kül ne anlama geliyor | Define işaretleri ve anlamları

kül ne anlama geliyor

tufan

Kullanıcı
s.a sayın ustalar hep duyuyoruz kül çıktı..kül çıkan yerde bişeyler vardır falan diye..peki bu külün anlamı nedir neyi gösterir..yol yön falan mı verir.. bilgilerinizi bekliyorum saygılar...

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Cevap: kül ne anlama geliyor

s.a sayın ustalar hep duyuyoruz kül çıktı..kül çıkan yerde bişeyler vardır falan diye..peki bu külün anlamı nedir neyi gösterir..yol yön falan mı verir.. bilgilerinizi bekliyorum saygılar...

s.a

öncelikle sitemize hoş geldiniz sayın ÖĞRENCİ,
ilginç bir konu açtıgını kabul edip bilgisi olan ustalrın konuya verecegı cvpları bende merakla beklıyorum.daha önce kapsamlı şekilde bu konu uzerınde durmamıştım.

genelde bahsedılen kulun altın ile ilgili oldugu varsayılır,belirli maddeler ile karıstırılıp tılsım ile sadece kül görseli verılır dıye bılır duyardım.

genel kanı ; külü bulunca bu ne yaa dıyıp savuran kişilerin daha sonra altın tozları ile karşılaşmasıdır.
bende neden olmasın dıyerek gömülen ınsanların kemık külleri oldugunuda düşünmekteyım.tabi külün bulundugu şehir yerleşim yeri,kimler yaşamış hangi medenıyet yaşamış bunlarda önemlı olsa gerek.ölü gömme gelenekleri buna yardımcı olabılır.

ustaları beraber beklıyelım.

iyi forumlar dilerim.

KOMAGENE

Vip Üye

küpün içindeki kül yanıltıcı olarak kullanılabilmektedir genellikle hemen altında 1.5 metre derinliğe gömü konulur diğer tüm küllerin anlamı yerleşim yeri olduğudur diğer ustalarında bu konu hakkındaki görüşleri muhakkak vardır

tufan

Kullanıcı

s.a ustalarım bu8 konuyu bende merak ediyorum acaba kül yön mesafe gibi bi şeyler gösteriyormu acaba..

tufan

Kullanıcı

ustalarım kül hakkında bilgisi olanlar yazsın ltfn bence önemli bir konu detaylıca bilgilenelim...hutame usta her konuda genelde yorum yapıyor ama kül konusunda hiç bir bilgisine rastlamadım..hutame usta seninde yorumlarını bekliyoruz..saygılar...sevgiler..

star21

Kullanıcı

öncelikle altın tozunu ele almak isterim..altın tozu oldunu aslında bakarak değil elimize aldığımız zaman anlarız çünkü onun küllerden tek farkı ağır oluşudur..bunu bu şekilde anlarız.belli bir ağırlığa sahiptir altın tozu..ve altın çok olunca bunu bu şekilde saklamak yerine toz haline getirmek daha mantıklıdır.örneğin benim yüz kilo altınım var.ben bu yüz kilo altını nereye sığdıracam mecburen en fazla 5 küpe..5 küp altını kullanacağıma toz haline getirip bir küpu kullanmak daha mantıklı..zaten 5 küpu bir yere koymaz mantık olarak..mecburen her küp için ayrı ayrı yer kullanacak ve her küp için ayrı ayrı işaret yapacak buda çok zaman alacak bir iştir..kül ise yön ve yol ve mesafe vermez etrafındaki veya yanındaki yardımcı işaretler verir..kül orada bir ocak olduğu yani fırın olduğunu yada bir ölü gömme şekli oldunu yada bir hazinenin olduğunu yada bir mezarın yada bir ören yerinin yani bir höyük oldunu belirtir..arkadaşında dediği gibi kaya mezarlarının bir çoğunda içerde tavanda is lekesine rastlanılır..

tufan

Kullanıcı

degerli üstadlar bilgileriniz çok açıklayıcı olmuş tşk. peki diyelimki bu kül bir zemin altı mezar için yapılmış olsun o zaman bu kül mezarın üstünemi yakınınamı neresine serilmiş olur bunu nasıl anlarız...mezarı neresinde aramak en mantıklı olur..saglıcakla kalın..

Son düzenleme:

tufan

Kullanıcı

degerli üstadlar bilgileriniz çok açıklayıcı olmuş tşk. peki diyelimki bu kül bir zemin altı mezar için yapılmış olsun o zaman bu kül mezarın üstünemi yakınınamı neresine serilmiş olur bunu nasıl anlarız...mezarı neresinde aramak en mantıklı olur.. bassy_altan usta bu teslis (3 leme) hakkında biraz bilgi verirmisin bilgimiz olsun..kalın saglıcakla..