Kivrim isareti | Sayfa 15 | Define işaretleri ve anlamları

KANAS_USTA

Admin
Madem emek veriyorsunuz .Şimdi gördüm konuyu. Ustaların söyledikleri doğrudur lakin her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Bende şahsi görüşümü belirteyim. Taşı iyice inceledin mi _ evet dedin diyelim. Araziyi taşta gördün mü gördün. Bu sadece araazi değildir. Yani kro ki tek değildir. Vv açıların hesapları geometrisi ve astronomik ölçümlerle alakalıdır.Bunları yapamazsın sen.Sen bir para bu işaretli taş civarında düzde yol kenarında hatta patika yolun kendisinde alma ihtimalin yüksek. Bu taşın yönü kuzeydoğumudur.Yılan gibi düşün başı Günaybatımıdır.Buda önemlidir.Bu taş civarında 23 veya 42 adımlarda civarda 2 metreden az fazla derinde değerli testi patikada veya hemen kenarında yapabilirsin.Yön olarak taşın yönünü bilmiyorum.Güneybatı derim ben.
Bundan sonra gidersin arazinin Vv yerine biri deredir diğeri derenin doğusunda ki kar ve yağmur sularının doğal tahliye alanıdır.Bu dere ile tahliyenin kavuşağında bir üçgen tümsekcik olur. Bu tüpsek var ise birleşim noktasında onda ayrıca olması gereken işaret zemin altı sığınak oda ara. Burda biter mi bit mez .... Vv açıların iç ve dış kısımlarında yani sağ solunda az geniş açılı araştırma yapacaksın.Sonra burdan gidersin ufak yada irili dağlara onlarda m açılar yapılar üzerlerinde birinde kilise olur.Bence işaretin kuzeydoğusunda yada doğusunda kalabilir.Dönemine göre yön farklıda olabilir.
Sonuç olarak işarete yakın para alabilirsin düzde . İşaretin temsil ettiği arazi yapısını bulduğunda bu yazdıklarımı arar isen bir kaç değişik zamanlı dikkatli görmelerle bazı farklı unsurlarla karşılaşabilirsin arazide.Taşta Vv hattının neresinde farklı vurgu var ise ona göre o arazide o civarı bul.Yani konumu bulmaya çalış. Araziye yüksek yerden yerden defalarca bak incele. Uydu değil hakim yere çık görürsün. Sonra aşağı gider şüphe ettiğin yeri bulursun belki.
Eyvallah güzel insan ne de güzel izah etmiş ellerine sağlık.🌷

Kader25

Admin
Şair boşuna dememiş:

Bir seni, bir beni
Birde mutrib-i pâkizeyî edâ.
Gel gidelim servi revanim
Yürü sadabadâ...

Alimle cahil
Bilenle bilmiyen
Bir olur mu?

Siz usulunu yaziya dökün
Bizlere de okumak düşsün.
Boyle boyle bizde yetişmiş olacağiz insallah.

Bihter

Kullanıcı
W noktasi belli kanas ustam basindaki mezar yeride belli ama amedli ustam bu m bölgesinin karşısındaki düzlükte para noktasi var dedi o bolge tepe gibi bir yermi yoksa taşmış vardır üzerinde yani yüzey şeklinden bu yer anlasilirmi nasil bir yer aramaliyiz

TRUVA

Admin
Kardeş uzun zaman oldu bu konu. gerekeni söylemiştim. tekrardan gündeme geldi. Tekrar inceledim. Burada taş üzerindeki işareti araziye uydurmanız gerekiyor. Kaya üzerinde arazi yapısını çizmeye çalıştım. Daha önce çizdiğim resimde tekrar düzeltme yaptım. Mavi çizgi içinde iki ihtimal var. ikinci çizdiğim resimde hangisi bire bir daha uyumlu ona sen karar ver. Pembe çizgi arazide işaret ettiğim çizgidir. kaya üzerindeki kırmızı ve sarı hedef noktaların arazideki yeri işaretlediğim alanlardır. resimleri karşılaştır. araziye uyarla.

Ekli dosyalar

• 11.jpg
    11.jpg
    306.6 KB · Görüntüleme: 6
  • 12.jpg
    12.jpg
    118.6 KB · Görüntüleme: 6

Bihter

Kullanıcı
Kardeş uzun zaman oldu bu konu. gerekeni söylemiştim. tekrardan gündeme geldi. Tekrar inceledim. Burada taş üzerindeki işareti araziye uydurmanız gerekiyor. Kaya üzerinde arazi yapısını çizmeye çalıştım. Daha önce çizdiğim resimde tekrar düzeltme yaptım. Mavi çizgi içinde iki ihtimal var. ikinci çizdiğim resimde hangisi bire bir daha uyumlu ona sen karar ver. Pembe çizgi arazide işaret ettiğim çizgidir. kaya üzerindeki kırmızı ve sarı hedef noktaların arazideki yeri işaretlediğim alanlardır. resimleri karşılaştır. araziye uyarla.
Mezar yerini bulduk truva ustam tumulus gibi birsey yigma ama senin dediğin yerin az kenarında tepe para noktasi dediğin yer boyle uçmuş bir yer yıkık

Bihter

Kullanıcı

TRUVA

Admin
birde nokta demişsem tam nokta olarak düşünme .işaret ettiğim yer ve alan olarak düşün. noktayı geniş algıla 50m2 çapı gibi düşün