koyun işareti | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

koyun işareti

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
Cevap: koyun işareti

anladığım kadarıyla üçü bulmuşşun ozaman orada kesin mal var koyun ağılını 3 yığmayı kaynağı sunu çukutunu küçükte olabilir boynuz yoksa onlar koyun boynuzlular koçtur eski bina yerini bulursan gerisi gelir aile tipi mezarda olabilir

wolkannn

Kullanıcı

3 tane dikili taş var baktıgı yönde

impossibleman

Kullanıcı

Taşlarda herhangi bir işaret varmı acaba

wolkannn

Kullanıcı

30 cm büyüklüğünde piramit şeklinde taş cıktı kayaların yanından 3 kayalarla bi alakası olblrmi ustam.

Kervan07

Admin

30 cm büyüklüğünde piramit şeklinde taş cıktı kayaların yanından 3 kayalarla bi alakası olblrmi ustam.

o taş kaç santimden çıktı? neden resim yok ustam? yerin çok önemli ama resim olmadan yorum yazmak,gözü kapalı araba sürmeye benzer!

konuna özen göstermessen bizden de ilgi ve yorum bekleme..

buranın yakın, uzak dört bir tarafının resimlerini ekle ve bizde para varmı yokmu onu tartışalım..selamlar kolay gelsin:)

wolkannn

Kullanıcı

bu taş çıktı ustam

Kervan07

Admin

ben bu resmi daha öncede görmüştüm! halen sonuçlanmadımı burası? neyse...

bak şimdi dostum bu işler senin düşündüğün gibi değil..şimdi şöyle bi fikir yürütelim beraber ne dersin?:)

diyelimki senin bir küp altının var ve bu altınları bir sebebten dolayı mecburen gömmen lazım..sen bunları nasıl bir yere saklardın,nasıl işaretler yapardın? özenirmiydin yoksa gelişi güzel saklar gidermiydin?

diyelimki siz gömü yaptıktan sonra yaşadığınız yeri savaşdan veya benzeri bi nedenden dolayı terk etmeniz gerekiyor..öyle bir sistem içinde gömü yapmanız gerekliki,sizin eski yaşantı yerinize tekrar geri dönme şansınız olmasa bile bir başka yakınızın bulmasını sağlamalısınız..

ustam demek istediğim hiç kimse gömüsünü özentisis ve gelişi güzel bir gömü yapmaz!!

şimdi konumuza gelelim..bir yeri kazmadan önce oranın güzel resimleri çekilir.uzak ve yakın tüm yönü ile resimlenir..sistemin mantığı anlaşılmaya çalışılır. boşluk bakılır son nokta tesbit edilir..
kazı başladığında,toprakda görülen her işaret ve şekilli taşlar veya her ne ise hiç dokunulmadan resimlenir çünkü hepsinin bir anlamı vardır ve yön verenleri vardır..
bu işaretler iyice analiz edildikten sonra itina ile hedefe doğru kazı yapılır..

şimdi dostum senin elindeki taşa ben nasıl yorum yapayım?

tek resime şimdilik bu kadar yorum yapılır!

Son düzenleme:

Süper Usta

Yasaklı
Yasaklı

kervan iyi yazmışsında sana bır kaç soru sorayım gelıp alınacak yerler dıyorsun ya burda kazı yapılırken ne tür işaretler çıkacak misal arkadaşin konusunda üçgen çıkmış ama yüzeyde çıkmış bu neyı anlatıyor ve devamında mısal 3.5mtredede kare taş çıksa bunlar neyı anlatıyor ve devamında ne tür işaretler çıkacakbunlarıda belırtırsen arkadaşlara daha ıyı yardımcı olmuş olacaksın
sana başka bır soru daha bu kişi neden zemine koysunkı parasını kayaların kovukları ne güne duruyorkı zaten kendıne göre işaret yapmıyacakmı.
sonuça gelelim bu tür yerlere adam tuzaklama işi yapmazmı ve yaparsa ne tür tuzaklar yapar bilgilendirmeni bekliyoruz:)

Kervan07

Admin

kervan iyi yazmışsında sana bır kaç soru sorayım gelıp alınacak yerler dıyorsun ya burda kazı yapılırken ne tür işaretler çıkacak misal arkadaşin konusunda üçgen çıkmış ama yüzeyde çıkmış bu neyı anlatıyor ve devamında mısal 3.5mtredede kare taş çıksa bunlar neyı anlatıyor ve devamında ne tür işaretler çıkacakbunlarıda belırtırsen arkadaşlara daha ıyı yardımcı olmuş olacaksın
sana başka bır soru daha bu kişi neden zemine koysunkı parasını kayaların kovukları ne güne duruyorkı zaten kendıne göre işaret yapmıyacakmı.
sonuça gelelim bu tür yerlere adam tuzaklama işi yapmazmı ve yaparsa ne tür tuzaklar yapar bilgilendirmeni bekliyoruz:)

dostum soruların varsa yeni konu aç orda fikir alış verişi yapalım..arkadaşın konusunu baltalamayalım! hiç sevmem bu tarz girişimleri!

Süper Usta

Yasaklı
Yasaklı

dostum soruların varsa yeni konu aç orda fikir alış verişi yapalım..arkadaşın konusunu baltalamayalım! hiç sevmem bu tarz girişimleri!
arkadaşin konusuna ıstınaden sordum bu soruları zaten açıklarsan arkadaşa faydası olacak
bana gereklılıgı yok yanı