tespit edebilirmiyiz???

Bu sorulara yayınladığım yazıların içerisinde değindiğim için üstünde fazlaca durmayacağım.

Yer altındaki katmanlar;
Görsel bize söz bırakmayacak kadar açıklayıcı.

Peki biz bu katmanı nasıl oluyor da boşluk diye algılıyoruz?
Yukarıdaki bilgiler ışığında
yine basite indirgeyip edindiğim tecrübeyi bir daha paylaşayım.
Kazdığım kuyunun; Üsten 60-70 cm normal toprak.
Sonrası, 2 m. ye kadar kireçli ve kil karışımı toprak
2 .m den sonra; yaklaşık 80-90cm. kalınlığında kireç kayası
5.50cm ye kadar kirli beyaz(grimsi) renkli kil ve kireç kayası (yaklaşık 2.50 cm.)
5.50 cm ile 7.20cm. kadar; çok ama çok sert açık kahverengi bir kil tabakası.
Sonrası ise yine grimsi kil.
Elimdeki çubuklara boşluk algısını veren tabaka; kablo çekerek yaptığım ölçüme göre; 5.50 cm ile 7.20 cm. arasında kalan çok ama çok sert açık kahverengi kil tabakası.

Üsteki kireç kayasını ve grimsi renkli tabakayı ben algılayamadım. Her ikisi de kil olmasına rağmen niye üstekini değil de daha alttaki tabakayı algıladım diye kabaca bir araştırma yaptım.
Killer metal oksitlerle karışık bir şekilde bulunduklarından doğal olarak renklenmiş durumdadırlar. Ayrıca organik maddeler de ihtiva eder. Kilin saf olması halinde rengi beyaz olur ve kaolen adını alır. Bunun ötesinde killerin renkleri sarı, pembe, kırmızımsı, mavimsi gri, yeşil ve siyahımsı olabilir. Kilin rengi içinde bulunan maddeler hakkında fikir vermektedir. Kilde limonit bulunması halinde rengi esmerdir. Kilde demir peroksit bulunması halinde rengi kırmızıdır. Kilde manganez dioksit bulunması halinde rengi siyahtır. Kilde organik maddeler bulunması halinde menekşe rengindedir.”(alıntıdır)
Bu bilgiler ışığında şöyle bir sonuç çıkarabilir miyiz??
Kırmızımsı demir peroksit içerikli kil, kirli beyaz grimsi (saf kil) den daha baskın olması dolayısıyla elimdeki çubukları harekete geçirmiştir. Mi ? acaba??
Ancak; alt da bulunan kırmızımsı kil tabakasının olmadığını var sayarsak eğer; kirli beyaz (grimsi) kil tabakası da elimdeki çubukları hareketlendirir mi?
Dersek; Bundan önce kazdığım iki kuyuda da bu algıyı yakalamadım. Sadece suyu algıladım. Derinliği 2 metreyi bulan bu beyaz(grimsi) kil tabakasının akabinde suyu buldum. Bunlar benim edindiğim tecrübelerdir. Yine bir ancak diyelim devam edelim.; Benim algılayamadığım kirli beyaz(grimsi) kil tabakasını “boşluk diye algılayan ustalarımız var mıdır? Varsa bunlarda kendi tecrübelerini yazarlarsa bizlerde daha fazla bilgi edinmiş oluruz.
Yukarıda da sormuştum ama yine soralım. Bu katmanın içinde veya altında kalan bir madeni algılama şansımız nedir?
Böyle bir kil tabakası var ve bunun altında da insan elinden çıkma bir boşluk var ve bu boşluğun içerisinde de değerli madenler var. Çubuklar hangisini algılar? Kil katmanını mı yoksa insan elinden çıkma boşluğu mu yoksa boşluğun içerisinde olan değerli madeni mi????
Bunun gibi daha sorulacak çok sorular var ama şimdilik nokta koyalım.

Sağlıcakla kalın
ALLAH a emanet olun.

Not : resimler alıntı ve görsel amaçlıdır.
Kaynaklar:

Ustam resimler açılmıyor

tutsak

Kullanıcı
a>
bana yardımcı olabilirmisiniz..
tek domuz işareti var kaya şeklinde zirvede karşısında kuru bi şalele var

bornovalı

USTA
Super Moderatör
S.A.
Herkese merhaba
Merhaba Hatif ustam. Metin77 ustamın dediği gibi belli bir süreden sonra resimler gözükmemektedir. Bunun neden kaynaklandığını bilmiyorum. Yeniden yüklenebilmesi için veri tabanımı inceledim. Ama malesef bende resimleri silmişim. Söz vermeyim ama konu ile ilgili resimler bulabilirsem size iletirim inşallah.
Not: Metin77 ustam duyarlılığın için teşekkür ederim.
Sağlıcakla kalın
ALLAH A emanet olun.

Hatif

Kullanıcı
S.A.
Herkese merhaba
Merhaba Hatif ustam. Metin77 ustamın dediği gibi belli bir süreden sonra resimler gözükmemektedir. Bunun neden kaynaklandığını bilmiyorum. Yeniden yüklenebilmesi için veri tabanımı inceledim. Ama malesef bende resimleri silmişim. Söz vermeyim ama konu ile ilgili resimler bulabilirsem size iletirim inşallah.
Not: Metin77 ustam duyarlılığın için teşekkür ederim.
Sağlıcakla kalın
ALLAH A emanet olun.
Ustakarim tesekkur ederim
Gercek bosluk tesbiti hususunda yazilara topluca ulaşmam mumkun mu acaba.
Sitede ariyorum fakat maksad hasıl olmuyor