Kırmızı Boyayla Iki Kartal | Define işaretleri ve anlamları

Kırmızı Boyayla Iki Kartal

aliömer

Kullanıcı
Arkadaşlar kayalık bir alanda kanatlarını açmış uçmaya hazır vaziyete bir kartal. Bu işaretin 1km ilerisinde başka bir kayalığa tünemiş ikinci bir kartal. Bu ikinci kartalın olduğu kayalıkta iki adet yumurta ancak yumurtalar ayrı noktalarda yapılmış. Anlattığım işaretler kırmızı boyaylan çizilmiş. Ayrıca bu işaretlerin olduğu alanda oldukça büyük bir kaya( 50 ton civarında) kayada 7 8 cm derinliğinde hani başparmağın gireceği bir oyuk ve bu oyuktan sanki kan akarcamışcasına kırmızı boya ile çizilmiş bu konuda yorum ve görüşlerinizi benim için önem arz etmektedir saygılar

ersan

Admin
Arkadaşlar kayalık bir alanda kanatlarını açmış uçmaya hazır vaziyete bir kartal. Bu işaretin 1km ilerisinde başka bir kayalığa tünemiş ikinci bir kartal. Bu ikinci kartalın olduğu kayalıkta iki adet yumurta ancak yumurtalar ayrı noktalarda yapılmış. Anlattığım işaretler kırmızı boyaylan çizilmiş. Ayrıca bu işaretlerin olduğu alanda oldukça büyük bir kaya( 50 ton civarında) kayada 7 8 cm derinliğinde hani başparmağın gireceği bir oyuk ve bu oyuktan sanki kan akarcamışcasına kırmızı boya ile çizilmiş bu konuda yorum ve görüşlerinizi benim için önem arz etmektedir saygılar
ustam burde sana cubuklar ne suyluyor .

aliömer

Kullanıcı
Ersan usta alanda daha çubuk tutmadım. Ancak yakın zamanda alana tekrar gidip çubuk tutacam. Gitmeden önce ustaların yorum ve önerilerini almak istiyorum. Alacağım yorumlar üzerine çubuk tutmak daha kolaylaştırabilir işimi

wolf_52

Kullanıcı
tünemeiş kartal güzel, roma dönemi, parmak giren deliği ölçün sonra dal parçası sokun içine dal size hangi yönü veriyorsa o istkametde aldığnız ölçüye göre, her cm ye bir adım atın, son nokdaya ulaşacaksınz..bri dahki gidişde hedefyeri ve betimlemelerin de resmini paylaşırsanız çok daha zengin yorum alırsınz ...

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Kıymrtli ustam kartala sırtını verdiğinde ön tarafında fafif kabarık iki tane tümsek göreceksin altında kaya kütlesi vardır açıldığında üzerinde boydan boya uzanan drenaj kanalı yapılıdır bu kaya kütlesinin baş tarafında ana kayaya yaslı bir kaya olacak ve meşhur yumurtamız budur içinde malzeme vardır ve horasanla kapatılmıştır mezarın işçiliği çok ağırdır yan kısımlarda küçük dikdörtgen veya kare oymalar vardır bunların iç kısmı dikkatle incelenmelidir hediye konulur genellikle bu hediyeler mücevherdir mevlam hayra vesile kılsın inşAllah...

aliömer

Kullanıcı
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Lacivert ustam dediğiniz tarzda kaya çıktığı söylendi ancak bire bir görme imkanım olmadı. Drenajın sonunda büyük kaya çıkmış kayada görenlerin anlatımı yuvarlak tepsi olduğu söylendi. Bu tepsi denilen dediğiniz gibi Horasan kapak olabilir.

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
Ustam bahsettiğin yer Niğde demi ??
Aynısını bende görüp fotoğrafladım..

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
Wtrk usta bu doğuanadoluda.

Kardeşim bende aşağıdaki işareti görmüştümde benzer olabilirmi diye merak ettim..

n7YZyl.jpg

aliömer

Kullanıcı
Wtrk usta benzerlik var coğrafi yapısı hemen hemen aynı. yani kayalık. Dediğim kartallar boyalı şekil benzerliğide var. Buradaki kayalık lar volkanik simsiyah tek fark bu diyebilirim