Kum Çıkan Kaynak

Farazi

Kullanıcı
S. Aleyküm değerli ustalarım,
Yeni tanıştığım bir gayrimüslim bana kum çıkan kaynak suyu bilip bilmediğimi sordu. Ben bildiğimi hatta bir tanesinde çalışma yapıldığını da söyledim. Lakin her zaman ki gibi bana ser verdi sır vermedi. Sonrasında yaptığım araştırma neticesinde iki tane daha buldum. Bu konu hakkında bilgi ve tecrübesi olanların benden yardımlarını esirgemeyeceklerini umuyorum. Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
yerden kaynayan suların kumunda altın tozu varmı yokmu bilmek istemiş olabilir birde bunun sırrı vardır ama şansına çıkarmı bilmem malı kendinde olur

Farazi

Kullanıcı
yerden kaynayan suların kumunda altın tozu varmı yokmu bilmek istemiş olabilir birde bunun sırrı vardır ama şansına çıkarmı bilmem malı kendinde olur
Maden peşinde olduğunu sanmıyorum ustam. Belgede geçiyor dedi. Çok üstelemedim. Sakıncası yoksa o sırrı paylaşabilir misin ustam?

lLeon

Kullanıcı
üstad haklı olabilir.su kaynaklarını bazen kaybolmayan nokta hedefi veyada ilk bakılacak yer olarak birinci bakılıp başlanması gereken işaret yeri olarakta kullanmışlardır..ayrıcada esasen kaynagın ilk suyun çıktığı toprakla beraber fışkırarak çıktığı noktada her zaman ilk bakılacak yerdir çünkü ilk önemli azda olsa malı koydukları yer burasınıda kullanmışlardır.ilaveten birde kaynakların hemen ön solunda diz taşları olur su içmek için sol diz bunun üzerine konulupta eğilip kaynaktaki suyu öyle içerlerdi ikinci malı koydukları yerinde diz taşının olduğu bazı işaret araştırmalarınca tespit edildiği görülmüştür ..allah kolaylıklar versin..