koltuk taşı

kemal174

Kullanıcı
Cevap: koltuk taşı

ewt ustam çok büyük ihtimalle yerli taş etraftaki taşlarla aynı çünkü. çok sağol ustam bende katılıyorum sana üçgen taş benimde dikkatimi çekti fakat oymalardan emin değildim siz daha iyi bilirsiniz elbette tecrübe meselesi:=) saygılarımla

kemal174

Kullanıcı

sol tarafta bir çalılık var ustam yığma olabilir arkadaki kayada da altındaki küçük taş dikkatimi çekti bilerek koyulmuş yani taşı sabitlemişler. yosunlardan temzilersem belki farklı işaretlerde çıkar yorum için tşkrler saygılarımla

ASİAVCI

Kullanıcı

kaç gündür konuyu takip ediyorum birisi burası kasaymış desindiye bende sonuna kadar destekleyimdiye
arkadaşlar benim düşüncem acılmış bir kasa olduğu yöndedir fotoyu yaklaştırıp bakın sıvama olduğu bariz belli oluyor

8949201306.jpg

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

konuyu açan kardeşim. benim size tavsiyem bu alanı uzaktan gören iki resim çekiniz. koltuktan 6-7 metre öteden ve 20 mt kadar öteden. ayrıca resme yönleri de yazınız kuzey g b dogu gibi.
belki bu koltuk da olabilir. civarda güzel işçilikle ve detayıyla koltuk yapacak kaya yoksa bu kaya kullanılmış olabilir. alanı gören net resim olsaydı ve civardaki kaya yapısını net görebilseydik doğru olup olmadığı konusunda bir kanaatimiz oluşabilirdi. koltuk dediğin taşın yarı belinden bir kontrol et yapıştırma falan olabilirmi? yosundan net anlaşılmıyor sanki resimde yapışma var gibi çıkmış.

star21

Kullanıcı

kaç gündür konuyu takip ediyorum birisi burası kasaymış desindiye bende sonuna kadar destekleyimdiye
arkadaşlar benim düşüncem acılmış bir kasa olduğu yöndedir fotoyu yaklaştırıp bakın sıvama olduğu bariz belli oluyor

8949201306.jpg

evet kasa cünkü o oymanın nasıl orantısız ve şekilsiz olduğu açıkça görülmekte...

kemal174

Kullanıcı

eywallah ustalar degerli yorumlar için en iyiside bi kaç yeni foto daha atmam yakında atarım Allah ın izniyle saygılar

Forum Admini

Admin

4. resimde üstünde oyma olan kaya içinde bir şeyler olabilir. Kayanın kendisinde, altında ve 3 adıma kadar cevresinde metal testi yap. Ayrıca koltuk dediğin taşa oturduğunda sağ ayağını koyacağın taş var onda kartal başına benzer sol çapraza bakan, beyaz yosun tutmuş çıkıntının baktığı yönüde görmek lazım, unutma burda gömü var :eek: Biz bulmuyacağız, Sen bulacaksın :) Sen ne kadar bilgi verirsen, o kadar kolay olacak:)
kaçak kazıya hayır

ihtiyar45

Vip Üye

Değerli kardeşim,koltuk dediğin kayanın birde merdiven olarak yapılmış olabileçeğini düşünürsen iyi edersin.Merdivenden çıktığını vede karşındaki kayanın mezar olabileçeğini düşün,bu kayanın içinde boşluk varmı diye neden bakmıyorsun.Saygılarımla.

kemal174

Kullanıcı

çok sagol ustam o kartal başına benzeyen taş parçası en son resimlerdeki oyma ve yarım aya benzeyen taşa bakıyor saygılarımla.

kemal174

Kullanıcı

haklısın ustam arkadaki taş en başından beri dikkatimi çekiyor biraz daha oraya yoğunlaşmak lazım sanırım saygılarımla...