kurdun baktığı taş....? | Define işaretleri ve anlamları

kurdun baktığı taş....?

rafet5757

Kullanıcı
arkadaşlar belgede kurdun biri karşıya biri kayık taşına bakar yazar
bu taş kayık taşımı.* kayrak taşımı.?
kayık taşı nette aradım bulamadım

KANAS_USTA

Admin
Cevap: kurdun baktığı taş....?

sorunuzun muhatabı çalkaya ve fenerli kardeşimizdir.
belgeler onlarda. :)

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

bu kurt mağara girişinde vede yüksekte olacak kayık taşına bakacak kayıtlı bir yer epey malı var kayık taşında işaret ve altında balık tan bahseden belge ise beni bul körlimandanda bahseder kurt köy inkayası der yeride söylerim

Son düzenleme:

rafet5757

Kullanıcı

bu kurt mağara girişinde vede yüksekte olacak kayık taşına bakacak kayıtlı bir yer epey malı var kayık taşında işaret ve altında balık tan bahseden belge ise beni bul körlimandanda bahseder kurt köy inkayası der yeride söylerim

valla çalkaya dostum bendeki belgede yok sizler sizin gibi arkadaslardan topladıgım bilgide der kurt un biri karşıya biri kayık taşı diye bende de bi kurt resmi olan kaya var 2 adet kurt var burası güneyden kuzeye akan kara denizde bi yer şu an otoyol geçti yanından doguş karşıyabakan bu kurdun baktıgı kayalıgı taş ocagı yaptı ama çaya bakan kurt un yeri sağlam kayık taşı nasıl bişey diye araştırdım birşey bulamadım kayrak taşı var bu taşta ki işaret ne kurt un oldugu kaya batıya bakıyor rahmetli deem buraya kurt kayası derdi sizin belgede kayık taşımı yazıyor öle ise kayık taşı nasıl bişey tarif edermisiniz.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

dostum bendeki belgede derki kurt kayasındaki mağaranın ağzında iki kurt yavrusu kabartma olacak biri mağaraya diğeri kayık taşına bakacak kayık taşının üzerinde oyma ve balık resmi olacak taşın altında kabartma balık olcak balığın içnde 68 adet altın para var der altındada birkazan kayık taşı yada gemi gibi taş kayrak taşıda olabilir sen kurtların olduğu mağarayı biliyorsan senin heykelini sinop meydanına altından dikerim mağara içinde bir (+) olacak içinde dökme para var sanada banada yeter inşallah benim ddediğim gibidir eğer öyle değilse kurdun altında altın işlenen yer olur oarayla uğraşma ben açarım orada dere olmalı bazı kayalarda oymalar vardır bu arada benim tlf bakar san iyi olur sonu 77

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

ŞURDAN Bİ PARA BULUN BE. 68 DE BULSANIZ ONA DA KENDİM BULMUŞ GİBİ SEVİNECEM.

hakkınızda hayırlısı...​

kingoctapus

Kullanıcı

ustam bu inkayası dediğin bir yer var bizim burda ama birde mağra var bu mağraya inkayası mağrası diyoruz girişini bulamamıştık onuda bulduk ama fazla araştırmadık öylece kaldı

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

Çalkaya28 Salyaları akan kurt hakkında neler bılıyorsun,kurdun oldugu kayada bırde kabartma balık var,burası ikiz tepeler.

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

Bende okuduklarım içinde bundan bizim memleketimizde biri van ge,,,ş,biri trakya,biride güney doğu marmara bölgesinde olması lazım.teknenin içi 7veya 10lt.su alır.
NOT;Biraz kafası çalışan ne olduğunu zaten çözer.