Koltuk Taşı | Define işaretleri ve anlamları

Koltuk Taşı

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
koltuk taşı 4 şekilde bulunur. her 4' de kesin define işaretidir.
Bazen basamakla çıkılır bunlarda Frig Kraliyetlerine gösterim alanlarıdır. Bazen mezar sembolüdür. Önemli olan şey, basamaklı koltuk taşarının karşısında duran yığma frig tümülüs olma ihtimali yüksektir. Bu yığma yamaçta ise su tuzağına dikkat etmelisiniz.
koltuk.jpg

koltuk_1.jpg

Koltuk Taşı :

1- Kol konulacak sağ ve sollu olarak 2 yeri var: koltuk taşına otur karşına bak karşında bir tümsek görmen gerekir. define tümseğin içinde ana kaya içindedir

2- Koltuğun sadece sol konulacak yeri varsa o zaman koltuğa otur sol kolunu koy ve sol tarafa bak birbirine yaslanmış kayalara olacak, bu kayaların altında giriş var,
koltuktasi.jpg

3- Koltuğun sadece sağ konulacak yeri varsa o zaman koltuğa otur sağ kolunu koy ve sol tarafa bak birbirine yaslanmış kayalara olacak, bu kayaların altında giriş var,

4- Kol konulacak yerleri yoksa arkasındaki tepenin üstünde bir yığma tümsek bul define bu tümseğin içinde .​

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Cevap: Koltuk Taşı

Güzel bilgi :eek:
Güzel paylaşım :cool:

star21

Kullanıcı

[SIZE="a"]emeğine sağlık kardeşim..sanırım kol katılacak yeri olmayan oturak taşı bulamadın 4.cü de. :)[/SIZE]

star21

Kullanıcı

[SIZE="a"]ya benim yazı rengi niye kırmızı oldu ben kırmızı seçmemiştim bi sorun mu var ki..[/SIZE]