Köpek budu olan degirmen | Define işaretleri ve anlamları

Köpek budu olan degirmen

balkaya34

Kullanıcı
Selam arkadaşlar ,Çok güzel bir bilgi buldum ,,

CATALKAYA GÖLÜ
KÖPEK BUTLU DEĞİRMEN: 1= Değirmenin yanında bir kaya var kayada köpek budu var bunun karşısında dut ağacları var, 2= burada bir armut ağacı var ağaçta çizme işareti var, 3= aşağıda bir çayır var burada3 taş var 3 taşın yanıda bir çeşme var suyu fazla akmaz damlacık şeklinde akar, 4= değirmenin önünde bir çayır bu çayıra çok çayır denir veye büyük çayır denir çayırın alt tarafında bir taş var öküze benzer burada bir delik delikten bakınca derviş işareti var dervişe yakın iki taş var iki taşın arasından bir at arabası geçer, 5= değirmenden yukarı bir alan var oradaki taşlarda atları bağlamaya bir yer var burada bir taş var üzerinde oturma yeri var bunun üzerinde bir özengi var değirmenin bacalığında 7 merdiven var 3 ana kayadan oyma 4 yapma merdivendir,

Ekli dosyalar

• IMG-20220110-WA0016.jpg
    IMG-20220110-WA0016.jpg
    317.8 KB · Görüntüleme: 59
  • IMG-20211101-WA0007.jpg
    IMG-20211101-WA0007.jpg
    68.9 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleme:

balkaya34

Kullanıcı
Selam arkadaşlar,,
Köpek budu olan değirmenin Eşkiya belgelerinde ne kadar degerli oldugunu herhalde biliyorsunuzdur, Köpek budu olan degirmenin oldugu bölge Gerçek Yani 7 nci bölgedir, Yukarda özel olarak daraltılan yolu 2022 yaz aylarında resimleyip getirmişdim ve siteye resmini koymuştum, ve Dervişi de resimlemişdim , Ama KÖPEK budu olan degirmenin burada oldugu hiçte aklıma gelmemişti , şimdi bulurum onu artık eğer gömülmemişse tabiiki,
Bu değirmen ve bulunduğu alan Eşkıya belgelerinin EN lerindendir ,
ALLAH yardımcımız olsun INŞAALLAH,

gıral

Vip Üye
Selam arkadaşlar,,
Köpek budu olan değirmenin Eşkiya belgelerinde ne kadar degerli oldugunu herhalde biliyorsunuzdur, Köpek budu olan degirmenin oldugu bölge Gerçek Yani 7 nci bölgedir, Yukarda özel olarak daraltılan yolu 2022 yaz aylarında resimleyip getirmişdim ve siteye resmini koymuştum, ve Dervişi de resimlemişdim , Ama KÖPEK budu olan degirmenin burada oldugu hiçte aklıma gelmemişti , şimdi bulurum onu artık eğer gömülmemişse tabiiki,
Bu değirmen ve bulunduğu alan Eşkıya belgelerinin EN lerindendir ,
ALLAH yardımcımız olsun INŞAALLAH,
usta sendeki belgeyi paylaşmışmıydın

balkaya34

Kullanıcı
Aleykümselam usta
belgeyok ozamanhangi belgeye göre ilerliyorsun
Benim hiç bir zaman belgem olmadı usdam, Ben işaretleri iz düşümü buluyorum Ve onlara ait bilgileri belgelerleri define sitelerinden eşleşdiriyorum , Avantajımda isaretin oldugu alanın içinde olmakdır,
Sitelerde çok fazla bilgi belge var , Bunlar bana yetiyor, Selamlar ,
Pardon , sizin bu konularda belgeniz varmı ?
Varsa faydalanmak isderim,,

gıral

Vip Üye
Benim hiç bir zaman belgem olmadı usdam, Ben işaretleri iz düşümü buluyorum Ve onlara ait bilgileri belgelerleri define sitelerinden eşleşdiriyorum , Avantajımda isaretin oldugu alanın içinde olmakdır,
Sitelerde çok fazla bilgi belge var , Bunlar bana yetiyor, Selamlar ,
Pardon , sizin bu konularda belgeniz varmı ?
yok usta burdan yazılanlar sürekli takip ediyorum
belge işi bana uymuyor bıraktım peşini

balkaya34

Kullanıcı
yok usta burdan yazılanlar sürekli takip ediyorum
belge işi bana uymuyor bıraktım peşini
En iyisini yapmışsınız,
Ben bunları esgi tarihi göç yolu kervan yolu etrafında sağında solunda altında üstünde buldum.usdam bunlar öyle biri bursada ,biri erzurumda ,biri izmirde gibi değil, Ben bu yolun 55 Klm lik bir mesafesinin üstündeyim, Bu işaretler , Değirmenler , Kiliseler ,Magralar, Resimler filan, Bunların hepsi bu yolun etrafında, Bu araştırmada benimle mezara kadar gider, ALLAH verirse bende alırım, Vermezsede ŞÜKÜR der yola devam ederiz, Vaz geçmek yok. Selamlar,

gıral

Vip Üye
En iyisini yapmışsınız,
Ben bunları esgi tarihi göç yolu kervan yolu etrafında sağında solunda altında üstünde buldum.usdam bunlar öyle biri bursada ,biri erzurumda ,biri izmirde gibi değil, Ben bu yolun 55 Klm lik bir mesafesinin üstündeyim, Bu işaretler , Değirmenler , Kiliseler ,Magralar, Resimler filan, Bunların hepsi bu yolun etrafında, Bu araştırmada benimle mezara kadar gider, ALLAH verirse bende alırım, Vermezsede ŞÜKÜR der yola devam ederiz, Vaz geçmek yok. Selamlar,
Allah yardımcın olsun ustam
nasibin bololsun hakkında hayırlısı olsun