kurşun dökülmüş kaya | Define işaretleri ve anlamları

kurşun dökülmüş kaya

**seyyah**

Kullanıcı
selam arkadaşlar kurşun dökülmüş kaya hakında bilgisi olan arkadaşlar yardım ltfn eğer define işareti ise resimleyip siteye atacam yer biraz uzak önce ön bilgi almam lazım:confused:

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Cevap: kurşun dökülmüş kaya

s.a

bu konuda bir yazı okumustum biryerde,ama hatırımda kalmamış,ermeni eviylemi kiliseylemi ne öyle birşeyle ilgili idi.ama tam hatrımda kalmadı.
konuyu güncelledim.

ersan

Admin

slm -defineci -kaerdes sana bir sorum olacak o kursun dukulmus bir kaya demisin o kayayin toparlak delik icine mi dukmusler kursunu bunu soruyorum necinse benim de basima geldi var o senin buldin yerde kilse olmali yakinlarda.,,

impossibleman

Kullanıcı

Kurşun dökme işlemi daha çok kapakları mühürlemek ve sağlamlığını arttırmak için kullanılır. Kuyu, Lahit gibi yerlerde kapakları sağlamlaştırmak için açılan oyukların içine kurşun dökülür. Resim atarsanız daha çok yardımcı olabliiriz. İyice fotolamadan herhangi bir işlem yapmayınız.

**seyyah**

Kullanıcı

slm -defineci -kaerdes sana bir sorum olacak o kursun dukulmus bir kaya demisin o kayayin toparlak delik icine mi dukmusler kursunu bunu soruyorum necinse benim de basima geldi var o senin buldin yerde kilse olmali yakinlarda.,,

selam bu işaret yane kurşun dökülen yer tanmamıyla doğal bir çatlaksomurtuk

ersan

Admin

defineci kardes o senin buldin kursunda hic dikat cekecek yer var mi bir muhur catlak deyik te gecme mujdesi olabilir benim tubuyle bir arkadas bir catlaktan tam 50 ,,rim,, kara para buldu tut bakalim bir cubuk ne deyecek cubuk.

**seyyah**

Kullanıcı

Yılmaz82

Kullanıcı

slm -defineci -kaerdes sana bir sorum olacak o kursun dukulmus bir kaya demisin o kayayin toparlak delik icine mi dukmusler kursunu bunu soruyorum necinse benim de basima geldi var o senin buldin yerde kilse olmali yakinlarda.,,[/

kutluay

Kullanıcı
selam arkadaşlar kurşun dökülmüş kaya hakında bilgisi olan arkadaşlar yardım ltfn eğer define işareti ise resimleyip siteye atacam yer biraz uzak önce ön bilgi almam lazım:confused:
Arkadaşlar ben ana kaya uzerine çakılmış kurşun mühür buldum .şuan elimde mührün üst kısmı 50 kuruş kadar yerinden çıkarttım zedelemeden buraya bunu nasıl cakmislar kurşun eğilir diye düşünüp duruyordum.kirinca meydana çıktı önce deliği delmisler kayaya sonra Horasan harciyla içine yerleştirmişler mührün 5 santim kayaya girmiş kısmı var bu işaret nedir isteyene fotoğraf atarım ne anlama gelir

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Selamün aleyküm
Öncelikle foruma hoş geldiniz
Lütfen yeni konu açınız isteyene degilde kendi konunuzda paylaşım yapiniz keske mührü sõkmeden fotoraflama yapsazdiniz o bolgeyi ve kendisini