Küpü Buldum Arkadaşlar | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Küpü Buldum Arkadaşlar

Warning

Kullanıcı
Valla paşam Allah cc biliyor bi an şaşırdım dedim bi Yiğit çıktı meydane Küpü gösterecek aleme dedim amma Küp te küp maşaallah :) :) :) eline yüreğine sağlık Üstadım Allah cc Razı olsun iyi şamata oldu :) :) :)
bi an macera yaşayım dedim :D

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Bizim buralarda küp çökeligi meshurdur.
Taze cökelegi küpe basıp toprağa gömerler
Biraz morarır ama çok lezzetli olur.
Aydın ustam resimdeki mübarek senmisin

Ustam bildiğim hatay yöresinde yaparlar demek sizin oralarda da yapılıyor peki bizaz detaylandırma imkanın varmı ben şahsen gömülüp marartılmış çökeleğe ''biz çökelik deriz'' mesafeliyim tazesi dururken neden bu işlem yapılıyor bozulmadan muhafazasımı hedeflenmiş geçmişte...

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Ustam bildiğim hatay yöresinde yaparlar demek sizin oralarda da yapılıyor peki bizaz detaylandırma imkanın varmı ben şahsen gömülüp marartılmış çökeleğe ''biz çökelik deriz'' mesafeliyim tazesi dururken neden bu işlem yapılıyor bozulmadan muhafazasımı hedeflenmiş geçmişte...
Abi bu konuyu bizim büyüklerden bi sorayım benimde fazla detaylı bilgim yok

Meltun

Kullanıcı

Çökelek, yağı alınmış ayranın ısıtılması sonucu ortaya çıkan
parçalarına denir. Buna yöresinde , yöresinde , yöresinde ya da , yöresinde , Trakya'da ekşimik denir.
Ham çökeleğin işleniş biçimine ve eklenen malzeme veya
göre çeşitli çökelek türleri vardır. Peynir altı suyundan kestirilerek yapılan ile sıkça karıştırılır; ancak ondan farklıdır. Nede çok değişik isimleri varmış mübareğin Deri tulum içerisindekinin lezzetini hiç biri tutmaz derim.Saygılarımla

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
Çökelek, yağı alınmış ayranın ısıtılması sonucu ortaya çıkan parçalarına denir. Buna yöresinde , yöresinde , yöresinde ya da , yöresinde , Trakya'da ekşimik denir.
Ham çökeleğin işleniş biçimine ve eklenen malzeme veya
göre çeşitli çökelek türleri vardır. Peynir altı suyundan kestirilerek yapılan ile sıkça karıştırılır; ancak ondan farklıdır. Nede çok değişik isimleri varmış mübareğin Deri tulum içerisindekinin lezzetini hiç biri tutmaz derim.Saygılarımla
meltun ustam şimdi oldumu bu gece gece inecen kilere çökelek çıkaracan buzluktan şebit tavada ısıtacan sıkma yapacan yaktın beni ustam yakında kilom yüze vuracak.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Meltun

Kullanıcı
Sn ankara ben tavayı sürdüm ocağa acaba ısıtıp sademi yesem, yoksa içine bir yumurtamı kırsam yada şöyle bol domatesli acı biberlimi karar veremedim. Karar verdiğimde kiloyu hiç düşünmeyeceğim. Can azizdir o ne zaman Vücuttaki noksanlığın hangi yiyecekle tamamlanacağını bilir