Küçük Yığmalar | Define işaretleri ve anlamları

Küçük Yığmalar

ECE07

Kullanıcı
Daha önce paylaşmış olduğum "Zeminde Kare Oyma, Yuvarlak oyma, Yan Yüzeyde Kare Oyma, Mihrap ve iki Üçgen" konuları ile aynı araziye yer almaktadır. Bir ve Üç diye adlandırdığım yığmalar aynı büyüklükte (3-4 metre genişliiğinde bir metre yüksekliğinde) 2 diye adlandırdığım yığma daha küçük boyuttadır. Çevresindeki küçük taşlar ise arazi yapısından kaynaklanmakta olup, tarım arazileri haricinde her yerde bol miktarda bulunmaktadır.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
sevgili ece kardeşim, tarıma elverişli olan yerler tarım için,
meyilli kayalıklı yerlerde mezar m. odaları ve mahzenler için kullanılmış. genel işleyiş bu tarz. küçük yığmalar da biraz daha orta sınıfa ait olduğunu düşün. hani ne ağa ne çoban,eti bitine yeter misali. veya ağaya yakın olanlardan.

ECE07

Kullanıcı
İkizceli ustam, bu yığmaları başka bir arazide görsem belki üzerinde durmazdım ancak çevresindeki mezar noktalarının öneminden dolayı burası hakkında da bilgi almak istedim. "Zordur, uğraşmaya değmez" derseniz, burasını en son planda düşüneceğim. Saygılar.

ASI

Kullanıcı
Acizane fikrimi söylemek istiyorum. Resimlerde gördüğüm kadarıyla yığmalar yüzeyde yani yüksek değil, uğraştırmaz. Az bir işçilikle halledilebilir diye düşünüyorum. Aslında şişleyerek gayet güzel sonuç alabilirsiniz. Üstad aslında çalışma ortamı müsait ise yavaş yavaş dükkanları açmaya başlayabilirsin.

ECE07

Kullanıcı
@ECE07 Bu bölgeyi artık çözmeni istiyorum :D

Acizane fikrimi söylemek istiyorum. Resimlerde gördüğüm kadarıyla yığmalar yüzeyde yani yüksek değil, uğraştırmaz. Az bir işçilikle halledilebilir diye düşünüyorum. Aslında şişleyerek gayet güzel sonuç alabilirsiniz. Üstad aslında çalışma ortamı müsait ise yavaş yavaş dükkanları açmaya başlayabilirsin.
Ustam yeni yeni müsait olmaya başladı artık. Ama yığma konusunda sizin kadar iyimser düşünmüyorum. Sadece görünen yığma olsa 20 dk.lık işi var. Tahminim zorlu bir nokta olabileceği hususunda.

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı
bunların hepsi dolu değildir iyi bir boşluk tespiti ile alt zemini incele hemde değerli olan hangisi onuda ayıryetten tespit et bunlar fazla derin yığmalar değil resimlerime baktım bulamadan aynı cins ufak yığmanın açılmışı vardı yükselti toprağı aldıktan sonra 1.5 metre sonra mezara ulaşılmış beyaz kapama taş çıkmış mezarın ordan 1 metre kadar bi tünelle parası varmış almışlar çok bişey çıktığını sanmıyorum